24 Mayıs 2019 Cuma 07:09
 
Öncekiler Sonrakiler

BİŞKEK’TEKİ ATATÜRK PARKI YENİLENECEK

Bişkek’teki Atatürk Parkı yenilenecek
03 Ekim 2018 Çarşamba 13:01

Bişkek’te bulunan Atatürk Parkı’nın yenilenmesiyle ilgili planlanan proje kapsamında, Kırgızistanlı teknik ekip Kocaeli’yi ziyaret etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortaklığında, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunan Atatürk Parkı’nın yenilenmesi planlanıyor. Projenin detaylarını görüşmek ve Kocaeli’ndeki projeler hakkında bilgi almak amacıyla Kırgızistan’dan kentimize gelen 3 kişilik teknik ekip, 4 gün boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımları yerinde inceledi.

 

4 GÜN BOYUNCA YATIRIMLARI İNCELEDİLER

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunan Atatürk Parkı’nın yenilenmesi projesi kapsamında Bişkek r Belediyesi teknik ekibi Kocaeli’yi ziyaret etti. 3 kişilik teknik ekip, yapımı biten ve devam eden projeleri gezdi. Teknik ekip Darıca sahil düzenlemesini, Gebze Tatlıkuyu Vadisi Seyir Terasını, Yeniköy Mezarlığı taş duvar yapımı ve genel mezarlık alanını, Kartepe Doğal Yaşam Parkı’nı(Ormanya), Kandıra Mavi Bayraklı plajlar ve mesire alanlarını ve İzmit Sekapark’ı gezdi. Ayrıca teknik ekibe gezinin son gününde TDBB Genel Sekreteri Dr. Fahri Solak ile İstanbul’da görüşmesinden sonra İstanbul’da Panorama 1453 Tarih Müzesi, Türk Dünyası Kültür Mahallesi, Miniatürk ve Manas heykeli tanıtıldı.

 

BİŞKEK ATATÜRK PARKI’NIN 10 BİN METREKARESİ YENİLENECEK

Kocaeli’nin birçok yerini park, bahçe ve diğer sosyal donatılarla zenginleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, büyük bir projenin daha ortağı oluyor. Büyükşehir Belediyesi, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunan Atatürk Parkı’nın 10 bin metrekaresinin yenileneceği yapım işine maddi ve proje desteği veriyor. Büyükşehir Belediyesi daha önce de Afrika ülkelerinde ve Türkiye’nin diğer şehirlerinde birçok projeye imza atmıştı.
Bu haber 546 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kuyumculardan ortak mesaj:

Kuyumculardan ortak mesaj:

Mesleğimize gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz

Sosyal medyada 'oltaya' gelmeyin

Sosyal medyada 'oltaya' gelmeyin

AÖF için ek sefer hizmeti

AÖF için ek sefer hizmeti

.

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Körfez ilçesinde zift birikintisine yapışık halde bulunan Ziftcan sağlığının yanı sıra yeni bir yuvaya kavuştu.

YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

 YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

İzmit Belediyesi tarafından şehrin değişik noktalarında bulunan bayrak direklerinin bakım ve onarımı yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ