22 Mayıs 2018 Salı 03:17
 
  • 4,578 TL

  • 5,401 TL

  • 189,93 TL

  • 102.258

Öncekiler Sonrakiler

CHP BAYRAMI YOĞUN KATILIMLA KUTLADI

CHP Bayramı yoğun katılımla kutladı
19 Mayıs 2017 Cuma 13:32

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Örgütü 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını yoğun katılımla kutladı.

Tören saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ardından çelenk sunumu gerçekleşti. Törende kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, ““19 Mayıs bir direnişin başlangıcıdır. Bu direniş Türkiye’de başlayıp tüm dünyaya yayılmıştır. Bu direniş 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başladı. Bu direnişin sebebi Osmanlı’ya karşı, hilafete karşıdır. Bu direniş, aydınlanma ve çağdaşlaşmaya yönelik olduğu için kabul gördü. Hala bu direniş ve bayram gençlere emanet edilmek üzere kutlanıyorsa Mustafa Kemal Atatürk’ün büyüklüğünden geliyor. Herkesin 19 Mayıs Bayramı’nı kutluyorum ”dedi. 

YOĞUN KATILIM
Kültür Tepesi Mevkii Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törene CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl Yönetimi, CHP Kocaeli Milletvekilleri Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür ve yönetimi, Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erinç ve yönetimi, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve yönetimi, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili İlknur Balcıgil ve yönetimi, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve yönetimi, Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. 

GURURLUYUZ 
Yoğun katılımlı ve coşkulu geçen törende kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “ Bugün, laik, demokratik Cumhuriyet'e, Yüce Atatürk gibi bir Önder'e ve O'nun izinden yürümeye ant içmiş kuşaklara sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs, Atatürk'ün "ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak, Türk Ulus’unun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasını" sağlamak amacıyla başlattığı ulusal hareketin ilk adımıdır. Samsun'a varışının ardından ulusal birliği gerçekleştirmek ve bu hedefe ulaşmak düşüncesiyle bağımsızlık ışığını yakan Büyük Atatürk, kurtuluş sürecinde tarihsel adımların atılmasına öncülük etmiş ve gençlerin önünü açmıştır” dedi. 

GENÇLERE SESLENDİ 

Konuşmasında gençlere seslenen Sarıbay, “Sevgili Gençler; "Türk Gençliği ‘ne terk edip bıraktığımız vicdani emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız. Milletin yükselme gerek ve şartları için yapılacak şeylerde, atılacak adımlarda asla tereddüt etmeyin. Milleti o yükselme aşamasına götürmek için dikilecek engellere hep birlikte mani olacağız" sözleriyle sizlere seslenen Atatürk, Türk Gençliği ‘ne güvenini göstermiştir ve her zaman başarılı olacağına inancını dile getirmiştir. Bizlere övünç duyduğumuz bir tarih bırakanlara karşı,  tarihimize, kültürümüze sahip çıkmak, geleceğimizin güvencesi sizleri de aynı bilinçle yetiştirmek bu ülkeye karşı en önemli sorumluluğumuzdur.  Sizlerin; çağdaş bir kimlik kazanarak, doğruluktan ayrılmayan, geniş düşünce ufkuna sahip, her zaman ileriye bakan, kararlarını verebilen, kendine güvenen, yurttaşlık sorumluluğunun bilincinde olan ve bunu en iyi biçimde yerine getiren, hoşgörülü, ulusal değerlerini özümsemiş, özgürlük ve bağımsızlığı bir yaşam felsefesine dönüştüren kuşaklar olarak yetişmenizi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. 
Atatürk'ün yaktığı aydınlanma ışığını taşıyarak, bu aydınlığın sürekli olmasını sağlayacak, Türkiye Cumhuriyeti'ni mutlu ve huzurlu yarınlara taşıyacaksınız. Cumhuriyet'in sonsuza kadar genç ve diri kalması sizlerin çabalarıyla başarılacaktır. Cumhuriyet'in yılmaz bekçisi olan sizlerin, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında sorumluluklarınızın bilinciyle hareket ederek, çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceğinize inancımız sonsuzdur. 

Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Gençler, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız" sözlerini hatırlatarak Türk Ulusu'nun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Yüce Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyorum.

Bu haber 1117 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET