01 Haziran 2020 Pazartesi 07:37

BU KAFAYLA BİZİM HAVA LİMANI ÇALIŞMAZ

Bu kafayla bizim hava limanı çalışmaz
06 Kasım 2019 Çarşamba 19:22

.

Açılması için uzun süre uğraş verilen Cengiz Topel Hava Limanı sonunda ite kaka açılmış Trabzon-Kocaeli uçuşları  başlamıştı.

 

Trabzon-Kocaeli arasındaki ilk uçuşun gerçekleştirdiği 2011 yılının Eylül ayından beri bir türlü beklenen çıkışı yakalayamayan hava limanında aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bir arpa boyu yol alınamadı. Hükümetin bir çok ile hava limanı açma projesi ile irili ufaklı bir çok kentte uçuşlar aralıksız devam ederken Cengiz Topel hava limanı ne yazık ki yeterli ilgi ve desteği bulamayınca atıl bir hava limanı olarak kalmaya mahkum oldu.

 

UÇUŞ İPTAL YOLCULAR KADERİNE MAHKUM

 

Haftada bir kez Trabzon'a uçuşun gerçekleştiği Cengiz Topel'de bugün ilginç olaylar yaşandı. Trabzon'a gitmek isteyen çok sayıda insan hava limanına gelip uçuş saatini beklerken rötor olduğu bilgisi ile sıkıntılı anlar yaşamaya başladı. 1 saatlik ilk rötarın ardından gelen 2'nci rötor sonrasıda uçağın kalkamayacağı öğrenilince hava limanında Trabzon'a gitmek için bekleyen yolcular kaderleri ile başbaşa kaldı. Hava Limanında görevli personelin hiç bir bilgi vermemesi, yolcuların uçağın kalkamayacağının belli olması sonrası hiç olmazsa şehir merkezine servis verilmesi talepleride havada kaldı. Bir süre sonra görevlilerde alandan ayrılınca Hava Limanında sadece polisler ile kaderine terk edilmiş yolcular kaldı.

 

YOCULARA NEDEN SAHİP ÇIKILMADI

 

Sabah saatlerinde Trabzon'da ihaleye katılması gereken bir yolcu kendi imkanları ile Sabiha Gökçen'e giderken, diğer bir iş adamı ise ertesi güne Sabiha Gökçen'den bilet almak zorunda kaldı. Hava Limanında rahatsızlanan bir başka yolcu ise alana gelen ambulansla hastaneye kaldırılırken diğer yolcular yakınlarından yardım isteyerek hava limanından evlerinin yolunu tuttu.

 

 

UÇAK ARIZALANDI APRONDA BEKLETİLİYOR

 

Bugün Kocaeli - Trabzon seferini yapması gereken Anadolu Jet uçağının arızalanması üzerine görevliler harekete geçti. Uçağı önce ankara'ya götürmek isteyen ekip uçakta yaşanan teknik arıza nedeni ile bunda başarılı olamayınca İstanbul'dan bir ekip Cengiz Topel Hava Limanına gönderildi. Apronda bekletilen uçağın akibeti ise henüz belirlenemedi.

Bu haber 1144 defa okundu

DİĞER HABERLER

YASAK SONA ERDİ

YASAK SONA ERDİ

Vali Aksoy yasak kapsamında 3 milyon aracın kontrol edildiğini açıkladı

Tiryakilere kötü haber

Tiryakilere kötü haber

'Yine vergiyi sigaraya bindireceğiz'

Kocaeli Büyükşehir idari izinli tüm personeli göreve çağırdı

Kocaeli Büyükşehir idari izinli tüm personeli göreve çağırdı

KBB normalleşme adımını tüm personelini göreve çağırarak attı

Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

9 BİN 877 KİŞİYE İŞLEM

Terminal 1 Haziran’da hizmette

Terminal 1 Haziran’da hizmette

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, 1 Haziran’da hizmete açılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ