bil anakolej
07 Temmuz 2020 Salı 08:25

CHP 'Lİ MECLİS ÜYESİ İBRAHİM GÜÇLÜ MUHTARLIĞA ADAY

CHP 'li meclis üyesi İbrahim Güçlü muhtarlığa aday
29 Ocak 2019 Salı 14:53

.

Şirintepe mahallesine muhtarlığını açıklayan CHP izmit Belediye meclis üyesi İbrahim Güçlü, mahalle komşularından destek is tedi.

Güçlü, 1960 Doğumlu, Evli İki çocuk babasıyım, İktisat ön lisans mezunuyum.

On yıl Şirintepe mahalle muhtarlığı, 1994-2004 Arası.
İzmit Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Sporları Salonu Müdürlüğü (Kurucu Müdür), 1998-2004.
Saraybahçe belediyesi (İzmit bld) belediye meclis üyeliği, 2004-2009.
İzmit Belediyesi meclis Üyeliği, 2014-2019.
Belediye iş sendikası yönetiminde mali sekreterlik, 2005-2009.
Türkiye Buz Sporları federasyonu yönetim kurulu üyeliği 2000-2005 görevlerinde bulundum. Ayrıca, Şirintepe spor Kulüp başkanlığı ve Değişik sivil toplum örgütlerinde üyelik ve yönetim kurulu üyelikleri gibi görevlerde bulundum; Zevkle ifa ettiğim bu görevlerimin yanında, federasyon yönetiminde bulunduğum dönemde, Türkiye Buz Hokeyi Milli Takım Kafilesini, Bosna ve Sırbistan a götürme görevi gibi şerefli bir görevi yerine getirmiş olmanın onurunu yaşadım.
Değerli komşum, Bildiğiniz üzere, Muhtar, 2972 sayılı Mahallî İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun da belirtildiği şekilde seçilir. Muhtarlık seçimi, Ülkemizde yapılan en demokratik seçim olmasının yanı sıra, muhtar ın yakinen tanıdığımız, liyakat ve ehliyetine güvendiğimiz komşularımızdan seçiliyor olması, kolayca ulaşılabilir ve güvenilirlikleri bu kurumu daha anlamlı hale
getirmektedir.
Muhtar, mahallesinin imarı, gelişimi ve ihtiyacı olan hizmetlere daha kolay ulaşmasını sağlayacak esas gücü, siz değerli komşuları ile birlikte çalışmasından alır. Muhtar, yasadan kaynaklı gücünün yanına, mahallesinde yaşayan komşularının birlik ve beraberliğini eklediğinde, beklenen hizmetlerin alınmasında mazeretlerin arkasına saklanma ihtiyacı duymaz. Şirintepe yaşayanları olarak bu durumu, 1994-2004 döneminde yaşadık, biliyoruz.
2019 Mart ında bana Mahalle Muhtarlığı görevini verdiğinizde, klasik muhtarlık kalıplarında kalmayacağım; bu amaçla, esas projem! Mahalle Meclisi benzeri bir yapıyı kurmaktır; bu yapıyı kurmak için gayret göstereceğim. Mahalle Meclisi gönüllülük ve istek esaslı olup, mahallesi, ülkesi ve kentine karşı sosyal sorumluluğu olduğuna inanan, Çevre hasasiyeti ve kent bütünlüğüne duyarlı komşularımız, site yöneticilerimiz, okul ve cami derneği vb temsilcilerinin katılımı ile oluşacaktır. Adına ’mahalle meclisi’ dediğim bu yapı, mahallemizin imarı, gelişimi ile ilgili çalışmalarının yanı sıra, geçmişte olduğu gibi, mahalle piknikleri, futbol, turnuvaları, voleybol turnuvaları, sağlık taramaları, mahalle şenlikleri gibi etkinlikleri de düzenleyip takip ederek, esasen çok ihtiyacımız olan! iyi komşuluk ilişkilerinin gelişmesine katkı veren, birlik ve beraberliğimizi sağlayan bir platform olacaktır. Meclisin bir görevi de, mahallemizi tehdit eden olumsuzluklara karşı (mermer fabrikası, liman vs gibi)komşularımızla birlikte organize olmamızı sağlamak
olacaktır.
Tüm komşularımı selamlar, sağlıklı ve esenlikli günler dilerim… İRTİBAT TLF: 05326547311
Bu haber 1041 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ulugazi’de Kitaplı Mezuniyet Coşkusu

Ulugazi’de Kitaplı Mezuniyet Coşkusu

İzmit Ulugazi İlkokulu 4 – F Sınıfında mezuniyet, kendi yazdıkları hikâye kitaplarıyla coşkulu bir şekilde yaşandı

CHP Kocaeli, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

CHP Kocaeli, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve yönetimi, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

Baronun acı günü

Baronun acı  günü

Kocaeli Barosu avukatlarından,Avukat Naime Ömür Nalçacı vefat etti.

Başkan Sezer Kızılay'a kurban bağışında bulundu

Başkan Sezer Kızılay'a kurban bağışında bulundu

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,Kurban bağışladı

Başiskele'nin bütçesi kabul edildi

Başiskele'nin bütçesi kabul edildi

2019 Yılı Bütçe Kesin Hesabı Meclis’te Kabul Edildi.

Vefa Sosyal Destek Grubu 347.533 kişiye hizmet verdi

Vefa Sosyal Destek Grubu 347.533 kişiye hizmet verdi

Vefa Sosyal Destek Grubu'nun yeni tip koronavirüsle (Kovid) mücadele çalışmaları kapsamında 347.533 kişiye ulaştığı bildirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ