24 Mayıs 2019 Cuma 07:14
 
Öncekiler Sonrakiler

BAŞSİAD, YENİ BİNASINA TÖRENLE GEÇTİ

BAŞSİAD, yeni binasına törenle geçti
21 Nisan 2018 Cumartesi 00:00

Savaş mağduru çocuklar unutulmadı

Görkemli bir törenle yeni dernek binalarının açılışını gerçekleştiren Başarılı İş İnsanları Derneği(BAŞSİAD), ayrıca sosyal sorumluluk projesi kapsamında, savaş mağduru çocuklara armağan ettikleri BAŞSİAD Çocuk Oyun ve Etkinlik Evleri'nin de tanıtımını yaptı.Açılış törenine BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Arat ve yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ve yönetim kurulu üyeleri,Koruma Şirketler Grubu Yöentim Kurulu Başkanı İbrahim Arıcı, işadamları, siyasi il-ilçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.Yoğun katılımın olduğu törende yeni dernek binası ile ilgili konuşma yapan BAŞSİAD Yömetim Kurulu Başkanı Barış Arat, “Yeni dernek merkezimizle Kocaeli’nde ciddi bir açığı kapatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Binamızın açılması ile üyelerimizin iş ortamları dışında da dernek binamızda buluşmaları, ilimiz ve ülkemiz için yararlı projeler ve fikirler üretmeleri için daha konforlu bir ortam sağlamanın gurunu yaşıyoruz. 100 kişi kapasiteli konferans salonumuzu üyelerimiz eğitim ve toplantı faaliyetleri için kullanabileceği gibi, ilimize fayda sağlayacak sosyal ve ekonomik çalışmalara da yer verilmektedir. Yeni binamızın yapımında emeği geçen tüm BAŞSİAD üyelerimize şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim” dedi.Bu binada herşey varSon 3 aydır dekorasyon çalışmaları süren yeni dernek binasının içeriği hakkında da bilgiler veren Arat, “Dernek binası 250 m2 alan üzerine planlanmış olup, 100 kişi kapasiteli son sistemlerle donatılmış altyapılı konferans salonu, toplantı odaları, tüm üyelerin ve iş insanlarının yararlanabileceği, tüm gün açık olan business cafesi, şık ve rahat tasarımı ile üyelerine hizmet vermeye hazır hale getirilen bir yaşam alanı yaptık” diye konuştu.“Birlikte BAŞSİAD’lıyız”


Kurdele kesim töreniyle açılışı yapılan yeni binanın ardından yapımı kısa sürede tamamlanan oyun evlerinin de tanıtımını gerçekleştiren BAŞSİAD, Suriye’deki savaştan kaçıp ülkemizdeki kamplara gelen savaş mağduru çocuklar için yaptırdıkları BAŞSİAD oyun ve etkinlik evlerini misafirlerine tanıttı.23 Nisan’da Hatay’a gönderilecek


Tanıtım toplantısında konuşan BAŞSİAD Başkanı Barış Arat imal edilen oyun evi için uzun zamandır emek harcadıklarını dile getirerek, “23 Nisan’da Hatay sınır kamplarına TIR ile gönderilecek oyun evlerimiz için mutluyuz.  Suriye’deki savaştan kaçıp kamplara gelen savaş mağduru çocuklar için oyun evi yaptırdık. İki adet konteyner içine yapılan oyun evinde çocuklar hem eğlenecek, hem de eğitim görecek. Yanmaz malzemeden duvarları yapılan konteynerların içinde miniklerimiz için her şey var. Oyun evlerine klima, televizyon, oturma grubu, dolap, sahne ve oyun için kostümler yerleştirildi. Ayrıca oyun evlerinin dış cephesi grafiti ile kaplanarak mini bir anaokulu görünümü sağlandı. Proje kapsamında tamamlanan Oyun ve Etkinlik Evleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki sınır kampına gönderilerek orada yaşayan çocukların kullanımına sunulacak” ifadelerine yer verdi.

Açılış ve tanıtım toplantısının ardından davetlilere, yeni bina ve Hatay’a gönderilecek olan Oyun ve Etkinlik Evleri gezdirildi.

Bu haber 484 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kuyumculardan ortak mesaj:

Kuyumculardan ortak mesaj:

Mesleğimize gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz

Sosyal medyada 'oltaya' gelmeyin

Sosyal medyada 'oltaya' gelmeyin

AÖF için ek sefer hizmeti

AÖF için ek sefer hizmeti

.

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Körfez ilçesinde zift birikintisine yapışık halde bulunan Ziftcan sağlığının yanı sıra yeni bir yuvaya kavuştu.

YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

 YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

İzmit Belediyesi tarafından şehrin değişik noktalarında bulunan bayrak direklerinin bakım ve onarımı yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ