23 Ocak 2018 Salı 18:26
 
  • 3,782 TL

  • 4,638 TL

  • 162,12 TL

  • 118.548

Öncekiler Sonrakiler

BU GECE BİNLERCE İNSANIMIZ BİR DAHA UYANAMADI

Bu gece binlerce insanımız bir daha uyanamadı
16 Ağustos 2017 Çarşamba 13:20

Peki aradan geçen bunca zamandan sonra bu çağın felaketinden ders çıkardık mı?

Bu gece uykuya dalanlardan ne yazık ki bir çok akrabamız, komşumuz, arkadaşımız bir daha uyanamadı. Gece saat:03.02'de başlayan ve hepimizin hayatlarında derin yaralar açan asrın felaketi Gölcük depreminin üzerinden tam 18 yıl geçti. Acılar küllense de hala içimiz yakmaya devam ediyor.


Deprem felaketinin 18.yılında Kocaeli Baro Başkanı Av.Sertif Gökçe, çağın felaketinden ders çıkartılmadığının altını çizdi. Gökçe mesajında şu görülere yer verdi:


Bundan tam 18 yıl önce, yine sorumsuzluğun, açgözlülüğün, bilgisizliğin, rantçılığın, hukuksuzluğun sonucu olarak binlerce canımızı, arkadaşımızı, sevdiklerimizi, dostumuzu, komşumuzu, tanıdıklarımızı kaybettik. Hem de bütün anılarıyla beraber enkaz altında kalarak can verdiler. Bu olayın sorumluluları hakkında etkin hukuki soruşturmalar yapılmadığı gibi deprem sonrası yapılması gereken, ekonomik, psikolojik destekler de yetersiz kaldı.


Peki aradan geçen bunca zamandan sonra bu çağın felaketinden ders çıkardık mı? Yeterince önlem aldık mı? Yeni depremlere hazırlıklı mıyız?


Tarafsız ve bağımsız deprem uzmanlara göre başta İstanbul olmak üzere bütün kentlerimiz kesinlikle depreme hazır değiller. Olası bir İstanbul merkezli depremde yine onbinlerce can ve mal kayıplarının olabileceğini açık açık söylemektedirler. Depremin bir kader olmadığını bilime ve fene uygun yapıların yapılması ve gerekli tedbirlerinin alınması ile zararlarının minimuma indirileceğini bugün deprem kuşağında olan başta Japonya olmak üzere birçok ülkede de görerek biliyoruz.


Kentsel rantın değil insan yaşamının çok daha önemsendiği zihniyetlerin hakim olduğu bir ülke dileğiyle deprem şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, saygıyla, özlemle anıyorum
Bu haber 1356 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Karaosmanoğlu, şehidimizin vasiyetine sahip çıkıyor

Başkan Karaosmanoğlu, şehidimizin vasiyetine sahip çıkıyor

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, Zeytin Dalı operasyonunda şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın vasiyetine sahip çıktı

Kendini doğal gaz borusuna astı!

Kendini doğal gaz borusuna astı!

.

Kartepe İlçe Örgütü’nden Sarıbay’a ziyaret

Kartepe İlçe Örgütü’nden Sarıbay’a ziyaret

CHP Kartepe İlçe Örgütü, İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Dolandırıcılara kanmayın

 Dolandırıcılara kanmayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri adını kullanarak yardım talebinde bulunanlara kanmayın.

Çevre ve Atık Yönetimi Toplantısı Gerçekleştirildi

Çevre ve Atık Yönetimi Toplantısı Gerçekleştirildi

.

KOTO'nun Kocaeli davetine Antep'ten yanıt

KOTO'nun Kocaeli davetine Antep'ten yanıt

KOTO’nun Gaziantep temasları çok yoğun bir iş programıyla sona erdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET