22 Eylül 2018 Cumartesi 22:41
 
  • 6,293 TL

  • 7,394 TL

  • 242,18 TL

  • 97.988

Öncekiler Sonrakiler

BİR GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDULAR

Bir günlüğüne asker oldular
11 Mayıs 2018 Cuma 16:12

.

Engelliler Haftası dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı doğrultusunda her yıl engelli gençler için düzenlenen bir günlük askeri yemin töreni bu yıl da Kocaeli’de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Aileleriyle gelen 19 engelli genç, temsili eğitim için üniforma giyerek, bir günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadı.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut,  Aile ve sosyal Politikalar İl müdürü Bekir Yümlü, Başbakanlık Engelliler Danışmanı ve Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Genel Merkez Engelliler Başkanı Mustafa Yılmaz,  İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan ve  aileler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından erler omuz omuza, ellerini Türk bayrağının üzerine koyarak asker yemini etti.

Tüm askerler adına konuşma yapan Jandarma Er Muhammet Ali Çubukçuoğlu, “Bu şerefli formayı giyebilmek bizim için kazanılan en büyük gurur” dedi. 

 İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan  ise, “Sizleri kışlamızda görmenin mutluluğu içindeyiz. Vatan hizmeti her Türk’ün hakkıdır. Askerlik Türk ulusu için gurur vesilesidir. Askerlik görevini yerine getirmek için gelen engelli kardeşlerimiz Kahraman Mehmetçik olarak karşınızdadır” ifadelerine yer verdi.


Konuşmaların ardından engelli gençlere, sembolik tezkereleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Engelli çocukları asker olan ailelerin mutlulukları yüzlerinden okunurken Anneler Günü’nde böyle bir hediye alarak en mutlu günlerini yaşadıklarını dile getirdi. Bu mutlu günlerinde annelerini unutmayan engelli gençler ise günün anısına annelerine sürpriz olarak çiçek verdi.

 

 


Bu haber 411 defa okundu

DİĞER HABERLER

O taraftarlara Hodri Meydan dedi

O taraftarlara Hodri Meydan dedi

.

İshakçılar’da Festival Coşkusu

İshakçılar’da Festival Coşkusu

.

PAEM sınavına Büyükşehirle hazırlanıyorlar

PAEM sınavına Büyükşehirle hazırlanıyorlar

Polis Amirleri Eğitim Merkezi(PAEM) alımı için açılan kurslar, gençleri ücretsiz olarak sınavlara hazırlıyor

PİLİ GETİR KİTABI GÖTÜR

PİLİ GETİR KİTABI GÖTÜR

.

İşte MHP'nin af teklifi detayları

İşte MHP'nin af teklifi detayları

.

100 binden fazla başvuru

100 binden fazla başvuru

En çok bu isim ve soyisimler değiştirildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET