25 Haziran 2017 Pazar 20:19
 
  • 3,511 TL

  • 3,928 TL

  • 142,66 TL

  • 99.639

Öncekiler Sonrakiler

BİZ DE BURDAYIZ

BİZ DE BURDAYIZ
19 Ekim 2016 Çarşamba 15:00

KOCAELİSPOR'UMUZUN YANINDAYIZ.

Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz'un dün sosyal medyadan yaptığı 'NEREDESİNİZ' çağrısı büyük yankı buldu.

Yavuz Çağrısında;

Bu şehrin meslek odaları, hemşehri dernekleri ,işçi-memur sendikaları , kooperatifleri , spor kulüpleri , esnaf birlikleri, konfederasyonlar,Vakıflar,Odalar...
HALK burada . . . YA SİZ . . . ? Hangi şehirde yaşıyorsunuz ?

Halk olmayan parasını paylaşmak için can atıyor, Sizden para isteyen yok ,ne renksiniz, renginizi belli edin yeter , BİZ YEŞİL -SİYAHIZ ,YA SİZ . . . ? diyerek herkesin elini taşın altına koymasını istemişti.


Dün sosyal medyada başlayan kampanya çığ gibi büyüdü ve büyümeye de devam ediyor. Kent yöneticileri ve iktidar partisinden henüz ses gelmedi ama 'BİZDE VARIZ' diyenler bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu desteklerden biride İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok'tan geldi Ok, yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi.Değerli Dostlar,
Sevgili Meslektaşlarım;
17 ağustos 1999 tarihinde bu kent en büyük yıkımlarından birisini yaşamış, adı asrın felaketi olarak anılmaya başlayan bir deprem ile büyük bir yara almıştır. İMO üyelerimizin birçoğu benim gibi depremi bu kentte yaşamış ve o gün ki fotoğrafları tüm dünya ile birlikte beyinlerine kazımışlardır. İşte o deprem iletişim kaynaklarının da asrın felaketine yenik düşmesi ile kent insanları arasında bir kopukluğu, bir irtibatsızlığı beraberinde getirmiştir. Enkaz temizleme ve kurtarma çalışmalarında sosyalleşen insanlar, tanımadığı insanları enkazdan çıkartabilmek adına inanılmaz bir gayret sarf etmişlerdir.
O dönemden akıllarda kalan önemli anlardan bir tanesi ise bu kentin vazgeçilmezlerinden birisi olan KOCAELİSPOR’DUR. Çünkü depreme rağmen halkı bir arada tutabilmek, moral, motivasyon, kent isminin ulusal medyada temsil kabiliyeti ve daha bir dolu unsuru yaşatmak adına KOCAELİSPOR yaşadığı tüm imkansızlıklara rağmen lige devam kararı alarak kenti bir araya toplamıştır. Bu çok önemli bir karardı ve 17 Ağustos depremi sonrası halkı geniş kitleler halinde bir araya toplayan ilk kurum KOCAELİSPOR’DUR. Biz İMO üyeleri olarak o günleri ve bu büyük fedakarlığın sahibi KOCAELİSPOR’UMUZU hiç unutmadık.
İşte o KOCAELİSPOR bu gün zor günlerden geçiyor. Dibi görmüş bir çan eğrisinin çıkış noktasını yakalayabilmek adına ve hala halkın takımı olma statüsünü bünyesinde bir arma olarak taşıyan KOCAELİSPOR zor günlerden çıkış için kentteki tüm STK’ları, tüm meslek odalarını, tüm kamu kurum ve kuruluşlarını yanında görmek istemektedir. Bu çıkış anında da halkla iç içe bir yüke omuz vererek yükselmek istemektedir.
Bizler İMO üyeleri olarak vefakar insanlarız. Yıllar önce KOCAELİSPOR’UMUZUN bu kent insanına yaşattığı mutlulukları da, felaket anlarında ortaya koyduğu birleştirici unsurları da unutmadık. Unutmayacağız da. Takımımızın bizlere ihtiyacı var. Bu ihtiyaç ilk önce yanlarında olduğumuzu göstermekle karşılanacak bir ihtiyaçtır. Sağlam sıkı bir kamuoyu oluşturmak adına İMO olarak KOCAELİSPOR’UMUZUN yanında olduğumuzu bu hafta sonu ortaya koymak istiyoruz. Bu kentin en önemli ve en dinamik örgütü olarak üzerimize düşen vazifeyi tüm İMO üyeleri olarak üzerimizde KOCAELİSPOR formalarımız ve boyunlarımızda KOCAELİSPOR atkılarımızla bu pazar günü İsmet Paşa Stadyum'unda yerimizi alarak göstereceğiz. İMO bu kentin birleştirici unsurlarından birisi olduğunu her zaman olduğu gibi bu pazar günü de ortaya koyacaktır.
Pazar günü saat 13.30’da Bayburtspor ile oynanacak olan KOCAELİSPOR’UMUZUN maçına tüm İMO üyeleri ile birlikte gidebilmek için saat 12.00’de İMO binamızın önünde buluşuyoruz. Bu vefa örneğini ortaya koyabilmek için her üyemize ihtiyacımız var. Duyarlılığınız ve vefa duygunuz için şimdiden tüm İMO üyesi dostlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
İMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Adına Başkan Tolga OK

Bu haber 5216 defa okundu

DİĞER HABERLER

İş dünyası KOTO’da bayramlaştı

İş dünyası KOTO’da bayramlaştı

Kocaeli Ticaret Odası, Ramazan bayramın birinci günü odanın hizmet binasında bir araya gelerek bayramlaştı

Gebze meydanda bayramlaştı

Gebze meydanda bayramlaştı

Gebze’de geleneksel ilçe bayramlaşması Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Akduman: 'Kazanılmış haklardan siyaset elini çeksin'

Akduman: 'Kazanılmış haklardan siyaset elini çeksin'

Yeter artık ikide bir önümüze getirmeyin

KOSKEM bayramda görev başında

KOSKEM bayramda görev başında

KOSKEM cankurtaranları bayram tatilinde görev başında.

Büyük Ada ve Mehtap turları başlıyor

Büyük Ada ve Mehtap turları başlıyor

Büyük Ada’ya Mavi Yolculuk” ve “Mehtap Turları” başlıyor

Başiskele'de Arife günü bozulmayan gelenek

Başiskele'de Arife günü bozulmayan gelenek

Arife günü vefat eden yakınlarını kabirleri başında ziyarete gelen vatandaşlar Başiskele Belediyesi’nin mezarlık girişlerinde dağıttığı mevsimlik çiçeklerle mezarlıkları renklendirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ