05 Nisan 2020 Pazar 02:22

CHP'Lİ TAŞDEMİR'DEN SU İNDİRİMİ ÇAĞRISI

CHP'li Taşdemir'den su indirimi çağrısı
15 Ocak 2019 Salı 11:53

.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan vekili Engin Taşdemir vatandaşın bütçesini rahatlatmak amacıyla büyükşehirlerde başlatılan su indirimini belediye meclisine taşıyacak. 17 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuyla ilgili olarak önerge vereceğini açıklayan CHP Grup Başkan vekili Engin Taşdemir şunları kaydetti;
“Ülkeyi kasıp kavuran ekonomik buhranın acı bilançosu en çok da vatandaşın cebini yaktı. Her gün haberlerde maddi yetersizlikler sebebi ile yaşanan ayrı aile dramlarını, anne babaların feryatlarını, iş bulamayan gençlerin yaşamdan vazgeçişlerini okuyor, izliyor, dinliyoruz. Belediye meclislerinin en öncelikli görevi derneklere, vakıflara cüzi miktarlarda binalar kiralamak değil, vatandaşa hizmet etmektir. Ankara ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclislerinde alınan örnek karar da bu amaca hizmet etmektedir. Su faturalarına Ankara’da yüzde 30, Gaziantep’te ise yüzde yaklaşık 27 oranında indirim yapıldı. İki büyükşehirde de bu uygulama ekonomik krizin baş göstermesi ile birlikte geçtiğimiz yıldan bu yana devam ediyor. Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (İSU) de bu indirimi sağlayacak gücü olduğunu hepimiz biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve İSU’nun bütçelerini incelediğimizde bazı gider kalemlerine ayrılan büyük bütçelerin ve yanlış yatırımların yanında böyle bir indirimin devede kulak kalacağını da biliyoruz. Bu meclisin öncelikli görevi vatandaşın refahı için gerekli kararlara imza atmaktır. Kamuoyunun nezdinde, siyasi parti gözetmeksizin meclisteki tüm çalışma arkadaşlarımı 17 Ocak Perşembe Günü meclise sunacağım önerge teklifini desteklemeye, vatandaşlarımıza destek olmaya davet ediyorum”
Bu haber 878 defa okundu

DİĞER HABERLER

TEM bağlantıları kapatıldı

TEM bağlantıları kapatıldı

Kocaeli'ne giriş çıkış yasak

Evde Kal Türkiye

Evde Kal Türkiye

Koronavirüs can almaya devam ediyor

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

glütensiz ürenlere kolay ulaşacaklar

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesine aykırı davranan 20 yaş altındaki gençlere ceza kesti.

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kocaeli'ye giriş çıkış yasak

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların maske kullanma zorunluluğu getirdi. Bu sabah itibariyle başlayan yasağın ardından Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara 25 bin adet maske dağıttı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ