21 Temmuz 2018 Cumartesi 20:19
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

BYLOCK OPERASYONU: 5 GÖZALTI

ByLock operasyonu: 5 gözaltı
22 Ağustos 2017 Salı 14:07

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında “ByLock” kullandıkları tespit edilen farklı meslek gruplarından 4 kişi ile TÜBİTAK’tan ihraç edilen 5 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Aranan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlarda 5 kişi yakalanarak gözaltına alınırken 4 kişinin ise arandığı öğrenildi.
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü'nün yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında örgütün kriptolu haberleşme programı “ByLock” kullandıkları tespit edilen farklı meslek gruplarındaki 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Faaliyet sonucunda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken firar olan 1 şüphelinin yakalama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi. Ayrıca kısa adı TÜBİTAK olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan ihraç edilmiş olan ve örgütün kriptolu haberleşme programı “ByLock” kullandıkları tespit edilen 5 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Faaliyet sonucunda 2 kişi yakalanarak gözaltına alınırken firar olan 3 kişinin yakalama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

Bu haber 844 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mağdurlar dikkat

Mağdurlar dikkat

Mahkeme kararına gerek yok

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köy ziyaretlerine devam ediliyor. Şimdiye kadar İzmit’in bütün köylerini 4-5 defa ziyaret eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ve Veteriner hekim Gökhan Kılıç, Durhasan, Süverler, Çağırgan, Bulduk, Hasancıklar, Ortaburun ve Süleymaniye köylerini de ziyaret etti.

Köy Müzesi'nde sona gelindi

Köy Müzesi'nde sona gelindi

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi köyünde yaptırılmakta olan köy müzesi ve konak inşaatında sona yaklaşıldığı kaydedildi.

Araba klimasına dikkat

Araba klimasına dikkat

gerçekten tehlikeli

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler Nano Teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ