• 5,606 TL

  • 6,430 TL

  • 218,94 TL

  • 97.454

Öncekiler Sonrakiler

BOYUN EĞMEZ, SUSMAZ, SUSTURULAMAZ

BOYUN EĞMEZ, SUSMAZ, SUSTURULAMAZ
11 Ekim 2017 Çarşamba 14:11

.

Avukat Mehmet Samim Geredeli'nin bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetmesi üzerine meslektaşları basın açıklaması gerçekleştirdi.
 
Adliye binası önünde gerçekleşen basın açıklamasını Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe yaparken çok sayıda avukat da hazır bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA

 Baromuz mensubu değerli meslektaşımız Av. Mehmet Samim GEREDELİ'nin, dün bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü içindeyiz.


Görev şehidi meslektaşımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm meslektaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz.

Meslektaşımız ofisinde mesleki faaliyetini sürdürürken, haince katledilmiştir. Bu saldırıyı en ağır şekilde lanetliyoruz.


Kamu görevi yapan biz avukatlara yönelik sözlü, fiili ve hatta silahlı saldırılar, maalesef kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Kısa bir süre önce; Gemlik'te, meslektaşımız Av.Özgür AKSOY alçakça katledilmiştir. Yine; Şanlıurfa Baro Başkanı Av.Ahmet TÜYSÜZ Viranşehir Adliyesi'nde, sözlü ve fiziksel saldırıya uğramıştır. Dün, Antalya'nın Korkuteli İlçesi Cumhuriyet Savcısı Kadir KÜÇÜKÖNER'in de silahlı saldırı sonucu yaralanması, kaygılarımızın yersiz olmadığını göstermiştir. Hukuk camiasına yönelik şiddet, giderek daha vahim bir boyuta ulaşmaktadır.


Önemle belirtmek isteriz ki, Avukatlar uyuşmazlıkların tarafı değildirler. Avukatın, vekil sıfatıyla takip ettiği davanın taraflarıyla bir tutularak hedef gösterilmesi, sözlü, fiili ve silahlı saldırılara uğraması asla kabul edilemez. Can güvenliğinin olmadığı, her şeyden önce; yaşam hakkının ihlal edildiği bir ortamda, hak arama hürriyetinin teminatı savunma hakkının kullanılabilmesi mümkün değildir.


Meslektaşlarımızın görevleri başında uğradığı hain saldırılar, savunma kurumuyla birlikte tüm yargıyı hedef almaktadır. Bu saldırıların failleri bilmeliler ki savunma, alçakça saldırılara asla boyun eğmez, asla susmaz, susturulamaz.


Faillerin ve varsa azmettiricilerinin, en kısa süre içerisinde yargı önüne çıkarılmalarını ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyor, hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı, meslektaşlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.


KOCAELİ BAROSU

Bu haber 1001 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET