20 Kasım 2017 Pazartesi 00:40
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

BAYRAM ÖNCESİ PERŞEMBE PAZARINDA HUZUR UYGULAMASI

Bayram öncesi Perşembe Pazarında huzur uygulaması
24 Ağustos 2017 Perşembe 16:37

.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri koordinesinde Perşembe Pazarında kalabalığı fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık ile sahte para olaylarına karşı vatandaşlar ve esnaflar uyarılırken uygulamaların bayram sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Kalabalıkları fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirenlere karşı, semt ve kurban pazarlarında polis ekipleri tarafından geniş çaplı önlemler alındı. Bu kapsamda pazarlardaki emniyetin personel sayısı arttırıldı. Pazar giriş alanlarına vatandaşları ve esnafları uyarıcı afişler asılırken Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından Perşembe Pazarı girişlerinde broşür dağıtımı ve bilgilendirme gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda, Pazar girişinde vatandaş ve esnafları uyaran afiş asıldı. Pazar alanında 10 devriye 2 motorlu devriye olmak üzere 30 personel görev yaptı. Ekipler devriyle görevleri sırasında çantalarını açık bırakan, çocuk arabalarına asan bayanları yankesicilik ve hırsızlık olaylarına karşı uyardı.


Bayram sonuna kadar devam edecek
Pazar esnafları kalabalık nedeniyle sahte para olaylarına karşı uyarıldı. Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri koordinesinde gerçekleştirilen uygulamalara Toplum Destekli Polislik Şubesi,  Motosikletli Yunus Ekipleri,  İlçe Emniyet Ekipleri de destek verdi. Uygulamaların daha öncede yapıldığı, ancak kısıtlı sayıda personel ile gerçekleştirildiği, böylesine geniş çapta yapılmadığı öğrenilirken, Pazar çevresindeki afişleri, Pazar girişindeki broşür dağıtımını ve yelekli devriyeleri gören kötü niyetli kişilerin,  Pazar alanlarına girmediği ve alınan önlemler sayesinde şu ana kadar herhangi bir olayın yaşanmadığı belirtildi. Uygulamaların bayram öncesi ve bitimine kadar devam edeceği vurgulandı.

Bu haber 1080 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türk Ocaklarından Türkav ve Gebze Türk Eğitim sen'e ziyaret

Türk Ocaklarından Türkav ve Gebze Türk Eğitim sen'e ziyaret

.

Öztürkler farklı cezaevlerine gönderildi

Öztürkler farklı cezaevlerine gönderildi

.

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı’nın yapımını tamamladığı Seka Deniz Düğün Salonu’nun açılışı, dünya şampiyonu iki sporcunun düğün merasimi ile yapıldı

Bakan Kaya, Kocaeli’de binlerce kadınla yürüdü

Bakan Kaya, Kocaeli’de  binlerce kadınla yürüdü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun daveti üzerine Kocaeli’ye geldi. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan “Evden Okula Haydi Anneler” projesi kapsamında sağlıklı yaşam ve doğa yürüyüşüne katılan Bakan Kaya’ya binlerce kadın eşlik etti.

O bir vekil...

O bir vekil...

Hürriyet'in en büyük keyfi...

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

İzmit Belediyesi’nin inşaat atığı ile kullanılmış ev eşyalarını almak için hayata geçirdiği Alo Atık Hattı’na ilginç talepler geliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET