16 Aralık 2019 Pazartesi 17:14

BBP, KENT KONUTUN PEŞİNDE

BBP, Kent Konutun peşinde
28 Ekim 2015 Çarşamba 12:00

Serhat Duyar'dan suç duyurusu

BBP Genel Başkan Danışmanı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Serhat Duyar, Kent Konut davasının peşini bırakmıyor. Hazırladığı 4 klasör ile Cunhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Duyar'ı İl Başkanı Nihat Yıldız ve BBP Kocaeli Milletvekili Adayları da yalnız bırakmadı

BBP Genel Başkan Danışmanı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Serhat Duyar, Bir dönem yolsuzluk haberleriyle gündemden düşmeyen Kent Konut  ile ilgili ciddi açıklamalarda bulundu. 4 adet dosya ile Kocaeli Adliye'sinde suç duyurusunda bulunan Duyar, "Uzunca bir süredir Kent Konut davası farklı alanlarda devam ediyor. Bilirsiniz bal tutan parmak yalar diye bir deyim vardır. Kent Konut'tan hileli indirim ile daire alanlar ise 10 parmağını birden yalamış" dedi.

Kent Konut'un rant üreten bir şirket haline geldiğini ifade eden Duyar, "Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Kent Konut'u tanımlamak gerekirse, anonim Şirketi ve bir belediye iştirakidir. Ama kent konut bir belediye iştiraki yerine işine geldiği gibi davranıyor.  Açıklama istendiği zaman  ticari sır diyor ve açıklama yapmaktan kaçınıyor. Senin bu lüksün yok" ifadelerini kullandı.

Kent konutun kurulma amacı sosyal konut üretmek olduğunu dile getiren Duyar, "Kendisine 18 kat imar izni alırken, bu sektörden para kazanmaya çalışan müteahhitler ise  3 kat ile sınırlı tutuluyor. Buradan da Kentkonut'un rant üreten ve müteahhitler ile haksız rekabet eden bir kurum olduğunu görüyoruz. Hileli satış yapılıyor. Adeta içinde ve dışında şebeke kurulmuş" ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Duyar, " Kentkonut  12 bin konut üretti ama buna rağmen 70 milyon TL zarar söz konusu.  Kent Konut'ta çalıştığı iddia edilen ve daire satışı yapılan kişiler 5'er daire alıyor. Üstelik 10 bin TL peşin geri kalanı senetle. Hangimize bu imkan sağlanıyor. Buda yetmezmiş gibi  100 bin TL'lik bir daire peşin ödenmediği halde  yüzde 10 peşin indirimi, yüzde 10 da belediye personeli indirimi yapılıyor" dedi.
Şuanda çalışan hangi belediye personelinin  5 daire birden alma imkanının bulunduğunu sorgulayan Duyar, "Kendinizden pay biçin, hangi çalışan 5 daire birden alabilir. Bankadan kredi yerine senetle satılan bu dairelerin kimi seneti ödenmiş kimi ödenmemiş durumda.Bu ticaret değil, yolsuzluk ve rant " idedi.

Bu davadan kazanılan benim yada BBP'nin cebine girmeyecek diyen Duyar, "Kentimizin her şeyi hisseden bir bakanı var. Sayın Fikri Işık. Direk kendisiyle bağlantılı değil ama merak ediyorum her şeyi hissederken nasıl hissedemedi.Kent Konut'taki bu yolsuzluğu kimse bilmedi duymadı diyemez. 11 yıldır  Büyükşehir Belediye Başkanı olan İbrahim Karaosmanoğlu, kandırıldı mı yoksa bilgisi dahilinde mi gerçekleşti?" şeklinde konuştu.
 3 y ile mücadele yerini  3 r'ye bıraktı. Yolsuzluk yasaklar, yoksulluk ile mücadele iddiası ile gelen AKP iktidarında rant rüşvet ve riya yerini aldı. Kent Konut'tan daire alanların hepsini suçlamıyorum. Bu usulsüzlüklerden haberi olmayanlar var. Adalete güveniyorum. Adalete güvenmek istiyorum. Bundan sonra görev Cumhuriyet Savcılarının" dedi.

 Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Duyar, AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek'e kumpas kurulmuş olabileceğini ifade etti. Duyar, " Sebep ve sonuçlara baktığımız zaman görüyoruz ki, bu yaşananlar Mahmut Civelek'in milletvekili olması önünde bir engel oldu. Civelek'e bir nevi  kumpas kuruldu.  Eğer başka bir siyasiye de bu şekilde bir kumpas kurulduysa bu da adaletin ve Cumhuriyet Savcılarının işidir" dedi. Duyar, ardından hazırladığı 4 klasörü Cunhuriyet Savcısına teslim ederek suç duyurusunda bulundu.
Bu haber 15035 defa okundu

DİĞER HABERLER

(KOİF'20) imza töreni gerçekleşti

(KOİF'20) imza töreni gerçekleşti

“Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı Ve Kariyer Günleri”05 - 12 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek.

İzmit belediyesinde Pazar yerlerinin devri görüşüldü

İzmit belediyesinde Pazar yerlerinin devri görüşüldü

İzmit Belediyesi Haftalık Encümen Toplantısı gerçekleştirildi.

İzmit tarih gezilerine büyük ilgi

İzmit tarih gezilerine büyük ilgi

Rehber eşliğinde İzmit turu.

Hürriyet,Çayırköy'e can suyu verdi

Hürriyet,Çayırköy'e can suyu verdi

Çayırköy'de 750 adet toros sediri dikildi

İşsizlik hala çok yüksek seviyelerde

İşsizlik hala çok yüksek seviyelerde

KSO Başkanı Zeytinoğlu işsizlik oranı ve bütçe performansını değerlendirdi

SPEAKİNG Cafe'de TAİWAN kültür gecesi

SPEAKİNG Cafe'de TAİWAN kültür gecesi

İzmit Belediyesi’ne bağlı Speaking Cafe’de Taiwan Kültür Gecesi etkinliği düzenlendi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ