24 Mayıs 2018 Perşembe 13:01
 
  • 4,690 TL

  • 5,510 TL

  • 195,59 TL

  • 103.489

Öncekiler Sonrakiler

BİZ İZMİTİZ’!

Biz İzmitiz’!
13 Mayıs 2018 Pazar 20:56

Gelenekleri bozulmadı

Sosyal medyadaki ‘Biz İzmitiz’ grubunun sevdalılarını bir araya getirmek amacıyla düzenlenen Kertil Tekke Buluşmaları’nın bu yıl 5’incisi gerçekleştirildi.Kertil Tekke Meydanı’nda gerçekleştirilen buluşmada konuşmalarına tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak başlayan ‘Biz İzmitiz grup yöneticisi Hüseyin Erol, “Başta benim her kahrımı çeken eşim olmak üzere tüm annelerimizin gününü kutluyorum. Her geçen gün büyüyen ailemizle buluşmak gurur verici. Bizler kocaman bir aileyiz. Bizler bu işe gönül verdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.Yoğun katılımın olduğu buluşmaya İzmit Belediyesi Kertil Tekke Meydan’ın gerçekleştirilen programa İzmit Belediyesi eski başkanı Erol Köse, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, eşi Nurdan Sarıbay, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, CHP İzmit İlçe Başkanı Erhan Çakar, CHP İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız, İYİ Parti Milletvekili aday adayları Ufuk Turan, Fuat Berna, Alper Bircanoğulları, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, çok sayıda STK temsilcisi, Biz İzmitiz Gurubu üyeleri ve İzmitler katıldı.Etkinlikte buluşmaya katılan tüm katılımcılara İzmit Simidi, çörekler, ayran, İzmit Gazozu ikram edildi.

Anadolu Efeleri Zeybek Grubu’nun yaptığı zeybek oyunlarıyla coşan sevdalılar, grubun zeybek gösterimin ardından açtığı Türk Bayrağıyla final yapması ayakta alkışlandı. Türk Bayrağı’nın açılmasıyla birlikte çalınan milli marşlara eşlik eden İzmit Sevdalıları, birlik ve beraberliklerini bir kez daha ispatladı.


Hüseyin Erol’un konuşmasının ardından sahneye ilk olarak çıkan kısa adı MAP-HOYTAG olan Mehmet Ali Paşa Halk Oyunları Ekibi katılımcılara görsel bir şölen sergiledi. Ardından Ege yöresine ait olan Zeybek gösterisi büyük alkış aldı. Son olarak Kertil Tekke Meydanı’nda hep birlikte pişmaniye çekilerek konuklara ikram edildi.


Bu haber 879 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Listesine Solakoğlu yerine Güneş geldi

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Listesine Solakoğlu yerine Güneş geldi

.

İzmit belediyesi'nde vergi mesaisi

İzmit belediyesi'nde vergi mesaisi

İzmit Belediyesi’nde hafta sonu vergi mesaisi yapılacak.

AK Kartepe iftarda buluştu

AK Kartepe iftarda buluştu

AK Parti Kartepe İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına milletvekili Sami Çakır, milletvekili adayı Emine Zeybek ve teşkilat mensupları katıldı.

Mesanesinden 35 tane taş çıktı!

Mesanesinden 35 tane taş çıktı!

.

“Dilenen çocuklara ‘Yok’ deyin!”

“Dilenen çocuklara ‘Yok’ deyin!”

Kocaeli il sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, kamu esenliğinin sağlanması ve sokakta çalıştırılan çocukların genel olarak beden ve ruh sağlıklarının korunması ile suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Kocaeli Valiliği, sokakta çalışan çocuklara yönelik yürüttükleri çalışmalar kapsamında çocukların dilenmelerini önlemek ve onları eğitime yönlendirebilmek için Kocaeli Halkı’ndan da destek bekledikleri belirtildi.

Üst düzey ziyaret ve proje toplantısı

Üst düzey ziyaret ve proje toplantısı

AFAD Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortaklığında geliştirilen ‘Afet Zararlarının Azaltılmasında Akıllı Kent Uygulaması: Kocaeli İli’ projesini değerlendirmek, proje içeriklilerini ortak bir zeminde ele almak ve kentin yapı stokunu yerinde görmek üzere Kocaeli’ne geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET