22 Ağustos 2019 Perşembe 11:48

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI

Çanakkale şehitleri anıldı
19 Mart 2019 Salı 09:04

Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla önce Gebze Merkez Mezarlığı'nda bulunan şehitliği ziyaret eden Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, şehitlerimizin kabri başında dua etti. Ziyarette Serap Çakır'a Bağımsız Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Sibel Dumanlıova ve Burak Durdağ'da eşlik etti. Duygusal anların yaşandığı program Kur'an-ı Kerim okunarak sonlandı.

ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ
Şehitlik ziyaretinin ardından Gebzeli şehit Yılmaz Argon'un ailesini, Şehit Gazi-Sen Kocaeli İl Başkanı Yaşar Hüseyinoğlu, Gebze şube başkanı Olgun Topuz ve şehit Gökhan Hüseyinoğlu'nun ailesini ziyaret eden Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, "Şehitlerimizin taşıdığı asil kan bizim de damarlarımızda bulunmakta ve bizler de bununla gurur duymaktayız. Bizler yaşadıkça onlar da yaşayacak, kalpleri kalplerimizde atacak" dedi.

MEYDANDA LOKUM DAĞITTI
Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, son olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda şehitlerimiz anısına lokum dağıttı. Çanakkale Zaferi'nin bir daha dönmemek üzere gidenlerin tarihe yazdığı en gerçek destan olduğunu belirten Serap Çakır, "Önce vatanım ve dinim diyerek şehadet şerbeti içen asil ecdadın, ebet müddet asil bir nesli olabilmek arzu ve gayretiyle Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü kutluyor, tüm şehit ve kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun" şeklinde konuştu.
Bu haber 441 defa okundu

DİĞER HABERLER

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Türkiye’nin her yerinden geliyorlar…

Büyükşehir teyakkuzda

Büyükşehir teyakkuzda

Metrekare başına 40 kg yağış düşen Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 465 personelle 103 ayrı noktada teyakkuz halinde görev yapıyor

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

İsmail Yıldırım tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı

Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

 Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

İHH Başiskele temsilciliği, Suriye için başlattıkları yardım kampanyası kapsamında ağırlığı çocuk ve hasta bezlerinden oluşan 1 Tır insani yardım malzemesini dualarla Başiskele'den uğurladı.

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İzmit Belediyesi pazarcıların talebi üzerine Perşembe Pazar alanında çalışmalara başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ