23 Nisan 2018 Pazartesi 20:02
 
  • 4,106 TL

  • 5,016 TL

  • 174,92 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

BİZ BU EKONOMİK LÜKSE SAHİP DEĞİLİZ

Biz bu ekonomik lükse sahip değiliz
08 Eylül 2016 Perşembe 23:00

Bunlara engel olun

Kocaelispor TFF 3lig müsabakasında Tekirdağspor ile karşı karşıya geldi. Muhteşem taraftarının önünde baştan sona üstün olan yeşil siyahlı ekibimiz bir türlü gol vuruşunda başarılı olamadı ve karşılaşma 0-0 sona erdi. Bu maç sezon başlangıcı için önemli olmasının yanında taraftarımız geçtiğimiz sezonun rövanşının alınası için de önemliydi. Ancak maç esnasında bazı kendini bilmez taraftarların sebep olduğu sorun nedeni ile Kocaelispor Kulübü disiplin kuruluna sevk edildi. TFF Kocaelispor kulübüne ceza kesti. Zaten mali sorun yaşayan ve tek gelir kaynağı seyircisi olan Kocaelispor yönetimi TFF'nin kestiği cezanın ardından oldukça anlamlı bir mesaj yayınladı.

Umarız delikli kuruşa muhtaç durumda olan Kocaelisporumuzu sevdiğini söyleyen bu aymazlar bir daha bu tür olumsuzluklara sebep olmazlar.


İŞTE O AÇIKLAMA

KOCAELİSPOR Kulübünün, 03.09.2016 tarihinde oynanan KOCAELİSPOR - TEKİRDAĞSPOR Spor Toto 3. Lig 1. grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada KOCAELİSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 3.750.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nca karar verilmiştir.


Ekteki fotoğraflardaki temsilci raporlarında görebileceğiniz üzere maç öncesi 2 kez ve maç esnasında 5 kez olmak üzere toplam 7 kez yapılan topluca çirkin ve kötü tezahüratlar ile müsabaka esnasında ve sonrasında sahaya atılan su şişeleri ve madeni paralar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Kulübümüz, birkaç kendini bilmez kişinin yaptığı olumsuzluklar nedeniyle alabileceği cezaları ödeyebilecek ekonomik lükse sahip olmadığı gibi 2 sezondur tribünlerde gerçek taraftarlarımızla oluşturduğumuz güzelliklerin önüne geçilmesine asla izin vermeyecektir.

Gerçek KOCAELİSPOR taraftarlarından isteğimiz, bu gibi Kulübümüzün zararına davranışlar gösteren içimizdeki çürük elmaların ayıklanabilmesi için en yakınlarındaki resmi veya özel güvenlik personelinden yardım isteyerek 6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Yasası"nın uygulanmasını talep etmeleridir.


3.Ligde Ev Sahibi Kulüp Olarak Çirkin ve Kötü Tezahüratın 1. İhlalinde İHTAR; 2. İhlalinde 2.000 TL; 3. İhlalinde 4.000 TL; 4. İhlalinde 6.000 TL; 5. İhlalinde 1 Maç Seyircisiz ve 1.500 TL; 6. İhlalinde 1 Maç Seyircisiz ve 3.000 TL .... şeklinde katlanarak devam etmektedir.


SAHA OLAYLARI'nda ise Disiplin Kurulu; seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeni ile olaylardan sorumlu kulüplere olayın ağırlığına göre, para cezası, saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kulüp hakkında, bu cezalardan herhangi birini vermekle de yetinebilir.


Kulübümüzün ekonomik durumunu gayet iyi bilen, ekonomik gücünü taraftarlarından alan Kulübümüzün duyarlı, gerçek taraftarlarının bunların bilinci ile zaten yapmadıkları olay ve tezahüratlara engel olmalarını bir kez daha rica ederiz.

KOCAELİSPOR YÖNETİM KURULU
Bu haber 3349 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mesai arkadaşları gitsin diye adak adamışlar

Mesai arkadaşları gitsin diye adak adamışlar

.

Kocaeli Barosu'ndan anlamlı kutlama

Kocaeli Barosu'ndan anlamlı kutlama

.

Roman dansçılar nefes kesti

Roman dansçılar nefes kesti

.

23 Nisan coşkusu

23 Nisan coşkusu

.

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

YSK, seçim çevreleri ve çıkaracağı milletvekili sayısının tespitinde, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden alınan 2017 nüfus bilgilerini kullanacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ