16 Temmuz 2018 Pazartesi 05:33
 
  • 4,848 TL

  • 5,667 TL

  • 193,55 TL

  • 89.898

Öncekiler Sonrakiler

BU EĞİTİM KOCAELİ'DE İLK KEZ DÜZENLENDİ

Bu eğitim Kocaeli'de ilk kez düzenlendi
03 Mart 2018 Cumartesi 13:30

Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi, "Gemi Acente Personeli Eğitimi" düzenledi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi’nin Kocaeli’de ilk kez düzenlediği eğitim programının açılışına; DTO Gemi Acenteliği Eğitim Komisyonu Başkanı Ruhi Duman, DTO Kocaeli Şubesi Kurucu Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Liman Başkanı Murat Müftüoğlu, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği eski müdürü Neslihan Başarslan, DTO Gemi acenteleri Birim Yetkilisi Fatmanur Nomer ve yaklaşık 30 kursiyer katıldı.
Kısa bir süre önce kurulan Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi, hız kesmeden sektöre hizmetlerine devam ederek Kocaeli'de ilk kez düzenlenen eğitime ev sahipliği yaptı. Eğitime yaklaşık 30 kursiyer katılırken, eğitim 5 gün sürdü. Eğitim sonrası yapılan sınavda başarılı olan kursiyerler Gemi Acente Personeli Yetki Belgesi almaya hak kazanacak. Belgeyi alan kursiyerler yetkili acente personeli olabilecek. İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Kurucu Başkanı Vedat Doğusel yaptığı konuşmada oda faaliyetlerinden bahsederken; "Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi olarak hem sektörün ihtiyaçlarını hem de nitelikli personel yetiştirilmesi için eğitim programlarına başladık. Sektörün uzmanları ve deneyimli eğitmenleri tarafından verilen bu eğitimlerle kursiyerlere birebir tecrübelerin aktarılmasını ve yapılan sınavda başarılı olan kursiyerlerin sektöre sertifikalı personel olarak kazandırılmasını hedefliyoruz. Bundan sonraki eğitim planımızın da alt yapı çalışmalarına başladık. Sektörün ve üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışıyoruz" dedi.

Tecrübeli ve Uzman Eğitmenler Katıldı

Kocaeli'de ilk kez düzenlenen Gemi Acente Personeli Yetki Belgesi eğitimini alanında uzman eğitmenler verdi. Eğitimler; Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Muhammed Bamyacı, Limaş Liman İşletmeleri SEÇ-K ve İdari İşler Müdürü Kürşat Bal, Kocaeli Liman Başkanlığı Denizcilik Sörvey Mühendisleri; Özcan Özbay, Uğur Akbaş, Bünyamin Güneş, Pacific Shipping Acente Müdürü Rasim Alponat, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İzmit Gemi Trafik Hizmetleri Müdürü Ogün Çevik, Sadık Çukurlu, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Harun Şişmanyazıcı, Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykan Karademir,  Kocaeli Deniz Ticaret Odası Kurucu Başkanı Av. Vedat Doğusel, UDHB Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü Uzman Personeli Zeynep Şentürk, Arkas Holding Acente Grubu Liman Hizmetleri Müdürü Erdem Şahin tarafından gerçekleştirildi.
Bu haber 514 defa okundu

DİĞER HABERLER

SEDAŞ’tan Önemli Bilgilendirmeler

SEDAŞ’tan Önemli Bilgilendirmeler

SEDAŞ elektriğin güvenli kullanımı için bilgilendiriyor

GTÜ Mezunlarını uğurladı

GTÜ Mezunlarını uğurladı

GTÜ mezunu öğrenciye sahnede evlilik teklifi yapıldı

Altyapı çalışması nedeniyle yeni güzergah belirlendi

Altyapı çalışması nedeniyle yeni güzergah belirlendi

Yenituran- Acısu- Merkez Bankası güzergahında yapılacak altyapı çalışması nedeniyle toplu taşıma araçları alternatif güzergâhları kullanacak

İZAYDAŞ, 20 yıllık çalışanlarını onurlandırdı

İZAYDAŞ, 20 yıllık çalışanlarını onurlandırdı

İZAYDAŞ, 20 yılını doldurmuş personeline özel bir gece hazırladı.

Yaya köprülerindeki asansör bakımları her ay yapılıyor

Yaya köprülerindeki asansör bakımları her ay yapılıyor

Tüm vatandaşların kullanımına açık olan yaya üst geçitlerindeki asansörlerin bakımları yetkili firmalar aracılığı ile her ay gerçekleştiriliyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ