27 Şubat 2020 Perşembe 11:15

BELEDİYEDEN DUYARLI DAVRANIŞ

Belediyeden duyarlı davranış
11 Şubat 2020 Salı 10:58

Başiskele belediyesi sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

Başiskele Belediyesi yoğun kar yağışının etkisi altına aldığı kentimizde sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

 

Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde sokakta yaşayan tüm dostlara soğuk kış aylarında her türlü desteği vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Hizmet Birimi ekipleri, kış şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarını unutmadı. İlçe sınırları içinde bulunan kasaplardan et ve kemik yardımı toplayan ekipler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden temin edilen onlarca kilo kuru mamayı özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde ve karla kaplı alanlarında yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpeklere dağıtarak sevimli dostlarımızı elleriyle beslediler.

 

SADIK DOSTLARIMIZA YİYECEK DESTEĞİ

 

Başiskeleli vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için özverili çalışmalarını 7 gün 24 saat sürdüren Başiskele Belediyesi, zorlu kış şartlarında dışarıda yaşayan sokak hayvanlarına yaptığı mama ve yiyecek desteğiyle vatandaşlardan büyük bir takdir topladı.

 

Belediye ekipleri ayrıca mama yardımı sırasında hasta ve yaralı sokak hayvanlarını tespit ederek Kandıra yolu üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi'nin Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi'ne gönderiyor. Uzman veterinerlerce tedavisi yapılan hayvanlar doğaya yeniden salınıyor veya talep olursa sahiplendiriliyor.

Bu haber 634 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hocalı Soykırımı resmen tanınmalı

Hocalı Soykırımı resmen tanınmalı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi imza toplandı

Bilimin Işığı Kozmetik Dünyasını Aydınlattı

Bilimin Işığı Kozmetik Dünyasını Aydınlattı

“Uluslararası 10’ncu Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi” Gebze Teknik Üniversitesi ve Kimyagerler Derneğinin ortak organizasyonu ile gerçekleştirildi.

Liyakatin yeni adresi, kariyer.izmit.bel.tr yayında

Liyakatin yeni adresi, kariyer.izmit.bel.tr yayında

Personel alımında sınav sistemi getirilerek, tamamen şeffaf ve kurumsal bir yönetim anlayışına geçen İzmit Belediyesinde, yeni personel başvuruları bundan sonra İzmit Belediyesi kariyer sayfası kariyer.izmit.bel.tr adresinden yapılabilecek

İzmit Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı alımı mülakat sonuçları açıklandı

İzmit Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı alımı mülakat sonuçları açıklandı

İzmit Belediyesi tarafından Sosyal Hizmet Uzmanlığı alımı için 14 Şubat 2020 Cuma günü yapılan sözlü mülakat sonuçları açıklandı

İZAYDAŞ, Körfez’den 1 yılda 380 ton çöp topladı

İZAYDAŞ, Körfez’den 1 yılda 380 ton çöp topladı

İZAYDAŞ, dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesiyle İzmit Körfezi’nden bir yılda 380 ton çöp topladı.

Başkan Özlü: "Geleceği Gençler Tesis Edecek"

Başkan Özlü:

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, "Gençlerle Başbaşa" etkinliği kapsamında Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ