24 Mart 2018 Cumartesi 22:55
 
  • 3,984 TL

  • 4,923 TL

  • 171,86 TL

  • 116.603

Öncekiler Sonrakiler

CHP'Lİ TARHAN:KULÜPLER BORÇ BATAĞINDA

Chp'li Tarhan:Kulüpler borç batağında
23 Ekim 2017 Pazartesi 15:32

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Araştırma Önergesi vererek, Futbolun üzerindeki siyasi vesayeti ve özellikle Milli Takımlar Düzeyindeki Başarısızlıkları Meclis Gündemine Taşıdı.

TÜRK FUTBOLUNUN LOKOMOTİFİ DURUMUNDAKİ KULÜPLER BORÇ BATAĞINDA
Tahsin Tarhan “Türk futbolunun lokomotifi olarak anılan 4 Büyük Kulübümüzün toplam borcu 6,5 milyar liraya yaklaşmıştır.
Tarihi birikimi olan Köklü Kulüplerimiz yanlış yönetimlerden dolayı iflas ederek, Amatör liglere kadar düştüler.

 “80 milyon nüfuslu, herkesin spor sever olduğu bir ülkede en son 2002 yılında Dünya Kupasına katılabilen bir milli takım var ise bunun kulüpler bazındaki ekonomik ve siyasi yönlerinin araştırılması gerekir.” Dedi.

DÜNYANIN HİÇ BİR SPOR KULUBÜNDE BU KADAR BORÇLANMA YETKİSİ YOK

Tahsin Tarhan “Futbol artık endüstriyel bir organizasyon olmuş durumda. Ancak Dünyanın hiçbir yerinde bizim kulüplerimizin yaptığı gibi borçlanma şekli yok. Kulüp Başkanları, Devlet Başkanı gibi borçlanıyor. Bu duruma acil bir düzenleme getirmek gerekir. Dönemindeki borçlar Kulüp Başkanlarına tahsis edilmelidir. Sırf bu plansız borçlanmalardan ötürü Büyük Kulüplerimiz Finansal Fair Playe takılıyor ve Avrupa Arenasında boy gösteremiyor.” Dedi.

ALT YAPISI OLMAYAN BİR SİSTEMDE, YABANCI OYUNCU OYNATMAKLALA TÜRK FUTBOLU BİR YERE GİDEMEZ.
Tarhan “Tüm liglerdeki kulüplerimizin alt yapı yatırımlarını gerçekleştirmesi sağlanmalıdır. 80 milyon nüfuslu bir ülkede sporcu yetiştirememek ayıptır. Yabancı kuralı geri getirilmelidir. Gelişmiş ülkelerde yabancı oyuncu sınırsız olabilir. Ancak gelişmekte olan ülkelerde sporcu yetiştirebilmek için bu kural gereklidir. Kariyerinin sonundaki yıldız sporcuların Türkiye’ye gelmesinin Türk Futboluna bir katkısı yoktur. Önemli olan alt yapıdan kendi sporcularını yetiştirebilmektir.” Dedi.

PASOLİG İLE VATANDAŞI FİŞLEDİLER ANCAK HOLİGANLARI TEMİZLEYEMEDİR.

Tahsin Tarhan “Pasolig başından beri yanlış bir uygulama. Stadlara taraftarlar gitmiyor. Milyonlarca taraftarı olan büyük kulüplerimiz boş tribünlere oynuyor. Ayrıca holiganlar hala stadlarda. Lig başlayalı 9 hafta oldu birçok kulübümüze stad kapama cezası geliyor. Hani pasolig bunlara çözüm olacaktı.” Dedi.


FUTBOL SİYASETİN TESİRİ ALTINDA
Tahsin Tarhan “Futbolcu ve Teknik Adamlar artık iktidar partisinin davetlerinde, organizasyonlarında bir siyasetçi gibi sahne almaya başlamışlardır. Sporcu herkese örnek olacak davranışlar sergilemelidir. Ancak bizim sporcularımız siyasetçi gibi davranarak referandum sürecinde açık açık bir siyasi parti lehine açıklamalarda bulunuyorlar. Türk Futbolunda tıpkı Arap liglerinde olduğu gibi “para” anlayışı ön plana çıkmıştır. Prim yüzünden meydana gelen olayları hepimiz biliyoruz.  Artık sporcularımızda Milli Formayı giyme heyecanı kalmamış. Siyaset kurumu da bu duruma ses çıkarmıyor. Siyasi Yöneticiler, Futbol endüstrisinden pay almak için spor camiasını etki altına almaktan vazgeçmelidir. ” dedi.
Bu haber 765 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hafif ticari araç tıra çarptı: 1’i ağır 3 yaralı

Hafif ticari araç tıra çarptı: 1’i ağır 3 yaralı

Derince D-100 karayolu tünel girişinde hafif ticari aracın tıra arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1’i ağır 3 kişi yaralandı.

Kazı çalışmalarında tarihi mezar bulundu

Kazı çalışmalarında tarihi mezar bulundu

İzmit 28 Haziran Mahallesinde yapılmakta olan inşaat çalışmaları sırasında rastlanan tarihi bir yapı içinden iki insana ait olduğu tahmin edilen kemik parçaları bulundu.

Bahane üretip çalışanı cezalandırmak hangi anlayışın ürünü

Bahane üretip çalışanı cezalandırmak hangi anlayışın ürünü

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Şube Başkan Yardımcısı Umut Birol ve mağdur Röntgen Teknisyeni M. Tarkan Adığüzel ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Kocaeli’nin yemek kültürü gün yüzüne çıktı

Kocaeli’nin yemek kültürü gün yüzüne çıktı

‘Bilge Şehir Kocaeli Yemekleri’ kitabı, içindeki yemeklerin sergilendiği programla tanıtıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ