24 Haziran 2019 Pazartesi 17:29
 
Öncekiler Sonrakiler

BÜTÜN PROTOKOL KALBEN ORDAYDI

Bütün protokol KALBEN ordaydı
05 Haziran 2018 Salı 00:00

.

Korunma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği (KALBEN), Kocaeli’de koruyucu ailelerle düzenlediği iftarda buluştu.Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), Sosyal Tesisleri Beyt-ül Kebap’ta gerçekleştirilen iftar yemeğine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı Kazım Dalkıran, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, programı gerçekleştiren ve ev sahipliği yapan Aile Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Talus, Dernek Kurucu Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu, Kocaeli Şube Başkanı Feyza Ekşi katıldı.


Böylece bu iftar programıyla koruyucu aile-evlat edinme modelinden faydalanan ve bu hizmet modeline dahil olan bireyler öncülüğünde 2016 yılında kurulan KALBEN’in Kocaeli Şubesi de hizmete girmiş oldu.“Aile gülüyorsa toplum gülümser”

İftar programında ilk konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Derneğimizin bütün ailelere, çocuklarımıza, özellikle kimsesi olmayan yavrularımıza çok yararlı hizmetler yapacağına gönülden inanıyorum. Dernekle ilk tanıştığım zaman ne kadar hayırlı bir iş yapacaklarını gözlerindeki pırıltıdan anladım. Aile bizi ayakta tutan en güçlü kurum. Aile ne kadar güçlü, mutlu huzurlu olursa geleceğimiz de o kadar mutlu olur. Ailede olan mutluluk toplumda olur. Aile gülüyorsa toplum gülümser. Aile en büyük mektebimiz bizim. Ben de başkan olarak bu hayırlı hizmette her zaman yanınızda olacağım, desteğiniz olacağım. Bizi de bu ailenin bir babası bir dedesi olarak görün” dedi.“Genel Başkanımız çok kutsal bir görev üstleniyor”

KALBEN Derneği Kocaeli Şube Başkanı Feyza Ekşi ise konuşmasında, “Bu akşam burada bize destek veren başta devlet büyüklerimiz, koruyucu aileler ve misafirler tabii ki çok sevgili çocuklarımızla birlikte burada olmak, benim için büyük mutluluk ve gururdur. Yol arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda Kalben Derneği Kocaeli Şubesi’nin açılışı ve bu şubeyle birlikte, birçok çocuğa dokunabilme şansına Allah, bu özel ayda bana nasip etti. Bugün burada bulunan Kurucu Genel Başkanımız da koruyucu ailesi olmasaydı burada olamayacaktı. Huzurlarınızda, onun koruyucu ailesine de teşekkür ediyorum. Tüm çocukların sıcak bir yuvada yaşaması için, aile sıcaklığından uzak kalmaması için şehir şehir gezerek çalışan Genel Başkanımız çok kutsal bir görev üstleniyor. Bu vesileyle onun şahsında bütün koruyucu ailelere teşekkür ediyorum” diye konuştu. İlk şube açıldı

KALBEN Derneği Kurucu Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi de, “Bu gece bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Vali Hüseyin Aksoy’a, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü’ye ve bize bu organizasyonda ev sahipliği yapan sevgili Dr. Şahin Talus ve tüm Aile Konak Hastanesi’ne bizlere verdiği destekten dolayı sonsuz teşekkürler. Derneği açtığımız ilk günden beri bu yolda bizi yalnız bırakmayan her fırsatta Kalben Derneği ve tüm çocuklarımız için canla başla çalışan yönetim kurulumuza sonsuz teşekkürler. Kalben Derneği kurulduğundan beri hayalini kurduğumuz ilk şubemiz açıldı. Daha fazla çocuğa ulaşmak için attığımız bu önemli adımda bizi Kocaeli’de temsil etmekten çekinmeyen ve bu bayrağı göğüsleyen sevgili Feyza Muti’ye teşekkür ederim. Her çocuğun aile yanında büyümeye ihtiyacı vardır diyerek çıktığımız bu yolda, asıl hedefimizin koruyucu aile ve evlat edinme sayımızı arttırarak kurum bakımından yetişen çocuklarımızı daha sağlam bir şekilde geleceğe hazırlamak asıl hedefimizdir” ifadelerini kullandı.“215 çocuğumuz koruyucu ailede”

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, “Aileye giden çocuklarda sıkıntılar yaşandığını iyi biliyoruz. Bizim bu ilişkiyi daha iyi yapabilecek bir sivil toplum kuruluşuna ihtiyacımız var. Kalben bu görevi üstlenebilecek bir dernek. İstanbul’dan, Kocaeli’de böyle bir dernek kurulabileceği hakkında kendileriyle görüştükten sonra Kalben’in Kocaeli’de bir şube açmasının iyi olacağını gördük. Büyükşehir başkanımda söyledi. Kendilerini iyi bir bina da tahsis edildi. Sayın Valimiz de özveride bulundu. Ben Konak Hastanesi’ne teşekkür ediyorum.  Şu anda 215 çocuğumuz koruyucu ailede. Hepsi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hepinize burada geldiğiniz için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.“Devlet adına teşekkür ediyorum”
Bekir Yümnü’nün ardından söz alan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Çeşitli nedenlerle ailelerinden uzakta kalan çocuklarımızın devlet tarafından imkanları karşılanıyor ama onların ihtiyaç duyduğu aile ortamında büyüme konusunda eksiklik oluyor. Koruyucu aileler bu konuda çok önemli. Onların daha sağlıklı şekilde gelişmesi için gerçekten çok önemli. Koruyucu ailelerimiz tebrik ediyorum. Bizde varız diyerek bu sorumluluğu paylaşarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamak adına özveri gösteriyorlar. Devlet adına şükranlarımı sunuyorum. Kocaeli olarak Koruyucu aile modelinde çok önemli yol aldık. Bir sivil toplum kuruluşunun destek vermesi de çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 752 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ