27 Mayıs 2018 Pazar 02:42
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

BİZ DE BURDAYIZ

BİZ DE BURDAYIZ
19 Ekim 2016 Çarşamba 15:00

KOCAELİSPOR'UMUZUN YANINDAYIZ.

Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz'un dün sosyal medyadan yaptığı 'NEREDESİNİZ' çağrısı büyük yankı buldu.

Yavuz Çağrısında;

Bu şehrin meslek odaları, hemşehri dernekleri ,işçi-memur sendikaları , kooperatifleri , spor kulüpleri , esnaf birlikleri, konfederasyonlar,Vakıflar,Odalar...
HALK burada . . . YA SİZ . . . ? Hangi şehirde yaşıyorsunuz ?

Halk olmayan parasını paylaşmak için can atıyor, Sizden para isteyen yok ,ne renksiniz, renginizi belli edin yeter , BİZ YEŞİL -SİYAHIZ ,YA SİZ . . . ? diyerek herkesin elini taşın altına koymasını istemişti.


Dün sosyal medyada başlayan kampanya çığ gibi büyüdü ve büyümeye de devam ediyor. Kent yöneticileri ve iktidar partisinden henüz ses gelmedi ama 'BİZDE VARIZ' diyenler bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu desteklerden biride İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok'tan geldi Ok, yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi.Değerli Dostlar,
Sevgili Meslektaşlarım;
17 ağustos 1999 tarihinde bu kent en büyük yıkımlarından birisini yaşamış, adı asrın felaketi olarak anılmaya başlayan bir deprem ile büyük bir yara almıştır. İMO üyelerimizin birçoğu benim gibi depremi bu kentte yaşamış ve o gün ki fotoğrafları tüm dünya ile birlikte beyinlerine kazımışlardır. İşte o deprem iletişim kaynaklarının da asrın felaketine yenik düşmesi ile kent insanları arasında bir kopukluğu, bir irtibatsızlığı beraberinde getirmiştir. Enkaz temizleme ve kurtarma çalışmalarında sosyalleşen insanlar, tanımadığı insanları enkazdan çıkartabilmek adına inanılmaz bir gayret sarf etmişlerdir.
O dönemden akıllarda kalan önemli anlardan bir tanesi ise bu kentin vazgeçilmezlerinden birisi olan KOCAELİSPOR’DUR. Çünkü depreme rağmen halkı bir arada tutabilmek, moral, motivasyon, kent isminin ulusal medyada temsil kabiliyeti ve daha bir dolu unsuru yaşatmak adına KOCAELİSPOR yaşadığı tüm imkansızlıklara rağmen lige devam kararı alarak kenti bir araya toplamıştır. Bu çok önemli bir karardı ve 17 Ağustos depremi sonrası halkı geniş kitleler halinde bir araya toplayan ilk kurum KOCAELİSPOR’DUR. Biz İMO üyeleri olarak o günleri ve bu büyük fedakarlığın sahibi KOCAELİSPOR’UMUZU hiç unutmadık.
İşte o KOCAELİSPOR bu gün zor günlerden geçiyor. Dibi görmüş bir çan eğrisinin çıkış noktasını yakalayabilmek adına ve hala halkın takımı olma statüsünü bünyesinde bir arma olarak taşıyan KOCAELİSPOR zor günlerden çıkış için kentteki tüm STK’ları, tüm meslek odalarını, tüm kamu kurum ve kuruluşlarını yanında görmek istemektedir. Bu çıkış anında da halkla iç içe bir yüke omuz vererek yükselmek istemektedir.
Bizler İMO üyeleri olarak vefakar insanlarız. Yıllar önce KOCAELİSPOR’UMUZUN bu kent insanına yaşattığı mutlulukları da, felaket anlarında ortaya koyduğu birleştirici unsurları da unutmadık. Unutmayacağız da. Takımımızın bizlere ihtiyacı var. Bu ihtiyaç ilk önce yanlarında olduğumuzu göstermekle karşılanacak bir ihtiyaçtır. Sağlam sıkı bir kamuoyu oluşturmak adına İMO olarak KOCAELİSPOR’UMUZUN yanında olduğumuzu bu hafta sonu ortaya koymak istiyoruz. Bu kentin en önemli ve en dinamik örgütü olarak üzerimize düşen vazifeyi tüm İMO üyeleri olarak üzerimizde KOCAELİSPOR formalarımız ve boyunlarımızda KOCAELİSPOR atkılarımızla bu pazar günü İsmet Paşa Stadyum'unda yerimizi alarak göstereceğiz. İMO bu kentin birleştirici unsurlarından birisi olduğunu her zaman olduğu gibi bu pazar günü de ortaya koyacaktır.
Pazar günü saat 13.30’da Bayburtspor ile oynanacak olan KOCAELİSPOR’UMUZUN maçına tüm İMO üyeleri ile birlikte gidebilmek için saat 12.00’de İMO binamızın önünde buluşuyoruz. Bu vefa örneğini ortaya koyabilmek için her üyemize ihtiyacımız var. Duyarlılığınız ve vefa duygunuz için şimdiden tüm İMO üyesi dostlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
İMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Adına Başkan Tolga OK

Bu haber 5497 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kazı çalışmalarında yol çöktü, 5 aile mağdur oldu

Kazı çalışmalarında yol çöktü, 5 aile mağdur oldu

.

AK Parti kurmayları seçim stratejisini görüştü

AK Parti kurmayları seçim stratejisini görüştü

.

Saadet'in mitingi haftaya bugün

Saadet'in mitingi haftaya bugün

.

CHP'nin seçim vaatleri açıklandı

CHP'nin seçim vaatleri açıklandı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu, asgari ücretin net 2 bin 200 lira, en düşük emekli aylığının 1500 lira olacağını vaat etti.

MHP seçim beyannamesini açıkladı

MHP seçim beyannamesini açıkladı

MHP'nin Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET