20 Mart 2018 Salı 18:31
 
  • 3,932 TL

  • 4,826 TL

  • 165,57 TL

  • 116.402

Öncekiler Sonrakiler

BYLOCK OPERASYONU: 5 GÖZALTI

ByLock operasyonu: 5 gözaltı
22 Ağustos 2017 Salı 14:07

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında “ByLock” kullandıkları tespit edilen farklı meslek gruplarından 4 kişi ile TÜBİTAK’tan ihraç edilen 5 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Aranan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlarda 5 kişi yakalanarak gözaltına alınırken 4 kişinin ise arandığı öğrenildi.
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü'nün yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında örgütün kriptolu haberleşme programı “ByLock” kullandıkları tespit edilen farklı meslek gruplarındaki 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Faaliyet sonucunda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken firar olan 1 şüphelinin yakalama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi. Ayrıca kısa adı TÜBİTAK olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan ihraç edilmiş olan ve örgütün kriptolu haberleşme programı “ByLock” kullandıkları tespit edilen 5 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Faaliyet sonucunda 2 kişi yakalanarak gözaltına alınırken firar olan 3 kişinin yakalama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

Bu haber 796 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ