bil anakolej
07 Temmuz 2020 Salı 08:09

CHP'Lİ TAŞDEMİR'DEN SU İNDİRİMİ ÇAĞRISI

CHP'li Taşdemir'den su indirimi çağrısı
15 Ocak 2019 Salı 11:53

.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan vekili Engin Taşdemir vatandaşın bütçesini rahatlatmak amacıyla büyükşehirlerde başlatılan su indirimini belediye meclisine taşıyacak. 17 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuyla ilgili olarak önerge vereceğini açıklayan CHP Grup Başkan vekili Engin Taşdemir şunları kaydetti;
“Ülkeyi kasıp kavuran ekonomik buhranın acı bilançosu en çok da vatandaşın cebini yaktı. Her gün haberlerde maddi yetersizlikler sebebi ile yaşanan ayrı aile dramlarını, anne babaların feryatlarını, iş bulamayan gençlerin yaşamdan vazgeçişlerini okuyor, izliyor, dinliyoruz. Belediye meclislerinin en öncelikli görevi derneklere, vakıflara cüzi miktarlarda binalar kiralamak değil, vatandaşa hizmet etmektir. Ankara ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclislerinde alınan örnek karar da bu amaca hizmet etmektedir. Su faturalarına Ankara’da yüzde 30, Gaziantep’te ise yüzde yaklaşık 27 oranında indirim yapıldı. İki büyükşehirde de bu uygulama ekonomik krizin baş göstermesi ile birlikte geçtiğimiz yıldan bu yana devam ediyor. Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (İSU) de bu indirimi sağlayacak gücü olduğunu hepimiz biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve İSU’nun bütçelerini incelediğimizde bazı gider kalemlerine ayrılan büyük bütçelerin ve yanlış yatırımların yanında böyle bir indirimin devede kulak kalacağını da biliyoruz. Bu meclisin öncelikli görevi vatandaşın refahı için gerekli kararlara imza atmaktır. Kamuoyunun nezdinde, siyasi parti gözetmeksizin meclisteki tüm çalışma arkadaşlarımı 17 Ocak Perşembe Günü meclise sunacağım önerge teklifini desteklemeye, vatandaşlarımıza destek olmaya davet ediyorum”
Bu haber 925 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ulugazi’de Kitaplı Mezuniyet Coşkusu

Ulugazi’de Kitaplı Mezuniyet Coşkusu

İzmit Ulugazi İlkokulu 4 – F Sınıfında mezuniyet, kendi yazdıkları hikâye kitaplarıyla coşkulu bir şekilde yaşandı

CHP Kocaeli, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

CHP Kocaeli, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve yönetimi, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

Baronun acı günü

Baronun acı  günü

Kocaeli Barosu avukatlarından,Avukat Naime Ömür Nalçacı vefat etti.

Başkan Sezer Kızılay'a kurban bağışında bulundu

Başkan Sezer Kızılay'a kurban bağışında bulundu

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,Kurban bağışladı

Başiskele'nin bütçesi kabul edildi

Başiskele'nin bütçesi kabul edildi

2019 Yılı Bütçe Kesin Hesabı Meclis’te Kabul Edildi.

Vefa Sosyal Destek Grubu 347.533 kişiye hizmet verdi

Vefa Sosyal Destek Grubu 347.533 kişiye hizmet verdi

Vefa Sosyal Destek Grubu'nun yeni tip koronavirüsle (Kovid) mücadele çalışmaları kapsamında 347.533 kişiye ulaştığı bildirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ