17 Ağustos 2018 Cuma 06:21
 
  • 5,840 TL

  • 6,693 TL

  • 214,19 TL

  • 87.143

Öncekiler Sonrakiler

CHP’LİLER KOCAELİ BAROSUNU ZİYARET EDEREK YANINIZDAYIZ DEDİ

CHP’liler Kocaeli Barosunu ziyaret ederek yanınızdayız dedi
19 Şubat 2018 Pazartesi 12:57

Sarıbay, “Türk ve Türkiye ifadeleri bazılarına ağır geliyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Örgütü, Kocaeli Barosu’nu ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği ve Türk Tabipler Birliği’ndeki Türkiye ve Türk ifadelerinin kaldırılacağını açıklamasına tepki gösterdiklerini dile getirip Kocaeli Barosu’na destek verdi.

DESTEK VERDİLER

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve İl Yöneticileri, Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe ve yönetimini ziyaret ettiler. Cumhurbaşkanının Türkiye Barolar Birliği’ndeki Türkiye ifadesinin kaldırılacağını söylemesine tepki gösteren CHP’liler Türk ve Türkiye ifadesi bazılarına ağır geliyor biz CHP Kocaeli Örgütü olarak Kocaeli Barosu’nun her zaman yanındayız dediler.

İYİ NİYETLİ BİR HAREKET DEĞİL

Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetini kuranlara Türk denir cümlesini hatırlatarak sözlerine başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Türk ve Türkiye ifadeleri bazılarına ağır geliyor. Biz her zaman Barolar Birliğinin yanındayız “ dedi. Türkiye Barolar Birliğindeki Türkiye ifadesinin kaldırılmasının iyi niyetli olmadığını dile getiren Sarıbay, “Bu girişim ile mevcut iktidarın farklı düşüncelere olan tahammülsüzlüğüne bir kez daha şahit oluyoruz. Birlik ve beraberliğimize ülkemizin bütünlüğüne zarar verecek bu tartışmalar ülkemizi ciddi sıkıntılara sokacaktır” ifadelerini kullandı.

YAPILAN YANLIŞ BİR HAMLEDİR

Türkiye Barolar Birliği ve Türk Tabipler Birliği milli irade gibi temsil edilen demokratik ortamda seçimler yapılıp gelinen yerlerdir diyerek sözlerine başlayan CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Tabiki herkesin bir siyasi düşüncesi vardır. Eğer siyasi görüşe göre ayrıştırma yapacak olursak ülke ciddi anlamda sıkıntıya girer. Mevcut iktidar ülkemizin kutuplaşmasına zemin sağlayan farklı düşünenleri yok etmeye yönelik bu tavır ve uygulamalardan acilen geri dönmelidir. Yapılan yanlış bir hamledir” dedi. CHP olarak her zaman yanınızdayız diyen Akar, “Ancak bizim tek başına doğru bulmamamız yetmez. Farklı görüşte olanlar olsa da 79 baro başkanının birlikte karşı durması gerekir. Mücadele doğru mücadele ama ses az çıkıyor. Bu konu sadece Türkiye Barolar Birliği Başkanına bırakılmamalı” diye konuştu.


BAROLAR HUKUK DEVLETİNİN TEMİNATIDIR

Türkiye kelimesinin kimsenin kimseye bahşettiği bir kelime olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, “ Türkiye ifadesi yargının üç sac ayağından biri olan ve yargılamada bağımsız savunma makamını temsil eden Türkiye’deki tüm avukatların kayıtlı olduğu 79 il barosunun yani tüm Türkiye’nin ortak paydasıdır. Hukukun üstünlüğü endeksinde dünyada son sıralarda yer aldığımız yargıya olan güvenin sorgulandığı şu dönemde savunmayı temsil eden avukatların bağlı olduğu Baroların ve çatı örgütümüz Türkiye Barolar Birliğini itibarsızlaştırmaya çalışmak hiç kimseye fayda sağlamayacaktır “ dedi. 24 Şubat Cumartesi günü Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda tüm avukatların aktılacağı bir toplantı olacağını söyleyen Gökçe, “Bu toplantıya tüm barolar ve avukatlar çağrıldı. Orada bir eylem planı çıkacaktır” diye konuştu. Baroların hukuk devletinin teminatı olduğunu belirten Gökçe, “Biz halkın, toplumun avukatlığını yapıyoruz. Baroların sesi gür çıkacaktır Barolar hiçbir zaman sessiz kalmaz “ ifadelerini kullandı.
Bu haber 624 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde yaşamlarını yitirenler anıldı.

Oğlu evden kovunca kendini denize attı

Oğlu evden kovunca kendini denize attı

.

En uzun gece 17 Ağustos

En uzun gece 17 Ağustos

Sesimiduyan var mı?

AK Partili tüm belediyelerde ABD ürünlerine boykot

AK Partili tüm belediyelerde ABD ürünlerine boykot

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti'li 883 Belediye ve 39 il genel meclisi başkanlığına gönderdiği bir tebligat ile israf ve ABD ürünlerine karşı uyardı.

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı’nda Kocaeli iş dünyasını temsil etti

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’ncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ