Öncekiler Sonrakiler

CHP 95 YAŞINDA

CHP 95 yaşında
07 Eylül 2018 Cuma 13:54

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’dan CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü mesajı.

Sarıbay mesajında şu ifadeleye yer verdi, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 yılında siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 95. Kuruluş yıldönümü etkinleri kapsamında CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay bir kutlama mesajı yayınladı.“Memleketi manda ve himayeye teslim etmeyen, nakış nakış işlediği toprağında hak iddia eden düşmanın karşısında tüm cesareti ile dimdik duran, binlerce kişilik düşman orduları ile elindeki yok denilecek kadar az miktardaki imkanları kullanarak korkusuzca çarpışan, düşman eline bakan saltanata, kişisel çıkarlara hizmet etmekten başka amaç gütmeyen hacı hoca safsatalarına, baskılara, tehditlere amansızca savaş açan bir milletin varlığı tüm dünyaya bedel olmuştur. Bu millete bağımsızlık savaşında önderlik eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk demiştir ki; “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

CUMHURİYETİN ÇİMENTOSUYUZ

9 Eylül 1923 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin siyasi faaliyetlerine resmi olarak başlamasının ardından 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyetin çimentosu olan bir parti olduğumuzu her zaman dile getirmekten ve bu partinin, Cumhuriyetin neferleri olmaktan gurur duyuyoruz. Cumhuriyetimizin temel taşları Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, İnkılapçılık, Devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda taşıyoruz. Biliniz ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir neferi Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, Atatürk ilke ve inkılaplarının koruyucusu ve savunucusudur, olmaya da devam edecektir.

SAYGILARIMLA VE ŞÜKRANLARIMLA
Ülkemizin, milletimizin çıkarlarına el uzatanlar, Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar her daim karşılarında damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle korkusuzca savaşan bizleri bulacaktır. Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak tüm genel başkanlarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek veren tüm partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. Sözlerimi partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 Eylül 1935 tarihinde gerçekleştirilen parti kurultayındaki seslenişi ile bitirmek istiyorum;

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN O KONUŞMASI
“Cumhuriyet Halk Partisinin esas düşünce ve dileği, vatandaşları her türlü ayrılıktan korumak, onları, kendileri ve büyük Türk ulusu için faydalı kılmaktır. Programımızda, iş bölümlerinin her birinde bulunan, yurttaşların özel ve genel asığları ve genlikleri, ayrasız, göz önünde tutulmuştur. Bu hakikatın bütün yurttaşlarca, yalın olarak, bilinmesi çok önemlidir. Bunu yurttaşlara anlatmak ve bu suretle onların sevgilerini ve güvenlerini kazanmak, parti üyelerinin kutsal ödevidir. Türk ulusu kendisine hizmet edenleri, sürel bir surette, değerlemiş ve onlara ünvermiştir. Son saylav seçiminde Partimizin ulusun güvenini kazanması bize, çalışmamızda yeniden büyük şevk ve kuvvet vermiştir. Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır.”

Bu haber 645 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ