23 Mart 2019 Cumartesi 04:19
 
Öncekiler Sonrakiler

BİTTİĞİNDE 7/24 HİZMET VERECEK

Bittiğinde 7/24 hizmet verecek
12 Eylül 2018 Çarşamba 13:14

Kartepe Uzuntarlaya Jandarma Karakolu.

Kartepe’de Jandarmanın hizmet sorumluluk alanı değişmesi sonrasında yeni eklenen mahallelerle birlikte beş mahalleye hizmet vermek üzere Kartepe Uzuntarla Jandarma Karakolu yapımına başlandı. 


Kocaeli Valiliği, Kartepe Kaymakamlığı sorumluluk alanı düzenlemesi kapsamında Kartepe İlçesi’nde yeni sorumluluk alanını belirledi. Kartepe İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında olan Ketenciler, Avluburun ve Eşme-Ahmediye Mahallelerine yeni düzenleme ile Uzuntarla ve Eşme Mahalleleri de eklendi. Bu düzenleme ile bu beş mahalleden Kartepe İlçe Jandarma Komutanlığı sorumlu olacak.    

YAPIMINA BAŞLANDI
Yeni sorumluluk alanı düzenlemesi sonrasında beş mahalleye yapımına başlanan Uzuntarla Jandarma Karakolu hizmet verecek. Bu kapsamda Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından Uzuntarla Mahallesi’ne 140 metre kare alan üzerinde Jandarma Karakolu yapım inşaatı başladı. Tek katlı olarak yapılacak olan karakol içerisinde iki adet nezarethane, ifade alma odası, avukat ile görüşme odası, bay, bayan ve engelli wc, banyo, mutfak, santral ve hizmet birimleri bulunacak.

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR
Kartepe Belediyesi ekipleri tarafından yapımına başlanan Uzuntarla Jandarma Karakolu’nun kaba inşaatı tamamlandı. Belirlenen standartlar ölçüsünde iç tadilat çalışmalarına da başlanıldı. Bu çalışmaların bitmesi ile iç dizayn ve bahçe düzenleme, peyzaj çalışmalarına başlanılacak. Hizmete hazır hale geldiğinde karakol 7/24 hizmet verecek.


Bu haber 523 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ