27 Şubat 2020 Perşembe 10:44

BU POSTANEYE TALİPLİ ARANIYOR!

Bu postaneye talipli aranıyor!
14 Ocak 2019 Pazartesi 14:49

.

Mahallenln mağduriyetinin giderilmesi işletmeye talipli çıkmasına bağlı...

İYİ Parti Grup başkan vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kapatılan İzmit Akmeşe postanesi ile ilgili önergesine Ulaştırma bakanından cevap geldi, "Acenteliği işletmeye talip bir kişi çıkarsa ya da mahalle muhtarı bu görevi üstlenirse acentelik tekrar açılabilir"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın İzmit Akmeşe’de postanenin kapalı olması ve buradaki vatandaşların mağdur olması ile ilgili soru önergesine cevap verdi.


Akmeşe Acenteliği’nin görevlinin istifası üzerine 22.06.2018 tarihinde hizmete kapatıldığını söyleyen Bakan, Mevzuat gereği acentelik görevlisinin talebi PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün uygun görmesi ile sözleşmenin her zaman sonlandırılabileceğini söyledi.
Acentenin istifası üzerine PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’nce anılan yerde acenteliği işletmek üzere talipli bulunması yönünde çalışmaların başlatıldığını ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, 1.558 nüfuslu Akmeşe Mahallesi’nde dağıtımın halihazırda dağıtıcı personel tarafından haftanın 2 günü yapıldığını, acenteliği işletmek üzere talipli bulunması ya da Mahalle Muhtarı’nın bu görevi üstlenmesi halinde acenteliğin yeniden faaliyete geçirilebileceğini belirtti.
Bakan Turhan, acenteliğin yeniden faaliyete geçirilmemesi durumunda PTT bünyesindeki mobil şubelerle anılan yerde haftanın bir günü hizmet verilmesi sağlanacaktır dedi.
Bu haber 948 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hocalı Soykırımı resmen tanınmalı

Hocalı Soykırımı resmen tanınmalı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi imza toplandı

Bilimin Işığı Kozmetik Dünyasını Aydınlattı

Bilimin Işığı Kozmetik Dünyasını Aydınlattı

“Uluslararası 10’ncu Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi” Gebze Teknik Üniversitesi ve Kimyagerler Derneğinin ortak organizasyonu ile gerçekleştirildi.

Liyakatin yeni adresi, kariyer.izmit.bel.tr yayında

Liyakatin yeni adresi, kariyer.izmit.bel.tr yayında

Personel alımında sınav sistemi getirilerek, tamamen şeffaf ve kurumsal bir yönetim anlayışına geçen İzmit Belediyesinde, yeni personel başvuruları bundan sonra İzmit Belediyesi kariyer sayfası kariyer.izmit.bel.tr adresinden yapılabilecek

İzmit Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı alımı mülakat sonuçları açıklandı

İzmit Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı alımı mülakat sonuçları açıklandı

İzmit Belediyesi tarafından Sosyal Hizmet Uzmanlığı alımı için 14 Şubat 2020 Cuma günü yapılan sözlü mülakat sonuçları açıklandı

İZAYDAŞ, Körfez’den 1 yılda 380 ton çöp topladı

İZAYDAŞ, Körfez’den 1 yılda 380 ton çöp topladı

İZAYDAŞ, dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesiyle İzmit Körfezi’nden bir yılda 380 ton çöp topladı.

Başkan Özlü: "Geleceği Gençler Tesis Edecek"

Başkan Özlü:

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, "Gençlerle Başbaşa" etkinliği kapsamında Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ