17 Haziran 2019 Pazartesi 07:07
 
Öncekiler Sonrakiler

BİR YILDA 233 TON ATIK LASTİK TOPLANDI

Bir yılda 233 Ton atık lastik toplandı
26 Mayıs 2018 Cumartesi 13:25

İzmit’te eski kullanılmış araç lastikleri toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor.

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce bir yıl içinde 233 ton  kullanılmış lastik toplandı. Yetkililer, toplanan  233 ton lastiğin 13’tonunun boş arsa ve yol kenarlarından, 220 tonunun ise lisanlı firma tarafından toplanarak geri dönüşümünün sağlandığını söylediler. Belediye yetkilileri özellikle lastikçilerin ellerindeki kullanılmış araç lastiklerini  Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliği gereğince lisanslı firmalara vermek zorunda olduğunu da hatırlattılar.

800 TON AMBALAJ ATIĞI TOPLANIYOR

Bu arada Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yürütülen geri dönüşüm çalışmaları da gece gündüz devam ediyor. Yetkililer 10 araç ve 20 personel ile ambalaj atıklarının gece gündüz toplandığını belirterek “  araç trafiği göz önünde bulundurularak  ambalaj atıklarını gece saat 22.00’ye kadar topluyoruz. Ayda ortalama 800 ton ambalaj atığı toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor” dediler.

HANELERDEN DESTEK

Belediyenin geri dönüşüm projeleri arasında bulunan atık yağ ve elektronik atık çalışmalarına evlerden de destek olunuyor. Vatandaşlar evlerinde biriktirdikleri elektronik atıklar ile kullanılmış bitkisel yağları 318 00 00 numaralı telefonu arayarak aldırabiliyorlar.  Yetkililer evlerden bir hafta içinde 200 litre bitkisel atık yağ ile 1000 kg elektronik toplandığını belirterek vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.
Bu haber 721 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ