11 Aralık 2018 Salı 02:12
 
  • 5,326 TL

  • 6,049 TL

  • 213,58 TL

  • 92.227

Öncekiler Sonrakiler

CENGİZ TOPEL HAVALİMANINI CANLANDIRMALIYIZ...!

Cengiz Topel havalimanını canlandırmalıyız...!
16 Kasım 2017 Perşembe 11:47

Tüketici Hakları Derneği Temsilcisi Orman Endüstri Mühendisi Rasim KIRVELİ, Kocaeli ilimizde bulunan Cengiz Topel Havalimanına dikkat çekti.

Kırveli  şu açıklamalarda bulundu: ‘’ Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Kocaeli'nin Kartepe ilçe sınırları içerisinde bulunan havalimanıdır. İzmit şehir merkezine 15 Km Adapazarı şehir merkezine 30 Km uzaklıktadır. 2500 metre² iç hatlar terminal binası vardır. DHMİ bilgilerine göre 1995 yılında inşaatına başlanılan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanın Mayıs 1999’da inşaatı tamamlanmıştır. Açılış planlaması düzenlenirken 17 Ağustos 1999 depreminde terminal, apron ve pistte meydana gelen hasarlardan dolayı açılışı yapılamamıştır. Deprem sonrasında lojistik ve dağıtım hizmetleri için kullanılan Cengiz Topel Havalimanı 11 yıl eksiklerin giderilmesini bekledikten sonra 2011 yılında yeniden ihale kapsamında inşaatı tamamlanıp 02.11.2011 tarihinde ilk seferini Kocaeli- Trabzon uçuşu ile gerçekleştirmiş ve sivil havacılığa açılmıştır. Havalimanı her türlü donanıma sahip bir havalimanıdır. Gerekli tüm ekipmanları mevcuttur. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz de uçak saatlerine göre otobüsler koymuştur. Belediyemize çok teşekkür ediyorum.
Bir ilde havalimanı olması demek o ilin katma değerini gösterir. Katma değerini yükseltmekte sirkülasyonla olur. Kocaeli ilimiz İstanbul ve Ankara arasında bir köprü görevi gören bir ilimizdir. Çevresinde Sakarya, Düzce, Bolu, Bursa, Yalova gibi yakın iller de bulunmaktadır. Doğal olarak havalimanı olmayan, Kocaeli ilimize yakın iller seferler artmaya başlasa Kocaeli Cengiz Topel Havalimanımızı tercih edecektir. Cengiz Topel Havalimanımızın şu an haftanın 3 günü, Türk Hava Yollarının (%48’i devlete ait, %52 si borsada işlem gören bir kurum) yan kuruluşu olan Anadolu Jet firması tarafından Salı – Çarşamba ve Cuma günleri akşam saat: 18:55 uçuşlu tek sefer Kocaeli – Trabzon uçuşları yapmaktadır. Kocaeli – Trabzon uçuşlarındaki doluluk oranı %95 olmaktadır.
Tüketiciler olarak ilimizdeki havalimanına daha fazla sefer koyulması için gerek sosyal medyadan gerek firmalara mailler atarak gerek sivil toplum kuruluşları ve gerek siyasilerimizle bu konuda arz ve talep oluşturmalıyız. Neden sadece Kocaeli – Trabzon uçuşu var? Neden diğer illerimize uçuş seferleri yok? Firmaların Cengiz Topel Havalimanını Beis yapmalarını sağlamalıyız. Burası şu an adeta butik bir havalimanıdır. Buradaki sefer sayılarının artması için her kurum kuruluş ve vatandaş elinden geleni yapmalıdır.
Sabiha Gökçen Havalimanına gitmeyi bırakırız. Seferler açıldıktan sonra neden buradan kalkıp Sabiha Gökçen Havalimanına gidelim ki? Sabiha Gökçen Havalimanına gitmek hem zaman kaybı hem de gerek karayolundaki trafik yoğunluklarından gerek uçak iniş, kalkış trafik yoğunluklarından insanları bunaltmaktadır.
Sonuç olarak, Cengiz Topel Havalimanına yeni seferler eklenmesi için tüketiciler olarak Pegasus, Bora Jet, Atlas Jet ve diğer uçak firmaları ve halihazırda uçuşlar yapan Anadolu Jet firmasına gerekli taleplerimizi iletirsek, ulaşım açısından daha rahat günler biz tüketicileri beklemektedir.’’ Dedi.


Bu haber 653 defa okundu

DİĞER HABERLER

Dilovası Hamsi Festivalinde Buluştu

Dilovası Hamsi Festivalinde Buluştu

.

Bir günde beş köyde köylüleri dinlediler

Bir günde beş köyde köylüleri dinlediler

.

Kocaeli AFAD'da eğitimlere devam

Kocaeli AFAD'da eğitimlere devam

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kasım ayında 13 farklı yerde 937 kişiye afet eğitimi verdi ve tatbikat yaptırdı.

Körfez mahallesi'ne meydan

Körfez mahallesi'ne meydan

İzmit Belediyesi tarafından Körfez (42 Evler) Mahallesi’ne meydan yapıldı.

Kocaeli Özel Eğitim Kurumları Derneği Valiyi ziyaret etti

Kocaeli Özel Eğitim Kurumları Derneği Valiyi ziyaret etti

.

33 Dilenciye yasal işlem

33 Dilenciye yasal işlem

İzmit Zabıtası vatandaşların huzur ve güveni için 7 gün 24 saat boyunca görev yapıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ