20 Nisan 2019 Cumartesi 04:22
 
Öncekiler Sonrakiler

CEDİT’TE İLK İMZALAR ATILDI

CEDİT’TE İLK İMZALAR ATILDI
18 Mart 2018 Pazar 10:46

.

Bakanlar Kurulu kararınca riskli bölge ilan edilen ve İzmit Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışması başlatılan Cedit Mahallesinde uzlaşma görüşmelerinde vatandaşlar tarafından ilk imzalar atıldı.

Hak sahipleriyle yapılacak görüşmelerin daha sağlıklı olması sebebiyle randevu sisteminin uygulandığını söyleyen yetkililer “ hak sahiplerine tebligat gönderip, görüşmek için yer ve saati bildirerek kendilerine randevu veriyoruz. Vatandaşlar da belirtilen tarih ve saatte gelerek proje hakkında detaylı bilgi sahibi oluyorlar” dediler.

 

GÖRÜŞMELER BELSA’DA

 

Gönderilen tebligatlar sonrası Belsa A Blok kat 8 ‘deki Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne gelen vatandaşlar burada yetkililerle bire bir görüşmeler yapıyor. Projenin bütün detayları hakkında bilgilendirilerek muvafakatnameye imza atan hak sahipleri büyük mutluluk yaşıyorlar. Kentsel dönüşüm sayesinde daha modern ve yaşanabilir bir alana kavuşacağını söyleyen vatandaşlar, dönüşüm projesinin tamamlanmasını büyük bir heyecan içinde beklediklerini ifade ettiler.

Ced Şeyh Akif Caddesi No: 38 adresinde oturan Sinan Ünver,  Dereboğazı Özer Sokak’ta ikamet eden Neriman Aygün ile Hızır Sokak No:27’de oturan Feyzullah Ötlü, Cedit Mahallesinde imza atan vatandaşlar arasında yer aldı.  

 

YENİ EVİMİZDE İKİNCİ BAHARIMIZI YAŞAYACAĞIZ

 

Muvafakatnameye imza atan ve yaklaşık 30 yıldır Cedit Mahallesi’nde oturan 69 yaşındaki Feyzullah Ötlü duyduğu memnuniyeti dile getirerek “  İzmit Belediyesi tarafından yapılacak kentsel dönüşüm bizim için bulunmaz bir şans. Çok şükür bu dönüşüm sayesinde arttık yeni, modern evlerimizde yaşayacağız.  Bundan en çok eşim heyecan duyuyor. Eşim yeni evine kavuşacağı için daha şimdiden mutluluktan adeta havalara uçuyor. Dönüşüm sayesinde ikinci baharımızı yaşayacağız.

 

BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

 

Mahallemizin sokakları çok dar, araç park edecek yer yok, ne yazık ki mahallemizde sık sık güvenlik problemler yaşanıyor.  Kentsel dönüşüm bizlere sadece yeni evler değil, yeni yaşam alanları sağlayacak. Torunlarımız da bu imkânlardan faydalanacak. Yerimiz ve evimiz çok daha değerlenecek. Bize böyle bir mutluluğu yaşatan Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşüm projesi ile Cedit Mahallesi’nde 126 dönümlük alanda 1470 konut yapılacak.
Bu haber 1193 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ