21 Ocak 2018 Pazar 09:50
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

BAYRAM ÖNCESİ PERŞEMBE PAZARINDA HUZUR UYGULAMASI

Bayram öncesi Perşembe Pazarında huzur uygulaması
24 Ağustos 2017 Perşembe 16:37

.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri koordinesinde Perşembe Pazarında kalabalığı fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık ile sahte para olaylarına karşı vatandaşlar ve esnaflar uyarılırken uygulamaların bayram sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Kalabalıkları fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirenlere karşı, semt ve kurban pazarlarında polis ekipleri tarafından geniş çaplı önlemler alındı. Bu kapsamda pazarlardaki emniyetin personel sayısı arttırıldı. Pazar giriş alanlarına vatandaşları ve esnafları uyarıcı afişler asılırken Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından Perşembe Pazarı girişlerinde broşür dağıtımı ve bilgilendirme gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda, Pazar girişinde vatandaş ve esnafları uyaran afiş asıldı. Pazar alanında 10 devriye 2 motorlu devriye olmak üzere 30 personel görev yaptı. Ekipler devriyle görevleri sırasında çantalarını açık bırakan, çocuk arabalarına asan bayanları yankesicilik ve hırsızlık olaylarına karşı uyardı.


Bayram sonuna kadar devam edecek
Pazar esnafları kalabalık nedeniyle sahte para olaylarına karşı uyarıldı. Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri koordinesinde gerçekleştirilen uygulamalara Toplum Destekli Polislik Şubesi,  Motosikletli Yunus Ekipleri,  İlçe Emniyet Ekipleri de destek verdi. Uygulamaların daha öncede yapıldığı, ancak kısıtlı sayıda personel ile gerçekleştirildiği, böylesine geniş çapta yapılmadığı öğrenilirken, Pazar çevresindeki afişleri, Pazar girişindeki broşür dağıtımını ve yelekli devriyeleri gören kötü niyetli kişilerin,  Pazar alanlarına girmediği ve alınan önlemler sayesinde şu ana kadar herhangi bir olayın yaşanmadığı belirtildi. Uygulamaların bayram öncesi ve bitimine kadar devam edeceği vurgulandı.

Bu haber 1103 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çok geride kaldınız

Çok geride kaldınız

.

Karaosmanoğlu erteledi!

Karaosmanoğlu erteledi!

.

Toplu taşıma araçlarına sıkı denetim

Toplu taşıma araçlarına sıkı denetim

Büyükşehir Belediyesi denetim ekiplerinin yaptığı toplu taşıma denetimlerinde 5 bin 945 araç denetlendi

Sendikalardan Sarıbay'a ziyaret

Sendikalardan Sarıbay'a ziyaret

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor.

1 dakikada 35 bin TL’lik telefon çaldılar

1 dakikada 35 bin TL’lik telefon çaldılar

.

Irak ve Sudiler başı çekti

Irak ve Sudiler başı çekti

En çok konutu onlar satın aldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET