25 Nisan 2019 Perşembe 08:00
 
Öncekiler Sonrakiler

BİR KAMUDA TASARRUF MU DEDİ?

Bir kamuda tasarruf mu dedi?
14 Eylül 2018 Cuma 09:21

.

Kamu kurumlarında araç ve bina tefrişlerinde yaşanan harcamaları disipline almak üzere bir dizi tedbir alınmıştı.


Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı genelgelerde kamu binalarında tasarruf tedbirleri ile kamu kuruluşlarına atamalarla ilgili yeni düzenlemeler yer aldı.

Genelgede, kamu hizmet binalarının yapımına ilişkin yer seçiminde hazine arazilerinin öncelikle değerlendirilerek bina maliyetlerinin düşürülmesi, bu binalarda enerji verimliliği kriterlerine uygunluk şartı aranması ve cari giderlerin asgari düzeyde tutulması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan rehberin Bakanlığın resmi internet adresinde yayımlanacağı kaydedildi.

Ayrıca genelgede, söz konusu rehberin kapsam dahilindeki kamu kurum ve kuruluşlarınca tasarım ve yapım çalışmalarında dikkate alınması gerektiği ifade edildi.


İZMİT İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜNE YENİ MAKAM ODASI


Geçtiğimiz aylarda İzmit ilçe Sağlık müdürlüğü'ne yeni atama yapıldı.Yeni müdür göreve başlar başlamaz ilk icraat olarak makam odasını değiştirmekle işe başladı. Yahya Kaptan Mahallesi Cevat Çetin Sağlık Ocağının 2.katında bulunan İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü makam odasının yerini değiştirmeye karar verererk yeni  makam odası inşaatına start verdi. Bugünlerde sağlık ocağının üst katında hummalı bir çalışma devam ederken, yeni makam odasına yeni eşyalarda yavaş yavaş gelmeye başladı. Kamuda tasarrufun konuşulduğu bu dönemde yeni makam odası tepkilere neden oldu.


Bu haber 1009 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ