20 Kasım 2017 Pazartesi 10:48
 
  • 3,873 TL

  • 4,548 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

BAYRAM ÖNCESİNDE TERMİNAL YENİLENDİ

Bayram öncesinde terminal yenilendi
28 Ağustos 2017 Pazartesi 09:00

İşletmesi Ulaşım Park A.Ş ye devredilen İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali yenileniyor

İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde 10 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle tatlı bir telaş yaşanıyor. Bayram öncesi büyük yoğunluğun yaşandığı terminalde yolcu güvenliği ve konforu büyük önem taşıyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşım Park A.Ş.’nin devraldığı İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde başta güvenlik olmak üzere temizlik ve lojistik destek gibi birçok alanda yenilikler yapıldı. Terminalin giriş kapı sayısı güvenlik önlemleri çerçevesinde ikiye indirilip, modern güvenlik sistemleriyle donatıldı. Güvenlik önemlerinin yanında terminalin iç ve dış kısımlarında temizlik işleri sıkılaştırıldı. 

 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesi ve sonrasında yaşanan yoğunlukta, vatandaşların İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde ulaşımlarını güvenli şekilde sağlamaları için çok önemli uygulamalar faaliyete geçirdi. Terminalde bayram tatili boyunca yaşanan yoğunlukta, güvenliğin kontrol edilmesi için kapı sayısı ikiye indirildi. Bu iki ana kapıya bavul, çanta vb. eşyalar için X-Ray cihazları yerleştirildi. X-Ray cihazının yanında kapı detektörleri konumlandırıldı. Böylelikle terminal binası içerisine kesici, delici ve silah gibi tehlikeli maddelerin girişinin engellenmesi hedefleniyor. Güvenlik önemleri çerçevesinde İzmit’in simgesi olan pişmaniyeyi, kaçak olarak satmaya çalışan satıcılar engellenirken, bu kişiler hakkında gerekli cezai işlemler uygulanıyor.

 

TRAMVAYDAN GELEN YOLCULAR İÇİN

Terminalin hemen yanında olan tramvay durağını kullanarak yerleşkeye girmek isteyen vatandaşlar için de güvenlik önemleri alındı. Tramvay durağından gelen yolcuların güvenliğinin sağlanması için X-Ray cihazı ve kapı detektör sistemleri kuruldu. Kamera sistemi ile izlenen terminalde 36 güvenlik personeli görev yapıyor.

 

TEMİZLİK ÖNEMSENİYOR

Terminal binası içerisinde ve dışındaki alanlarında, temizlik araçlarıyla çalışmalar yapılıyor. Yenileme faaliyetleri çerçevesinde terminaldeki lavaboların değiştirilme çalışmaları devam ediyor. Yenilenen terminal tuvaletleri Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların hizmetine açılacak. Terminal yerleşkesi içerisinde 23 temizlik personeli görev yapıyor. 

 

TEKERLİKLİ SANDALYE VE YÜK TAŞIMA ARAÇLARI

Bedensel engelli vatandaşların terminal içerisindeki gerekli işlemlerinin sağlanması ve ulaşım zorluğu çekmemesi için de terminal güvenlik personeli tarafından yardım ediliyor. Engelli vatandaşın terminale gelmesinden sonra tekerli sandalye hizmeti sunuluyor. Ayrıca yolcuların terminal yerleşkesi içerisinde yüklerini taşıyabilmeleri için yük taşıma araçları da bulunuyor. Bavul, çanta gibi yüklerini taşıyabilmeleri için kullanılan bu araçlarla yolcular, istedikleri yere yüklerini rahat bir şekilde taşıyabiliyor.

 

DİĞER YENİLİKLER

Terminal binasının ana giriş ve bekleme salonunda bilgi ekranları kuruldu. Bilgi ekranlarında otobüslerin kalkış ve varış saati, peron numaraları gibi, yolcuları yönlendiren 5 yeni bilgi ekranı hizmete sunuldu. Terminal binasının ana giriş bölümleri camekânların üzerindeki yapıştırıcılar sökülerek, iç mekânların doğal ışık ile aydınlatılması sağlandı. Yenileme çalışmaları kapsamında terminalin mevcut yangın detektör sistemi de yenilendi.
Bu haber 1141 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türk Ocaklarından Türkav ve Gebze Türk Eğitim sen'e ziyaret

Türk Ocaklarından Türkav ve Gebze Türk Eğitim sen'e ziyaret

.

Öztürkler farklı cezaevlerine gönderildi

Öztürkler farklı cezaevlerine gönderildi

.

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı’nın yapımını tamamladığı Seka Deniz Düğün Salonu’nun açılışı, dünya şampiyonu iki sporcunun düğün merasimi ile yapıldı

Bakan Kaya, Kocaeli’de binlerce kadınla yürüdü

Bakan Kaya, Kocaeli’de  binlerce kadınla yürüdü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun daveti üzerine Kocaeli’ye geldi. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan “Evden Okula Haydi Anneler” projesi kapsamında sağlıklı yaşam ve doğa yürüyüşüne katılan Bakan Kaya’ya binlerce kadın eşlik etti.

O bir vekil...

O bir vekil...

Hürriyet'in en büyük keyfi...

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

İzmit Belediyesi’nin inşaat atığı ile kullanılmış ev eşyalarını almak için hayata geçirdiği Alo Atık Hattı’na ilginç talepler geliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET