15 Eylül 2019 Pazar 22:06

ÇALIŞANLAR ADINA SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BAŞHEKİM ÇAKA’DAN TALEP ETTİK.

ÇALIŞANLAR ADINA SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BAŞHEKİM ÇAKA’DAN TALEP ETTİK.
12 Haziran 2019 Çarşamba 00:00

.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çekerİl Ambulans Servisi BaşhekimiDr. Cihad Nazım Çaka’yımakamında ziyaret etti.

Başhekim Çaka ziyaret için Başkan Çeker veTemsilcisi Kazan’a teşekkür etti.
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Dr. Ahmet Murat Kazanile birlikteİl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti.İl Ambulans Servisi Başhekimi Başhekim Yardımcısı Levent Çorlular da ziyarette hazır bulundu. Başkan Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının iki konu başlığı altında sendikaya aktarmış oldukları sorunları BaşhekimÇaka’yaaktardı. Ziyarette çalışanların sendikaya iletmiş oldukları sorunların çözümü üzerinde fikir müzakeresi yapıldı. Başhekim Çaka ziyaret için Başkan Çeker ve112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Kazan’a teşekkür etti.

Sorunların Çözümünde Başhekim Çaka’dan Hassasiyet Bekliyoruz.
Ziyaret çıkışı Başkan Çeker yaptığı açıklamada “Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde
112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarınınsendikaya dilekçe vermek süretiyle iki konu başlığı altında aktarmış oldukları sorunları İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’ya aktardık. Sorunların çözümünde Başhekim Çaka’dan hassasiyet bekliyoruz. Dedi. Çeker; Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Aynı hassasiyeti idaredende bekliyoruz.” Dedi.

Yeknesaklığa Ortadan Kaldırmak İdareye De Çalışana Da Fayda Sağlamaz.  
Başkan Çeker; 112Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma hayatında ciddi sorunları var iken bu sorunların çözümü noktasında  idare olarak gayret sarf etmek var iken istasyonlarda görev yapan çalışanların mesai (nöbet)’leri ile uğraşarak aynı istasyonda  çalışanlar arasında farklı mesai uygulamasını usulsüz olarak hayata geçirmek ve istasyonlar arasında ve çalışanlar arasında yeknesaklığa ortadan kaldırmak idareye de çalışana da fayda sağlamaz. Diyen Çeker ; Bu durum her iki tarafı da huzursuz eder. Dedi.

Bu tür sözleşmeyi personelin imzalama zorunluluğu yoktur.
Açıklamalarını sürdüren Çeker; Kalite çalışması adı altında İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı birimlerde çalışan personele “Çalışan Personelin Güvenliği Farkındalık Bildirgesi” adı altında sözleşme imzalatılmak istenmesi suretiyle çalışanın huzursuz edilmesi hizmet kalitesini artırmayacağı gibi idareye artı bir değer katmayacaktır. Dedi. Başkan Çeker;  Bu tür sözleşmenin personelin imzalama zorunluluğu yoktur.   Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı (Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün) resmi yazısı da mevcuttur. Dedi.

İki Konu İle İlgili Gelişmeler Hakkında Kamu Oyunu Ve Sağlık Çalışanlarını Bilgilendireceğiz.
Başkan Çeker; Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Sağlık çalışanlarının sendikamıza vermiş oldukları dilekçelere istinaden sorumlu sendikacılık anlayışı çerçevesinde sorunu iki başlık halinde ilgililere ilettik konunun takipçisi olacağız. Dedi. Çeker; İlerleyen sürede iki konu ile ilgili gelişmeler hakkında kamu oyunu ve sağlık çalışanlarını bilgilendireceğiz. Ziyaret sağlık çalışanları ve kurum adına faydalı olmuştur.” Dedi.
Bu haber 1036 defa okundu

DİĞER HABERLER

Terminalde yolcuların huzurunu sağlayan rakamlar

Terminalde yolcuların huzurunu sağlayan rakamlar

.

153’e düşen Whatsapp ihbarı şaşırttı

153’e düşen Whatsapp ihbarı şaşırttı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Whatsapp ihbar hattına düşen iguana ihbarı ekipleri harekete geçirdi.

95 tonluk üst geçit 1 gecede yerine kondu

95 tonluk üst geçit 1 gecede yerine kondu

Çetin Emeç Üst Geçidi’nin ana gövde montajı bir gecede tamamlandı

LİYAKAT VE EHLİYET ARŞİVİN TOZLU RAFLARINA KALDIRILMIŞTIR

LİYAKAT VE EHLİYET ARŞİVİN TOZLU RAFLARINA KALDIRILMIŞTIR

.

Türk Ocakları helva dağıttı

Türk Ocakları helva dağıttı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla Sabri Yalım Parkı’nda açılan stantta vatandaşlara helva dağıttı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ