24 Eylül 2018 Pazartesi 21:25
 
  • 6,133 TL

  • 7,217 TL

  • 238,28 TL

  • 99.547

Öncekiler Sonrakiler

BULUŞLAR VE MODELLERİNİ SERGİLEDİLER

Buluşlar ve modellerini sergilediler
17 Mayıs 2018 Perşembe 12:40

İzmit’te buluşlar ve modeller sergisi düzenlendi.

 İzmit Belediyesi ile Buluş ve Modelciler Derneği ortaklığındaki buluş ve model yapmaya duyarlı insanları bir araya getirip tanıştırmak ve onlara yaptıkları buluş ve modelleri ile ülkemize verebilecekleri katkılardan dolayı teşvik amacın taşıyan sergisi 41 Burda AVM’de gerçekleştirildi. Bir bakıma yarışma niteliği de taşıyan etkinlikte öğrenci ve öğretmenlerin yer aldığı 4 kategoride 135 proje dereceye girmek için yarıştı. Büyük ilgi gören etkinliğin üniversite kategorisinde Kocaeli Üniversitesi Robotik Kulübü tank projesiyle, Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden Ahmet Uçar, Burak Tepe, Halit Polat, Uğur Akhan, Bilal Aydın boru içi robot projesiyle, yine aynı bölümden Emre Pazarlı, Ensar Akgün, Burak Sarımsak Ensar Akgün, Yakup Çıbık otonom sabit kanat İHA projeleriyle dereceye girdiler.

DERECEYE GİRENLER

Lise kategorisinde çabuk şarj edilebilen elektrikli araç prototipinin tasarımı ile Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Barış Sert,  Mertcan Karagöz, Mesut Özer, İzmit Atatürk M.T.A.Lisesi’nden Orhan Sert, Ata Karaca, Murat Akalın, Sezer Çolak, Ahsen Duygu Dinçer, Ali Cihan Karahasan yarının için veri kaydet projesiyle, Bahçecik M. T.A. Lisesi’nden İsmail Efe Özener, Tugay Talha İçen, Buğra Balıkesir ve Burcu Balıkesir yangın söndüren robot projesiyle ödüle layık görüldü. Orta okul kategorisinde de Kazım Karabekir Orta Okulu’ndan Muhammet Günyeli, Ada Özön, Yunus Emre Akar, Nurcan Bursal, Emirhan Dülger akıllı bebek beşiği projesiyle, Kocatepe Orta Okulu’ndan Leyla Yılmaz, Erva Yağmur Kaymak hayvan barınaklı bank projesiyle,  Cumhuriyet Orta Okulu’ndan Hanife Akıncı, beren Cengiz kamburmatik projesiyle ödül kazandı.  Yarbay Refik Cesur İlkokulu’ndan Efe Can Koç akıllı otopark projesiyle, 7. Boru Orta Okulu’ndan Duru Osmanoğlu dolaplı çamaşır makinası projesiyle,  Hızırreis Orta Okulu’ndan Furkan Ersarı ve öğretmeni Berna Yıldız teknoyatak projesiyle mansiyon kazanırken  model ve maket kategorisinde de SEKA Çocuk Dostları Orta Okulu’ndan Musa Efe ve öğretmeni Yusuf Gökgöz  Elizabethan Galleon Model Gemi ile dereceye girmeyi başardılar. Dereceye girenlere 1000-250 lir arasında para ödülü verildi.
Bu haber 447 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gazeteci Ergün Demir serbest kaldı

Gazeteci Ergün Demir serbest kaldı

.

Muhtar Halil Taş, 'Suçum garibana yardım etmek'

Muhtar Halil Taş, 'Suçum garibana yardım etmek'

Muhtar Halil Taş, Çağırdılar geldim. İfade verdim dedi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden 'Ergün Demir' açıklaması

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden 'Ergün Demir' açıklaması

Türkiyenin konuştuğu 'pantolon' haberine imza atan astakoshaber.com haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Ergün Demir gözaltına alındı.

Cengiz Sarıbay; 'Gazeteci Ergun Demir’in yanındayız'

Cengiz Sarıbay; 'Gazeteci Ergun Demir’in yanındayız'

.

Assan Hanil, Avrupa’da şirket satın almak için kolları sıvadı

Assan Hanil, Avrupa’da şirket satın almak için kolları sıvadı

Assan Hanil yüksek teknolojili ürünleriyle IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda büyük ilgi görüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET