14 Ağustos 2018 Salı 19:13
 
  • 6,515 TL

  • 7,405 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

BBP, KENT KONUTUN PEŞİNDE

BBP, Kent Konutun peşinde
28 Ekim 2015 Çarşamba 12:00

Serhat Duyar'dan suç duyurusu

BBP Genel Başkan Danışmanı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Serhat Duyar, Kent Konut davasının peşini bırakmıyor. Hazırladığı 4 klasör ile Cunhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Duyar'ı İl Başkanı Nihat Yıldız ve BBP Kocaeli Milletvekili Adayları da yalnız bırakmadı

BBP Genel Başkan Danışmanı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Serhat Duyar, Bir dönem yolsuzluk haberleriyle gündemden düşmeyen Kent Konut  ile ilgili ciddi açıklamalarda bulundu. 4 adet dosya ile Kocaeli Adliye'sinde suç duyurusunda bulunan Duyar, "Uzunca bir süredir Kent Konut davası farklı alanlarda devam ediyor. Bilirsiniz bal tutan parmak yalar diye bir deyim vardır. Kent Konut'tan hileli indirim ile daire alanlar ise 10 parmağını birden yalamış" dedi.

Kent Konut'un rant üreten bir şirket haline geldiğini ifade eden Duyar, "Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Kent Konut'u tanımlamak gerekirse, anonim Şirketi ve bir belediye iştirakidir. Ama kent konut bir belediye iştiraki yerine işine geldiği gibi davranıyor.  Açıklama istendiği zaman  ticari sır diyor ve açıklama yapmaktan kaçınıyor. Senin bu lüksün yok" ifadelerini kullandı.

Kent konutun kurulma amacı sosyal konut üretmek olduğunu dile getiren Duyar, "Kendisine 18 kat imar izni alırken, bu sektörden para kazanmaya çalışan müteahhitler ise  3 kat ile sınırlı tutuluyor. Buradan da Kentkonut'un rant üreten ve müteahhitler ile haksız rekabet eden bir kurum olduğunu görüyoruz. Hileli satış yapılıyor. Adeta içinde ve dışında şebeke kurulmuş" ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Duyar, " Kentkonut  12 bin konut üretti ama buna rağmen 70 milyon TL zarar söz konusu.  Kent Konut'ta çalıştığı iddia edilen ve daire satışı yapılan kişiler 5'er daire alıyor. Üstelik 10 bin TL peşin geri kalanı senetle. Hangimize bu imkan sağlanıyor. Buda yetmezmiş gibi  100 bin TL'lik bir daire peşin ödenmediği halde  yüzde 10 peşin indirimi, yüzde 10 da belediye personeli indirimi yapılıyor" dedi.
Şuanda çalışan hangi belediye personelinin  5 daire birden alma imkanının bulunduğunu sorgulayan Duyar, "Kendinizden pay biçin, hangi çalışan 5 daire birden alabilir. Bankadan kredi yerine senetle satılan bu dairelerin kimi seneti ödenmiş kimi ödenmemiş durumda.Bu ticaret değil, yolsuzluk ve rant " idedi.

Bu davadan kazanılan benim yada BBP'nin cebine girmeyecek diyen Duyar, "Kentimizin her şeyi hisseden bir bakanı var. Sayın Fikri Işık. Direk kendisiyle bağlantılı değil ama merak ediyorum her şeyi hissederken nasıl hissedemedi.Kent Konut'taki bu yolsuzluğu kimse bilmedi duymadı diyemez. 11 yıldır  Büyükşehir Belediye Başkanı olan İbrahim Karaosmanoğlu, kandırıldı mı yoksa bilgisi dahilinde mi gerçekleşti?" şeklinde konuştu.
 3 y ile mücadele yerini  3 r'ye bıraktı. Yolsuzluk yasaklar, yoksulluk ile mücadele iddiası ile gelen AKP iktidarında rant rüşvet ve riya yerini aldı. Kent Konut'tan daire alanların hepsini suçlamıyorum. Bu usulsüzlüklerden haberi olmayanlar var. Adalete güveniyorum. Adalete güvenmek istiyorum. Bundan sonra görev Cumhuriyet Savcılarının" dedi.

 Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Duyar, AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek'e kumpas kurulmuş olabileceğini ifade etti. Duyar, " Sebep ve sonuçlara baktığımız zaman görüyoruz ki, bu yaşananlar Mahmut Civelek'in milletvekili olması önünde bir engel oldu. Civelek'e bir nevi  kumpas kuruldu.  Eğer başka bir siyasiye de bu şekilde bir kumpas kurulduysa bu da adaletin ve Cumhuriyet Savcılarının işidir" dedi. Duyar, ardından hazırladığı 4 klasörü Cunhuriyet Savcısına teslim ederek suç duyurusunda bulundu.
Bu haber 8919 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ