18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:08
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

BEŞ BİN KİŞİ BU İFTARDA BULUŞTU

Beş Bin Kişi Bu İftarda Buluştu
23 Mayıs 2018 Çarşamba 12:05

.

Derince’de devam eden mahalle iftarlarının ikincisi Yavuz Sultan Mahallesi’nde yapıldı. Yaklaşık beş bin kişinin katılımı ile gerçekleşen iftar programı Derincelilerin ne denli büyük bir aile olduğunu bir kez daha gösterdi

Mahalle İftarları Devam Ediyor
Derince Belediyesi’nin Ramazan ayı ile birlikte mahallelerde kurduğu iftar sofralarının ikincisine Yavuz Sultan Mahallesi ev sahipliği yaptı. Yapımı Derince Belediyesi tarafından tamamlanarak geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Kapalı Yüzme Havuzu’nun önündeki alanda gerçekleşen iftar programına başta bölge sakinleri olmak üzere Derinceliler yoğun ilgi gösterdi. Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Işık ve Osman Ergin, AK Parti Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, muhtarlar, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile vatandaşların geniş katılım sağladığı iftar programında yaklaşık beş bin kişi bir araya geldi.

Başkan Bulut’tan Birliktelik Vurgusu
Geniş katılımın sağlandığı iftar yemeğinde ilk olarak alanı dolaşan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, programa katılan Derincelilerle tek tek selamlaştı. İftar öncesi bir de konuşma yapan Başkan Bulut, “Sizlerin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Ramazan ayı aynı zamanda bu tür etkinliklerle komşuluk diyaloglarımızın artmasını, insanlarımızın birbirini tanımasına imkan sağlıyor. Bugün burada kurmuş olduğumuz iftar sofralarına gösterdiğiniz ilgi bizleri mutlu etti. Ayrıca bu iftarı Kapalı Yüzme Havuzu önünde yapmamız da önemli. Artık yapımını tamamladığımız eserlerimizle binlerce kişiye hizmet veriyoruz. Bir yandan vizyon projelere imza atarken diğer taraftan altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Birlik ve beraberliğimiz bu şekilde olduğu müddetçe bizim ülkemizin önünde kimse duramaz.” dedi.

Çocuklar Gönüllerince Eğleniyor
Derince Kaymakamı Akın Yılmaz da yaptığı konuşmada, “Ramazan ayının Derince’mize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum. Biliyorsunuz Derince’mizde her halükarda bir güzellik var, gelişme, değişim ve dönüşüm var. Halkla buluşma, halkın derdine derman olma duygusu var. İlçemizde bir yandan sizlerin geleceği düşünülerek altyapı hatları yenileniyor ve Derince’mize önemli bir hizmet yerine getiriliyor. Bunun yanında hizmete açılan projelerle Derince’de yaşayan insanlarımız kazanıyor” dedi. Derincelilerin okunan akşam ezanı ile hep birlikte orucunu açtığı iftar programında yemek dağıtımını ise Derince Belediyesi müdür ve çalışanları yaptı. İftarın ardından bölgede toplanan binlerce kişi tasavvuf müziği eşliğinde sohbet ederek, Derince Belediyesi tarafından ikram edilen çaylarını yudumladı. Yavuz Sultan Mahallesi’ndeki iftar programında büyükler çaylarını içerken çocuklar da kendileri için kurulan oyun grubunda gönüllerince eğlendi.


Bu haber 185 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ