20 Temmuz 2018 Cuma 07:56
 
  • 4,823 TL

  • 5,621 TL

  • 189,39 TL

  • 93.003

Öncekiler Sonrakiler

BAYRAM ÖNCESİ PERŞEMBE PAZARINDA HUZUR UYGULAMASI

Bayram öncesi Perşembe Pazarında huzur uygulaması
24 Ağustos 2017 Perşembe 16:37

.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri koordinesinde Perşembe Pazarında kalabalığı fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık ile sahte para olaylarına karşı vatandaşlar ve esnaflar uyarılırken uygulamaların bayram sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Kalabalıkları fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirenlere karşı, semt ve kurban pazarlarında polis ekipleri tarafından geniş çaplı önlemler alındı. Bu kapsamda pazarlardaki emniyetin personel sayısı arttırıldı. Pazar giriş alanlarına vatandaşları ve esnafları uyarıcı afişler asılırken Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından Perşembe Pazarı girişlerinde broşür dağıtımı ve bilgilendirme gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda, Pazar girişinde vatandaş ve esnafları uyaran afiş asıldı. Pazar alanında 10 devriye 2 motorlu devriye olmak üzere 30 personel görev yaptı. Ekipler devriyle görevleri sırasında çantalarını açık bırakan, çocuk arabalarına asan bayanları yankesicilik ve hırsızlık olaylarına karşı uyardı.


Bayram sonuna kadar devam edecek
Pazar esnafları kalabalık nedeniyle sahte para olaylarına karşı uyarıldı. Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri koordinesinde gerçekleştirilen uygulamalara Toplum Destekli Polislik Şubesi,  Motosikletli Yunus Ekipleri,  İlçe Emniyet Ekipleri de destek verdi. Uygulamaların daha öncede yapıldığı, ancak kısıtlı sayıda personel ile gerçekleştirildiği, böylesine geniş çapta yapılmadığı öğrenilirken, Pazar çevresindeki afişleri, Pazar girişindeki broşür dağıtımını ve yelekli devriyeleri gören kötü niyetli kişilerin,  Pazar alanlarına girmediği ve alınan önlemler sayesinde şu ana kadar herhangi bir olayın yaşanmadığı belirtildi. Uygulamaların bayram öncesi ve bitimine kadar devam edeceği vurgulandı.

Bu haber 1161 defa okundu

DİĞER HABERLER

Paşa'da imar barışı anlatıldı

Paşa'da imar barışı anlatıldı

İzmit Belediyesi tarafından mahallelerde vatandaşlara imar barışı bilgilendirmesi yapılıyor

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

İzmit Belediyesi’nde afiş, broşür, davetiye ve kağıt afiş alım ihalesi yapıldı.

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Perşembe ve Cumartesi semt pazarlarının Doğu Kışla’ya yaptırılan kapalı pazar alanına taşınmasıyla ilgili olarak toplantı yapıldı.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

.

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yapımı devam eden Plaj Yolu Tramvay hattını inceledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ