18 Kasım 2017 Cumartesi 13:29
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

BÜLENT ECEVİT YAYA KÖPRÜSÜ AÇILDI

Bülent Ecevit Yaya Köprüsü açıldı
14 Haziran 2017 Çarşamba 14:25

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal açılışa geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Fuar Merkezi ile Sanayi Mahallesi arasında vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerini sağlamak için yaya köprüsü inşa etti. Çelik malzemeden imal edilen ve eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in adı verilen yaya köprüsünün tanıtım programı, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından gerçekleştirildi.

 

YOĞUN KATILIM

Yaya köprüsü önünde yapılan programa, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun dışında Ak Parti il Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP il başkanı Cengiz Sarıbay, DSP il başkanı Halim Dedeoğlu, BBP il Başkanı Serhat Duyar, DP il Başkanı Mustafa Nazlıgül, Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, daire Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Programda söz alan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bu eserin hayata geçirilmesinde emeği geçen, işçisinden mühendisine emekleri için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

“ÖRNEK ALINMASI GEREKEN ŞAHSİYETLERDEN”

Açılışta konuşma yapan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ise “Rahmetli Ecevit dürüstlük timsali bir devlet adamıydı. Hayatı mücadele ile geçti. Temiz yaşamış ve güzel bir iz bırakmıştır. Örnek alınması gereken şahsiyetlerden bir tanesi olan devlet adamımızın adını yaşatmak için seve seve yaya köprüsüne ismini verdik. Diğer devlet büyüklerimize verdiğimiz gibi. Çünkü ülkemize hizmet etmiş, çile çekmiş, sıkıntılar yaşamış olanlara karşı bizim de bir vefa borcumuz var. İnanıyorum ki vefa borcumuzu az da olsa ödemiş oluruz. Bülent Ecevit’i rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bu kararı meclisimizde oy birliği ile verdik. Bundan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Doğru, güzel bir iş yaptığımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BİRLİKTE YAŞAMAYA DÖNÜK, ÖNEMLİ BİR KATKI”

Vali Hasan Basri Güzeloğlu da konuşmasında şunları kaydetti: “Bu ülkenin geleceğinde, bu hizmetlerin alınmasını hep hatırlatacak olan böylesi bir eserin açılışında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Ülkeye hizmetleri olan, ifade edildiği gibi hayırlı ve güzel hatırlanan rahmetli Bülent Ecevit’e Allah’tan rahmet diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımı ve meclisini kutluyorum. Oy birliğiyle alınmış bu karar, hem bu anlamdaki bir karşılıklı anlayışın hem de bu ülkenin geleceğinde birlikte yaşamaya dönük çok önemli bir katkının işaretidir. Belediye hizmetinin sadece belediyeyle sınırlı olmadığını her bireyin bu anlamda ortak bir bilinçle birlikte yaşamak konusuna katkı koymak sorumluluğu olduğunu düşünüyorum.”

 

KARŞIYA GEÇİŞLER DAHA GÜVENLİ OLACAK

İki yakayı birleştirecek ve eski Bülent Ecevit’in adının verildiği yaya köprüsü özellikle Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Kitap Fuarı, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali gibi pek çok organizasyona vatandaşların kolay ulaşım sağlamasında etkili olacak.

 

ÇELİK MALZEMEDEN

Büyükşehir tarafından yapılan 56 metre uzunlukta 3 metre genişliğindeki çelik yaya üst geçidinde yaşlılar ve engelliler için 2 adet asansör bulunuyor. 1 milyon 100 bin liraya mal olan üstgeçitte 115 ton demir kullanıldı. Üst geçit üzerine yaklaşık tartan pist yapıldı. Ayrıca yapım işi kapsamında üst geçit aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmaları uygulandı.Bu haber 1158 defa okundu

DİĞER HABERLER

Erkek berberleri Pazar günleri kapanacak

Erkek berberleri Pazar günleri kapanacak

.

ASKON’dan CHP’ye ziyaret

ASKON’dan CHP’ye ziyaret

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ve yönetimi, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti.

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

İzmit’te sorumsuzca hareket eden müttehit, İzmit Belediyesi tarafından cezalandırıldı.

Kocaeli Birlikspor yönetim kurulu fesh edildi

Kocaeli Birlikspor yönetim kurulu fesh edildi

.

İSU, 2018 de 315 Milyon lira yatırım hedefliyoruz

İSU, 2018 de 315 Milyon lira yatırım hedefliyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2017 yılı ikinci olağan genel kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında İzmit Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET