22 Mayıs 2018 Salı 13:02
 
  • 4,564 TL

  • 5,392 TL

  • 189,90 TL

  • 103.020

Öncekiler Sonrakiler

ÇEKER İLE OYPAN; KÜÇÜKKAYA’YA BAŞARILAR DİLEDİ

ÇEKER İLE OYPAN; KÜÇÜKKAYA’YA BAŞARILAR DİLEDİ
16 Aralık 2015 Çarşamba 11:34

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan ile birlikte CHP İzmit İlce Başkanı Mehmet Küçükkaya’yı makamında ziyaret etti.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan, Eski Şube Başkanı Erol Kalemer, Türk Sağlık Sen Aile Sağlığı Çalışanları Komisyon Başkanı Emel Gürkan Yapıcı ile birlikte, CHP İzmit İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Küçük kaya’yı Makamında ziyaret ettiler. Yönetim Kurul üyelerini İlçe Başkanı şahsında tebrik eden Şube Başkanları Çeker, ve Oypan yeni yönetime başarılar dilediler.

Siyasi Organizasyonlar Sürekli Hareket Halinde Olmalı Ve Çok Çalışmalıdırlar.

Ziyarette ilk konuşmayı yapan Çeker; “CHP merkez ilçe teşkilatına seçilen arkadaşları ilçe Başkanımızın şahsında tebrik ediyorum. Parti il, İlce Başkanları ve parti de yöneticilik yapan herkes kendi partisini önce kendi şehrinde sonra da Türkiye’de iktidar yapmak ister. Bunun içinde siyasi organizasyonlar sürekli hareket halinde olmalı ve çok çalışmalıdırlar, Dedi. Çeker; Bu hareketliliği ve çalışma azmini CHP İzmit merkez İlce de gözlemlemekteyiz. Secimden yeni çıkılmış olasına rağmen Küçük kaya İlce başkanlığındaki heyetin CHP’yi İktidara taşımak için çok çalışıyorlar. Sürekli hareket halinde cevre ile iletişim içerisindeler diyen Çeker; Siyasi partiler sivil toplum kuruluşları, sendikalar, meslek örgütleri ile sürekli bir iletişim halinde olmasından sayısız faydalar var, bu fikir alış verişinden her iki taraf da karlı çıkar, bundan sonara ki süreç de bu iş birliğinin artacağı kanaatindeyiz. CHP’nin Sağlık çalışanlarının sorunlarına duyarlı olması ve mağdur olan sağlık çalışanın yanında olmasını sorunların çözümünün takipçisi olmasını arzu etmekteyiz. Dedi.

Bakanlığın Kamu Oyuna Açıklamış Olduğu Pakette Sağlık Çalışanı Unutulmuştur.

Açıklamalarını sürdüren Başkan Çeker; Sağlık Bakanının eylem planı kapsamında önümüzdeki süreç de yapacağı düzenlemeler hakkında yapmış olduğu açıklamaları hayretler içerisinde izlemekteyiz. Sayın bakanın yapmış olduğu açıklamaların gerçekler ile ilgili hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Dedi. Çeker; Sayın Bakanın hayal dünyası çok geniş olduğu gibi bolda rüyada gördüğü kanaatindeyim. “Sayın Sağlık Bakanı akşamdan yatıyor sabah uyandığında gördüğü rüyayı kamu oyuna aktarıyor. Sağlık bakanlığı kendi personeliyle görüşerek onların fikirlerini alarak halkın problemlerine çare arama yerine rüyasında gördüklerini uygulamaya çalışıyor. Diyen Çeker; Hükümetin ve Bakanlığın Kamu oyuna açıklamış oldukları pakette sağlık çalışanı unutulmuştur. Dedi.

Vermiş Oldukları Sözleri Su Üzerine Yazdıkları İçin Sözlerini Unuttular.

Şube Başkanı Çeker; Secimden önce Malum Sen’in toplantısına katılarak poz veren ve sağlık çalışanına döner sermayelerin emekliliğe yansıtılacağı, yıpranma payı verilmesi için gerekli düzenlemeleri bu yıl içerisinde hayata geçireceklerini söyleyen hükümet yetkilileri sanırım toplantı hey canı ile sağlık çalışanlarına müjdeler olarak vermiş oldukları sözleri su üzerine yazdıkları için sözlerini unuttuklarından hazırlamış oldukları pakette sağlık çalışanına vermiş oldukları söz ve vaatler den eser yok. Dedi.

Devlet Ciddiyetine Yakışmamaktadır., Koltuğu Boşaltmanız Hayırlı Olacaktır.

Açıklamalarına devam eden Çeker; Sayın bankımız yine bol keseden vaatler sıralayarak Aile hekimliğindeki cumartesi nöbetleri ile ilgili direnci kırmak için kamu oyuna demeçler vermektedir. Yeni kurulması gereken Aile Sağlığı Merkezlerini bile kuramayan bir bakanlık kağıt üzerinde sanal ASM kurarak buraların masraflarını hekimlerimize cebinizden yapın derken, İlimizde Dört, Beş İlçede bu güne kadar Devlet hastanesi kurulamamıştır. Diyen. Çeker; Sayın Bakanın çıkıp butik ASM den bahsetmesi “3-4 aile hekiminin olduğu yerde bir diş hekimi, bir acil ambulans istasyonu olacağını. Buralar psikolog ve diyetisyenlerin de olacağı butik hastanelere dönüşeceklerini. Sabah 8'den akşam 20'ye kadar, 7 gün 24 saat ASM’lerde hizmet verileceği söylüyor, olması Devlet ciddiyetine yakışmamaktadır. Diyen Çeker; Gerçekler ölçüsünde vaatleri olsa daha iyi olurdu. Çalışanların ve STK ların görüşlerini alın buna göre çözümler üretin. Aksi halde koltuğu boşaltmanız hayırlı olacaktır. Dedi.
Siyasi Partiler, Sendikalar Ve Meslek Örgütlerinin Daha Sıklıkla Bir Araya Gelmeli.
Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan ise yapmış olduğu konuşmada CHP İzmit Merkeze İlçe Yönetim Kuruluna seçilenleri başkanın şahsında tebrik etti. Başkan Oypan; CHP’nin ana muhalefet partisi olması ve çalışanların sorunlarının çözülmesi ve gündeme taşınması için göstermiş oldukları duyarlılık dan memnuniyet duyduklarını siyasi partiler ile sendikaların ve meslek örgütlerinin daha sıklıkla bir araya gelerek sorunlara çözüm üretmelerinde sayısız faydalar var dedi.

Memleketin İyiye Gitmediğini Gören Herkesin Birlikte Olması Gerekmektedir.

Ziyarete gelenlere hitaben konuşan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Küçükkaya; İlimizin de emek mücadelesi veren kendi iş kollarında başarılı çalışmalara imza atan Sendika Şube Başkanlarımız Çeker ve Oypan’na ziyaretleri için teşekkür ederim. Mustafa Kemal Atatürk ve İnönü’nün iktidarda kaldığı süre kadar AKP iktidarda. Memlekette 13 yıl boyunca hiçbir şey iyi gitmemesine rağmen her şey iyiymiş gibi davranıyorlar. Arkadaşlarla eylemlerde karşılaştık. Bizler ana muhalefet partisiz. Ancak muhalefet sokak sokak yapılmadıktan sonra bir işe yaramayacaktır. Hangi cephede çalıştığımız önemli değil. Memleketin iyiye gitmediğini gören herkesin birlikte olması gerekmektedir” dedi.

Kelimelerin Kifayetsiz Kaldığı Bir Noktadayız.

Küçükkaya, “Türkiye’de söyleyebileceğimiz iyi şeyler yok maalesef. Bir zamanlar yollar ve sağlığın iyi olduğunu söyleyebiliyorduk. Sağlığın da makyaj olduğunu ve nasıl akarak asıl yüzünün ortaya çıktığını gördük. Dünyadaki savaşların nedeni Pazarlardır. Kendi kendine yeten 6 ülkeden biri de değiliz artık. Tabi ki sınır kapıları kapansın. Ancak artık kendimiz hiçbir şey üretemiyoruz. Birçok şeyde dışa bağlıyız. Bölgede en huysuz ve savaş politikaları güden bir duruma gelmiş durumdayız. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir noktadayız” dedi.

Memleket Hakkında Fikri Olan Herkesle Oturup Konuşacağız.

Küçükkaya, “İzmit’teki bütün sendikal kuruluşlarla irtibat halinde olmak istiyoruz. Tavır koymaktan çekinmeyen bütün kuruluşlardan, sendikalardan akıl almak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte seçmen iradesini sandığa götürürken kendilerimizi daha iyi anlatacak projeler üretmeliyiz. Nezaket ziyaretlerinin ötesinde sizden bir temsilci isteyeceğiz. Farklı bir organizasyon olacağız. CHP ye yakın olanı da uzak olanı da istiyoruz. Memleket hakkında fikri olan herkesle oturup konuşacağız. İlçe başkanı olduğum sürece farklı organizasyonlar yapmayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1451 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cezai işlem uygulanacak!

Cezai işlem uygulanacak!

.

Muhtarların geleneksel iftarı Belsa'da

Muhtarların geleneksel iftarı Belsa'da

Her ay muhtarlarla bir ara gelen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ramazan’da da bu geleneği bozmadı.

İl güvenlik toplantısı yapıldı

İl güvenlik toplantısı yapıldı

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

İzgaz'dan büyük kolaylık

İzgaz'dan büyük kolaylık

Abonelik sonlandırma artık web sitesinden yapılabiliyor.

Perşembe Pazarı, yeni yeri için gün sayıyor

Perşembe Pazarı, yeni yeri için gün sayıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Doğu Kışla Parkı’nın karşısında inşa ettiği Perşembe Pazarı alanı tamamlanıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET