17 Şubat 2020 Pazartesi 08:14

ÇELİK, YAPTIKLARI İLE SÖYLEDİKLERİ BİRBİRİNİ TUTMUYOR

Çelik, Yaptıkları ile söyledikleri birbirini tutmuyor
17 Ocak 2019 Perşembe 14:15

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Nurettin Çelik düzenlediği basın toplantısında düzenledi.

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Nurettin Çelik düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada , "Yaptıkları ile söyledikleri birbirini tutmuyor" dedi.

Çelik yaptığı açıklamada, Onlarca yıllık birikimlerimizin nasıl heba edildiğini son 16 yılda acı bir şekilde izledik. Bu milletin emeklerini, dişinden tırnağından arttırarak açtığı fabrikaları birer birer sattılar. Özelleştirme adı altında müflis tüccar gibi mallar haraç mezat satılıyor. Şimdi sıra geldi, Sakarya Tank Palet Fabrikasına. İktidar geçtiğimiz günlerde bu konuda akılları hayrete düşürecek, adeta kelimelerin dansı diyebileceğimiz bir açıklama yaptı ve dedi ki: “Burada yapılan iş, özelleştirme değildir. Özelleştirme farklı bir şey. Buradaki olay, işletme hakkının belli şartlar, belli süreler, belli kısıtlamalar dâhilinde BMC'ye devredilmesidir, olay budur.”

Peki, şimdi sormak istiyoruz; bu bir özelleştirme değilse, Resmi Gazete’de Tank Palet ile alakalı 481 sayılı Sayın Cumhurbaşkanı’nın imzası ile yayımlanan kararda neden “Özelleştirme” ifadesi geçiyor? Tank Palet Fabrikasının özelleştirildiğini ifade eden kararın altına imza atacaksınız, sonra da çıkıp ‘bu bir özelleştirme’ değil diyeceksiniz. Yaptığınız ile söylediğiniz birbirini tutmayacak. Böyle bir şey düşünülebilir mi? Siz kelimelerle oynasanız da bu bir özelleştirmedir. Bu özelleştirme usulü de en tehlikeli özelleştirmelerdendir. Çünkü özel sektör bir müddet sonra devlete geri devredeceği bir işletmeye tam manası ile yatırım yapmaz. Ülkenin en stratejik kurumlarını tehlikeye atmaktır. Burada şu soruları sormak mecburiyetindeyiz:

Tank Palet ihalesi yapıldı mı, şayet yapılmadıysa neden yapılmadı, Askeri Personelin akıbeti ne olacak, Teknoloji nasıl korunacak?


EKONOMİDE ÇALACAK ALARM KALMADI
İktidardaki arkadaşlarımız ne yazık ki ekonominin kötü gidişatına engel olamıyorlar. Çırpındıkça batıyorlar.
Elde avuçta hiçbir şey bırakmayan bir politika ile ülkeyi idare etmeye çalışıyorlar. Verilen istatistikler, açıklanan

rakamlar ekonomide yaşanan felaketi gözler önüne seriyor. Mızrak çuvala sığmıyor. Bakınız, Türkiye İstatistik Kurumu Ekim 2018 işsizlik rakamlarını %11,6 olarak açıkladı. Yani 2017 Ekim’den bugüne 500 Bin yeni işsizin ortaya çıktığını devletin istatistik kurumu söylüyor. İnsanlarımızda ciddi bir geçim sıkıntısı var. Kuru laf kalabalığından ziyade, kendi sıkıntılarına acil bir çözüm bekliyor.


BANA NE AMERİKADAN
Rahmetli Erbakan hoca “bana ne Amerika’dan” diye meclis kürsüsünden yiğitçe Allah’a güvenerek bağırırken

bugün “ekonomik yönden Türkiye’yi mahvederiz” diyen Amerikan başkanına tek ses çıkartamıyoruz. Neden biliyor musunuz? 16 yıldır ekonomi onun gönderdiği ve organize ettiği parayla dönüyor da ondan. Üretim gücün olmadığı için Türk Lirası güçlü değil Adam öksürse dolar fırlıyor. Piyasaya domino etkisi yapıyor malların fiyatı artıyor. Sonra da bütün millet sıkıntı çekiyoruz. Faize dayalı ekonomi modelin devam ettikçe de bereketsiz hayat süreceğimizi aklınızdan çıkarmayın.


BEKA DEĞİL KORKU VE BASKI SORUNU VAR
İktidar bugün beka sorunu diyerek korku ve baskı ortamı oluşturuyor. Madem beka sorunu var görevini yap.
Belediye seçimleri ile beka sorununun alakası bulunmamaktadır. Ekonomik kriz nedeniyle Anketlerde oyu düşük
çıkan iktidar, beka aldatmacası ve hain damgaları ile seçmeni kutuplaştırarak seçim kazanmaya çalışmaktadır.
Bunların yanında Kocaeli’nde aday belirleme çalışmalarımız devam etmektedir. 27 Ocak tarihine kadar tüm
adaylarımızı belirlemeye çalışacağız. Seçimler mutlaka Saadet Partisi Adayının da olduğu 2 veya 3 aday arasında geçecektir. İşte bunlardan birisi de Dilovası başkan adayımız Sayın Ercan Dalkılıç olmuştur. Önümüzdeki günlerde kendisini basınla buluşturacağımız bir toplantı gerçekleştirilecektir. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Bu haber 991 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türk Ocaklarında Corona Virüsü konferansı

Türk Ocaklarında Corona Virüsü konferansı

Türk ocaklarında bu haftaki Ocakbaşı sohbetinin konusu Corona virüsü oldu.

Başkan Hürriyet’ten Elazığ depremi gönüllülerine teşekkür

Başkan Hürriyet’ten Elazığ depremi gönüllülerine teşekkür

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Elazığ’da gerçekleşen deprem sonrasında İzmit’te başlatılan yardım kampanyasında İzmit halkının getirdiği yardım malzemelerinin kolileme ve tasnifleme işlemlerinde gönüllü olarak çalışan vatandaşlarla bir araya gelerek teşekkürlerini sundu.

A'dan Z'ye bizim hayatımızı hiçe saymışlar

A'dan Z'ye bizim hayatımızı hiçe saymışlar

İşte halk sağlığını tehlikeye atan firmalar

KOTO’nun ‘Yeni Üye Bilgilendirme Eğitimi’ne yoğun ilgi

KOTO’nun ‘Yeni Üye Bilgilendirme Eğitimi’ne yoğun ilgi

Eğitimlerde KOTO üyesi olmanın ayrıcalıkları anlatılırken, ticarete dair altın değerinde öneriler de sunuluyor

Gelecek GTÜ’de, Gençlik Geleceğin peşinde

Gelecek GTÜ’de, Gençlik Geleceğin peşinde

41 Genç, 41 Gelecek Gençlik Projesi 2020 kapsamında GTÜ’ de liseli öğrenciler bilim ve teknoloji ışığında eğitim ve öğrenimlerinde farklı bir pencere açtılar.

Sevgililer Günü’ne özel

Sevgililer Günü’ne özel

İzmit Belediyesi, Sevgililer Günü’ne özel bir program hazırladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ