25 Mart 2019 Pazartesi 18:06
 
Öncekiler Sonrakiler

BİR GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDULAR

Bir günlüğüne asker oldular
11 Mayıs 2018 Cuma 16:12

.

Engelliler Haftası dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı doğrultusunda her yıl engelli gençler için düzenlenen bir günlük askeri yemin töreni bu yıl da Kocaeli’de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Aileleriyle gelen 19 engelli genç, temsili eğitim için üniforma giyerek, bir günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadı.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut,  Aile ve sosyal Politikalar İl müdürü Bekir Yümlü, Başbakanlık Engelliler Danışmanı ve Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Genel Merkez Engelliler Başkanı Mustafa Yılmaz,  İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan ve  aileler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından erler omuz omuza, ellerini Türk bayrağının üzerine koyarak asker yemini etti.

Tüm askerler adına konuşma yapan Jandarma Er Muhammet Ali Çubukçuoğlu, “Bu şerefli formayı giyebilmek bizim için kazanılan en büyük gurur” dedi. 

 İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan  ise, “Sizleri kışlamızda görmenin mutluluğu içindeyiz. Vatan hizmeti her Türk’ün hakkıdır. Askerlik Türk ulusu için gurur vesilesidir. Askerlik görevini yerine getirmek için gelen engelli kardeşlerimiz Kahraman Mehmetçik olarak karşınızdadır” ifadelerine yer verdi.


Konuşmaların ardından engelli gençlere, sembolik tezkereleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Engelli çocukları asker olan ailelerin mutlulukları yüzlerinden okunurken Anneler Günü’nde böyle bir hediye alarak en mutlu günlerini yaşadıklarını dile getirdi. Bu mutlu günlerinde annelerini unutmayan engelli gençler ise günün anısına annelerine sürpriz olarak çiçek verdi.

 

 


Bu haber 629 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ