17 Ağustos 2018 Cuma 06:24
 
  • 5,840 TL

  • 6,693 TL

  • 214,19 TL

  • 87.143

Öncekiler Sonrakiler

ÇELİK: 'HÜKÜMET 15 SENELİK KARNESİ İLE SINIFTA KALMIŞTIR'

Çelik: 'Hükümet 15 senelik karnesi ile sınıfta kalmıştır'
18 Ocak 2018 Perşembe 12:42

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, haftalık olağan basın toplantısında hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, haftalık olağan basın toplantısında hükümetin eğitim politikalarını eleştirerek “Hükümet 15 yıllık karnesi ile yine sınıfta kalmıştır” dedi. Kocaeli’de son günlerde bakanların yoğun bir şekilde programlara katıldığına da dikkat çeken Çelik, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine seslenerek, “Sizi bakanlar da kurtaramayacak” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, haftalık basın açıklamasında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. Eğitim sistemini eleştiren Çelik “Sürekli üniversite açmakla övünen iktidar, açtıkları üniversitelerin diploma vermekten başka hiçbir işe yaramadığını görmek istemiyor. İktidarın eğitim anlayışı, diplomayı kağıt parçası olmaktan ileri götürememiştir. Yeni neslin elindeki diploma, onu topluma kazandırmaya yetmediği gibi, diplomalı işsizler ordusunu oluşturmuştur. Maalesef mevcut sistem, alanında yeterliliğe sahip adam yetiştirememektedir.  Bu dönemde pergel tutmasını bilmeyen mühendislerle, hesaptan anlamayan iktisatçılarla, kendisini ifade etmekten aciz öğretmenlerle karşılaşmak mümkündür. Bu da iktidarın 15 senede ortaya koyduğu eğitim anlayışının bir neticesidir. Alanında iyi eğitim almış kişi bulmak zorlaşmıştır. Artık Türkiye’de bir kalifiye eleman problemi vardır. Okullarımız, gelecek inşa edecek bir nesil yetiştirememektedir” dedi.


İnşaatı bitmeyen okullar var

Hükümetin ve yerel yönetimlerin eğitimde yetersiz kaldığının altını çizen SP İl Başkanı Nurettin Çelik “Bizdeki eğitim anlayışının ne kadar çarpık ve plansız olarak işlediğinin müşahhas örneklerinden biri de Kocaeli’mizde yenisini yapacağız diye yıkılan okullarımızdır. Bu okullardaki öğrencilerin eğitime elverişli olmayan binalara yerleştirildikleri yetmezmiş gibi, inşaatı başlanılan okullar söz verilen tarihlerde tamamlanamamıştır. Hala daha inşaatları devam etmektedir. Özel sektöre yap-işlet-devret modeli ile köprüler yaptırmakla övünen iktidar Kocaeli'mizde yıkıp yenisini yapacağım dediği okul inşaatını bile bitirmekten aciz konuma düşmüştür. Önümüzdeki yıllarda tam gün eğitim sistemine geçeceğiz diyen Milli Eğitim Bakanımıza Kocaeli'mizde inşaatı bitmediğinden dolayı aynı binada birkaç okulun ilk dönem eğitim yapmaya çalıştığını hatırlatmak isteriz” dedi.


Belediyede alarmlar çalıyor

Çelik, “Sayın Bakan Ankara’dan buraya inşaat halindeki okulları görmek için mi geldi? Zaten bu ara Kocaeli’nde anlamlandıramadığımız bir bakan trafiği yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı da şehrimizi ziyarete gelmişti. Zaten Fikri Bey her gün burada. Şimdi de Milli Eğitim Bakanı Kocaeli’de. Saat başı bir Bakan gelir oldu. Bu Bakanlar niye geliyor? Bakanlarımız bakıp bakıp gidiyorlar. Nereye niçin baktıklarını da bilmiyoruz. Öyle görülüyor ki artık Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde alarmlar çalıyor” dedi.


Sizi bakanlar da kurtaramayacak
Çelik, “Şehir idaresindeki işler o kadar aksıyor ki her hafta bir bakan çağırmak mecburiyetinde kalıyorlar. Adeta kabineyi Kocaeli’ye taşıdılar. Buradan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine sesleniyorum: Sizi bakanlar da kurtaramayacak. Uyguladığınız politikaların birer birer iflas ettiğini sizler de millet gibi müşahede etmeye başladınız. Ne kadar çırpınsanız nafile. Anahtarı er ya da geç gerçek sahibine teslim edeceksiniz. Kurtuluş kapısını tutan Saadet Partililer, Milli Görüşçüler sizlerin de imdadına yetişecektir. İçinizi ferah tutun. Kendi bakanlarınızda arayıp da bulamadığınız medeti, Milli Görüşçülerde bulacaksınız” şeklinde konuştu.

Bu haber 436 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde yaşamlarını yitirenler anıldı.

Oğlu evden kovunca kendini denize attı

Oğlu evden kovunca kendini denize attı

.

En uzun gece 17 Ağustos

En uzun gece 17 Ağustos

Sesimiduyan var mı?

AK Partili tüm belediyelerde ABD ürünlerine boykot

AK Partili tüm belediyelerde ABD ürünlerine boykot

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti'li 883 Belediye ve 39 il genel meclisi başkanlığına gönderdiği bir tebligat ile israf ve ABD ürünlerine karşı uyardı.

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı’nda Kocaeli iş dünyasını temsil etti

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’ncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ