28 Ocak 2020 Salı 11:20

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI

Çanakkale şehitleri anıldı
19 Mart 2019 Salı 09:04

Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla önce Gebze Merkez Mezarlığı'nda bulunan şehitliği ziyaret eden Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, şehitlerimizin kabri başında dua etti. Ziyarette Serap Çakır'a Bağımsız Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Sibel Dumanlıova ve Burak Durdağ'da eşlik etti. Duygusal anların yaşandığı program Kur'an-ı Kerim okunarak sonlandı.

ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ
Şehitlik ziyaretinin ardından Gebzeli şehit Yılmaz Argon'un ailesini, Şehit Gazi-Sen Kocaeli İl Başkanı Yaşar Hüseyinoğlu, Gebze şube başkanı Olgun Topuz ve şehit Gökhan Hüseyinoğlu'nun ailesini ziyaret eden Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, "Şehitlerimizin taşıdığı asil kan bizim de damarlarımızda bulunmakta ve bizler de bununla gurur duymaktayız. Bizler yaşadıkça onlar da yaşayacak, kalpleri kalplerimizde atacak" dedi.

MEYDANDA LOKUM DAĞITTI
Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, son olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda şehitlerimiz anısına lokum dağıttı. Çanakkale Zaferi'nin bir daha dönmemek üzere gidenlerin tarihe yazdığı en gerçek destan olduğunu belirten Serap Çakır, "Önce vatanım ve dinim diyerek şehadet şerbeti içen asil ecdadın, ebet müddet asil bir nesli olabilmek arzu ve gayretiyle Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü kutluyor, tüm şehit ve kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun" şeklinde konuştu.
Bu haber 512 defa okundu

DİĞER HABERLER

İzmit Kent Konseyi deprem paneli düzenliyor

İzmit Kent Konseyi deprem paneli düzenliyor

Deprem profosörleri katılacak

Yarıyıl tatilinde 668 okul ilaçlandı

Yarıyıl tatilinde 668 okul ilaçlandı

12 İLÇEDE İLAÇLAMA

Körfez'de feci kaza

Körfez'de feci kaza

2 ölü 6 yaralı

Vali Aksoy, sorunları dinledi

Vali Aksoy, sorunları dinledi

Vali Hüseyin Aksoy, Halk Gününde Vatandaşlarla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor.

BAŞKAN SEZER MALATYA'DA

BAŞKAN SEZER MALATYA'DA

Malatya Pütürge ve Doğanyol'a gitti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ