25 Nisan 2019 Perşembe 17:58
 
Öncekiler Sonrakiler

CHP’DEN İKİ ADAY ADAYI DAHA

CHP’den iki aday adayı daha
03 Mayıs 2018 Perşembe 16:47

.

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP’den 27. Dönem Kocaeli Milletvekili aday adayı olduklarını açıklayan Yaprak Fidancı ve Yeşim Akpınar, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kocaeli İl Teşkilatı’nda düzenledikleri basın toplantısıyla ‘bu yarışta ben de varım’ dedi.


 

Haber Burcu NAZLI

Aday adaylarının açıklamalarından önce seçim çalışmaları ve süreciyle ilgili açıklamalarında bulunan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, aday adaylarının çıkmış olduğu bu yolda kendilerine başarılar dileyerek, örgüt olarak her daim cumhuriyet yolunda emin adımlarla ilerleyeceklerini kaydetti.


“Bu yola kadınlarımızdan destek alarak çıktım”

Sivil Toplum Kuruluşları(STK)’nın ve partililerin katılım sağlayarak, destek verdiği toplantıda aday adaylığı süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Yeşim Akpınar,  “Bugün burada CHP’nin Kocaeli Milletvekili aday adaylığımı ilan ederken, duyduğum heyecanı ve onuru benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. 1980 faşist askeri darbesinin bedelini ağır ödemiş bir kentin evladı, devrimci, bedel ödemiş, bir ailenin dayanışma ruhuyla büyümüş çocuğu, yine rüzgâra karşı savrulmayan, misyonu olan devrimci bir ailenin geliniyim. Muhalif duruşuyla direnişin adı Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nin 20 yıllık emekçisiyim. Sizlerle yıllardır her alanda, sokakta, eylemde yürümüş bir yoldaşınızım.2001 yılından beri DİSK’e bağlı Sosyal İş Sendikası’nın temsilcisiyim. Ülkemiz zorba bir iktidarın, güç zehirlenmesi yaşayan artık ne yapacağını kestiremediğimiz ırkçı, faşist, gerici bir tiranın hezeyanıyla karanlığa sürükleniyor. AKP lideri seçim stratejisini derinde hissedilen ekonomik krizin patlamasından evvel,  İYİ Parti’yi seçime sokmamak, Halkların Demokrasi Partisi’ni şeytanlaştırarak sistemin dışına itmek üzerine kurmuştur. Aslında yenildiği 16 Nisan Referandumu’nun bir araya gelenlerini sürekli FETÖ-PKK diye niteleyen kendi dışındakileri vatan haini ilan eden bir AKP var karşımızda.  Herkesin doyduğu,  çocukların mutlu kahkahalarının yankılandığı, işsizliğin bel bükmediği, barış içinde bir ülke için bu yolda mücadele etmeye kararlıyım. Bu mücadelede CHP’nin tarihi bir sorumluğu olduğunu biliyorum. Bu imkânsız değil, bize dayatılan sağın alternatifi yine sağ diyeceğimize kadrolarımıza güvenelim, Biz Sosyalist Enternasyonale üye sosyal demokrat bir partiyiz. Evrensel insan hakları,  evrensel emekçi hakları,  pozitif ayrımcı bir dil ile kitlelere ulaşmamız mümkün. Bu evrensel değerlere dokunmamız ve ezilenlere yüzümüzü dönmemiz kitlelere ulaşmamızı sağlayacaktır. Biz bunu daha önce Gezi’de yaptık,  Adalet Yürüyüşü’nde milyonlarla yürüdük, 16 Nisan Referandumu’nda Hayır bileşenleriyle ortaklaştık ve kitlelere ulaştık. Bu anlayış ve kararlılıkla Kocaeli’nden adaylığıma desteğinizi bekliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorumdedi. 


“Adaylığıma desteğinizi bekliyorum”
Yeşim Akpınar’ın açıklamalarının ardından konuşma yapan Körfez İlçe eski yöneticisi olan Yaprak Fidancı ise, “Bir anne olarak ülkemizin bugün içinde bulunduğu durumda yüzbinlerce kadın ve çocuk, yetmezmiş gibi hayvanlar şiddete, tacize, tecavüze uğruyor, öldürülüyor, halkımız açlık sınırının altında yaşıyor, kısaca aç geziyor, OHAL ve KHK’larla topluma her türlü zulüm normalleştiriliyor, ülkenin kaynakları yağmalanıyor, niteliksiz eğitim ile gelecek neslimiz elimizden kayıyor, çevre talan edilip, tarım ve su kaynakları hiçe sayılıp ülke inşaat şantiyesine dönerken, sözde ücretsiz olan sağlık hizmetleriyle nefes alabildiğimiz her güne şükretmek durumunda bırakılıyorken, bize bugün birey olarak yaşama hakkını tanıyan ATAMA, ÜLKEME olan borcumla evimde ya da işyerimde sessizce oturamazdım. İlçemiz kadınlarının, toplumun desteği ve elbette Genel Başkanımızın Kadın ve Gençlerin siyasete etkin görev almaları konusundaki olumlu tavrından cesaret alarak bu göreve talip oldum. TBMM’inde hem partisinin bir neferi olarak günümüz koşullarıyla mücadele edecek dirayete, hem de bölgemiz bakımından önem arz eden çevre sorunlarıyla siyasi olarak mücadele edecek donanım, bilgi ve mevzuata hakimim. Aday adaylığı sürecimin, siyasi faaliyet ve çevre aktivistliğini bizler gibi sokaklarda sürdürenlere, özellikle kadınlara, mücadele etme, öncü olmak konusunda cesaretlerini artıracaktır. Bu zorlu süreçte sahalarda görüşmek temennisiyle, hepinize buraya gelip zaman ayırdığınız için teşekkür ederim” dedi. 
Bu haber 1085 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ