23 Eylül 2017 Cumartesi 21:24
 
  • 3,495 TL

  • 4,178 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

BAYRAM ÖNCESİ PERŞEMBE PAZARINDA HUZUR UYGULAMASI

Bayram öncesi Perşembe Pazarında huzur uygulaması
24 Ağustos 2017 Perşembe 16:37

.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri koordinesinde Perşembe Pazarında kalabalığı fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık ile sahte para olaylarına karşı vatandaşlar ve esnaflar uyarılırken uygulamaların bayram sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Kalabalıkları fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirenlere karşı, semt ve kurban pazarlarında polis ekipleri tarafından geniş çaplı önlemler alındı. Bu kapsamda pazarlardaki emniyetin personel sayısı arttırıldı. Pazar giriş alanlarına vatandaşları ve esnafları uyarıcı afişler asılırken Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından Perşembe Pazarı girişlerinde broşür dağıtımı ve bilgilendirme gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda, Pazar girişinde vatandaş ve esnafları uyaran afiş asıldı. Pazar alanında 10 devriye 2 motorlu devriye olmak üzere 30 personel görev yaptı. Ekipler devriyle görevleri sırasında çantalarını açık bırakan, çocuk arabalarına asan bayanları yankesicilik ve hırsızlık olaylarına karşı uyardı.


Bayram sonuna kadar devam edecek
Pazar esnafları kalabalık nedeniyle sahte para olaylarına karşı uyarıldı. Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri koordinesinde gerçekleştirilen uygulamalara Toplum Destekli Polislik Şubesi,  Motosikletli Yunus Ekipleri,  İlçe Emniyet Ekipleri de destek verdi. Uygulamaların daha öncede yapıldığı, ancak kısıtlı sayıda personel ile gerçekleştirildiği, böylesine geniş çapta yapılmadığı öğrenilirken, Pazar çevresindeki afişleri, Pazar girişindeki broşür dağıtımını ve yelekli devriyeleri gören kötü niyetli kişilerin,  Pazar alanlarına girmediği ve alınan önlemler sayesinde şu ana kadar herhangi bir olayın yaşanmadığı belirtildi. Uygulamaların bayram öncesi ve bitimine kadar devam edeceği vurgulandı.

Bu haber 1031 defa okundu

DİĞER HABERLER

100 Milyon TL lik ihalenin tarihi açıklandı

100 Milyon TL lik  ihalenin  tarihi açıklandı

Kartepe’nin 50 yıllık hayali Teleferik Projesi hayata geçiyor.

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Genel Müdürlüğü, “sudan güç alan” stratejisi ile enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Down Sendromlular için spor

Down Sendromlular için spor

Şimdiye kadar engellilere yönelik bir çok örnek projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi’nce Down sendromlulara özel spor yapma imkânı sağlanıyor.

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

.

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama “Mavi Balina buz dağının görünen kısmı”…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ