20 Ocak 2018 Cumartesi 18:19
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

BEKİR HOCANIN İSTİFASI YETMEZ...

Bekir hocanın istifası  yetmez...
24 Temmuz 2017 Pazartesi 17:19

Darısı diğer hocaların başına

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımıcı Bekir Çakır'ın istifa haberi kent gündeminde oldukça geniş yer buldu. Çakır, istifasını sosyal medya hesabından paylaştığı boş koltuk resminin altına 'Zor bir karar; ayrılmanın vakti ve saati geldiğini anlayabilmek!' yazarak dikkatleri üzerine çekti.


İŞTE O PAYLAŞIM...


Zor bir karar; ayrılmanın vakti ve saati geldiğini anlayabilmek!

Değerli kardeşlerim,
kamuoyuna resmi açıklama henüz yapmadan, yaklaşık 10 gündür istifa haberi ile ilgili artık yazılanlardan çok konuşulanlar rahatsızlık ve huzursuzluk vermeye başladı. Dolayısıyla yaşadığım ortamdaki insanların daha fazla günaha girmemesi ve farklı senaryoların üretilmesine izin vermemek adına kısa öz bir açıklama yapma gereği hasıl oldu. Görevden ayrılmamın tek sebebinin konuşulduğu ve yazıldığı gibi sadece bir daire başkanlığına atama meselesi olmadığını herkesin bilmesini isterim.
Bugünden (24.07.2017) itibaren yıllık iznimi kullanmaya başlıyorum ve 14.08.2017 tarihinde de asli görevim olan Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde öğretim üyeliğine devam edeceğim. Üniversitem için hayırlı olsun. Rektör Yardımcılığı görevi süresince birlikte olduğumuz yakın çalışma arkadaşlarıma ve Hocalarıma ve Üniversitemizin tüm çalışan personeline teşekkürlerimi sunuyorum. Aile ortamında gibi çalışarak birlikte çok güzel işler yaptık. Son hafta ziyaretlerinde Üniversite yönetiminin gülen yüzü gidiyor diyenler, duygusal anlarda ağlatanlar, hala daha bir ümitle devam edeceğimi düşünenler olduğu gibi oyun bozan olarak suçlayanlar da oldu, olsun herkese tekrar teşekkürler. Hiç kimseye küsmedim, fakat en son yaşadıklarımızı da değerlendirdiğimde maalesef kırılmadım diyemiyorum.

Selam, sevgi ve dualarımla,SEÇİMLERİN İPTALİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimi 25 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilmiş, ülkücü Fahrettin Porsuk 19 oy alarak seçimi kazanmıştı. Seçimi kaybeden AKP'li Metin Geldeş, seçime itiraz etti. İtiraz üzerine Rektörlük seçimi iptal ettiğini açıkladı.

 

Rektörlük iptal sonrası yaptığı açıklamada;
Komisyon üyeleri Rektör yardımcısı Prof.Dr.Bekir Çakır, Prof.Dr. Muhsin Halis, Prof Dr. Yasin Kişilioğlu, Prof.Dr.Abdülkadir Şenkal ve Prof.Dr. Hakan Çebi'nin aldığı karar gereği seçimin iptal edildiğini duyurmuştu.

Seçim tekrarlandı ve bu kez AKP'li Metin Geldeş seçimi kazandı. Seçimin iptali ve tekrarı ülkücü camiada büyük tepkilere neden olurken Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği başkanı Yücel Alpay Demir seçimin iptaline büyük tepki göstermiş ve; İktidar partili siyasetçilerin karara saygı göstermeleri gerektiğinin altını çizmişti. Seçim iptali ile ilgili Bekir Çakır'a yönelik sert tepkiler kamuoyuna yansımıştı.

 


YÜCEL ALPAY DEMİR 'DARISI DİĞERLERİNİN BAŞINA'

 

İlimizin sevilen isimlerinden ve Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Prof.Dr.Çakır'ın istifa haberinin ardından yayınladığı mesajda;

'Bekir çakır hoca duygusal bir "tirad" ile istifa etmiş.
Akıllarda iptal ettiği konsey seçimi kalacak.
Darısı diğerlerinin başına inşallah.' diyerek seçimin iptaline sebep olanlarında istifa etmelerini beklediğini açıkladı.

Bu haber 2657 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toplu taşıma araçlarına sıkı denetim

Toplu taşıma araçlarına sıkı denetim

Büyükşehir Belediyesi denetim ekiplerinin yaptığı toplu taşıma denetimlerinde 5 bin 945 araç denetlendi

Sendikalardan Sarıbay'a ziyaret

Sendikalardan Sarıbay'a ziyaret

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor.

Irak ve Sudiler başı çekti

Irak ve Sudiler başı çekti

En çok konutu onlar satın aldı

Emiştekin Gayrimenkul açıldı

Emiştekin Gayrimenkul açıldı

.

SÖZ BİTTİ!

SÖZ BİTTİ!

TÜRK METAL'DE GREV KARARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET