22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:17
 
Öncekiler Sonrakiler

BAYRAM ‘YENİ MEZBAHA BİNAMIZ ÇOK GÜZEL OLACAK’

Bayram ‘Yeni mezbaha binamız çok güzel olacak’
01 Ekim 2018 Pazartesi 10:40

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, daha sağlıklı ve modern teknik ekipmanlarla kesim yapmak için yeni mezbaha binası inşa ediyor. İZAYDAŞ yolu Solaklar mevkiindeki mevcutta hizmet veren kesimhanenin yanında yapılan yeni dev mezbaha binasında son çalışmalar yapılıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter İlhan Bayram, tamamlanmasına sayılı günler kalan yeni mezbaha binasının tam donanımlı, teknolojik yenilikler barındıran bir kesimhane olacağını ifade etti. Bayram, eski kesimhaneden daha büyük olan yeni mezbahanın ayrıca, aynı anda daha fazla kesim yapılabileceğini de belirtti.

 

YAPI İÇİ ÇALIŞMALARI

Yapım çalışmaları devam eden yeni mezbaha binasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Genel Sekreter İlhan Bayram, “Mevcut mezbahanın olduğu parselde hemen eski mezbahanın yanına yapılan yeni mezbaha binası toplam 4 bin 300 metrekare yapı alanına sahip bulunuyor. Yapının içerisinde 600 metrekare hayvan gezinti alanı ve yana şutlamalı sistem yer alacak. Yapıda 200 büyükbaş için kesimhane yeri olacak. Ayrıca mezbahada 200 küçükbaş kesim alanı yer alacak. Yeni mezbahada 900 metrekare soğuk hava depoları ve sakatat soğuk hava depoları yapılacak” dedi.

 

İKİ KATLI OLACAK

Yapıda idari birimler, personel giyinme soyunma odaları, 50 kişilik seyir tribünü yer alacak. Yapı iki kat şeklinde inşa edildi. Beton prefabrik yöntemi ile yapılan mezbahanın çatısı çelik konstrüksiyon üzeri ise sandviç panel kaplama şeklide uygulandı. Cephe malzemesi mantolama üzeri boya olarak uygulanıyor.
Bu haber 622 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ