18 Mart 2018 Pazar 06:44
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

CHP’LİLER KOCAELİ BAROSUNU ZİYARET EDEREK YANINIZDAYIZ DEDİ

CHP’liler Kocaeli Barosunu ziyaret ederek yanınızdayız dedi
19 Şubat 2018 Pazartesi 12:57

Sarıbay, “Türk ve Türkiye ifadeleri bazılarına ağır geliyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Örgütü, Kocaeli Barosu’nu ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği ve Türk Tabipler Birliği’ndeki Türkiye ve Türk ifadelerinin kaldırılacağını açıklamasına tepki gösterdiklerini dile getirip Kocaeli Barosu’na destek verdi.

DESTEK VERDİLER

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve İl Yöneticileri, Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe ve yönetimini ziyaret ettiler. Cumhurbaşkanının Türkiye Barolar Birliği’ndeki Türkiye ifadesinin kaldırılacağını söylemesine tepki gösteren CHP’liler Türk ve Türkiye ifadesi bazılarına ağır geliyor biz CHP Kocaeli Örgütü olarak Kocaeli Barosu’nun her zaman yanındayız dediler.

İYİ NİYETLİ BİR HAREKET DEĞİL

Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetini kuranlara Türk denir cümlesini hatırlatarak sözlerine başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Türk ve Türkiye ifadeleri bazılarına ağır geliyor. Biz her zaman Barolar Birliğinin yanındayız “ dedi. Türkiye Barolar Birliğindeki Türkiye ifadesinin kaldırılmasının iyi niyetli olmadığını dile getiren Sarıbay, “Bu girişim ile mevcut iktidarın farklı düşüncelere olan tahammülsüzlüğüne bir kez daha şahit oluyoruz. Birlik ve beraberliğimize ülkemizin bütünlüğüne zarar verecek bu tartışmalar ülkemizi ciddi sıkıntılara sokacaktır” ifadelerini kullandı.

YAPILAN YANLIŞ BİR HAMLEDİR

Türkiye Barolar Birliği ve Türk Tabipler Birliği milli irade gibi temsil edilen demokratik ortamda seçimler yapılıp gelinen yerlerdir diyerek sözlerine başlayan CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Tabiki herkesin bir siyasi düşüncesi vardır. Eğer siyasi görüşe göre ayrıştırma yapacak olursak ülke ciddi anlamda sıkıntıya girer. Mevcut iktidar ülkemizin kutuplaşmasına zemin sağlayan farklı düşünenleri yok etmeye yönelik bu tavır ve uygulamalardan acilen geri dönmelidir. Yapılan yanlış bir hamledir” dedi. CHP olarak her zaman yanınızdayız diyen Akar, “Ancak bizim tek başına doğru bulmamamız yetmez. Farklı görüşte olanlar olsa da 79 baro başkanının birlikte karşı durması gerekir. Mücadele doğru mücadele ama ses az çıkıyor. Bu konu sadece Türkiye Barolar Birliği Başkanına bırakılmamalı” diye konuştu.


BAROLAR HUKUK DEVLETİNİN TEMİNATIDIR

Türkiye kelimesinin kimsenin kimseye bahşettiği bir kelime olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, “ Türkiye ifadesi yargının üç sac ayağından biri olan ve yargılamada bağımsız savunma makamını temsil eden Türkiye’deki tüm avukatların kayıtlı olduğu 79 il barosunun yani tüm Türkiye’nin ortak paydasıdır. Hukukun üstünlüğü endeksinde dünyada son sıralarda yer aldığımız yargıya olan güvenin sorgulandığı şu dönemde savunmayı temsil eden avukatların bağlı olduğu Baroların ve çatı örgütümüz Türkiye Barolar Birliğini itibarsızlaştırmaya çalışmak hiç kimseye fayda sağlamayacaktır “ dedi. 24 Şubat Cumartesi günü Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda tüm avukatların aktılacağı bir toplantı olacağını söyleyen Gökçe, “Bu toplantıya tüm barolar ve avukatlar çağrıldı. Orada bir eylem planı çıkacaktır” diye konuştu. Baroların hukuk devletinin teminatı olduğunu belirten Gökçe, “Biz halkın, toplumun avukatlığını yapıyoruz. Baroların sesi gür çıkacaktır Barolar hiçbir zaman sessiz kalmaz “ ifadelerini kullandı.
Bu haber 519 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ