24 Mayıs 2019 Cuma 07:11
 
Öncekiler Sonrakiler

CHP İLKAY AKKAYA İLE MORAL DEPOLADI

CHP İlkay Akkaya ile moral depoladı
03 Haziran 2018 Pazar 09:02

.

CHP Derince Gençlik Kolu’nun düzenlediği Zaferi Gençlik Getirecek etkinliğinde sahne alan İlkay Akkaya ile partililer seçime sayılı günler kala moral depoladı. Gecede sahneye davet edilen milletvekili adayları ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise alkış yağmuruna tutuldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Derince İlçe Gençlik Kolu’nun ‘Zaferi Gençlik Getirecek’ adını verdiği etkinlik kapsamında sahne alan sevilen sanatçı İlkay Akkaya’nın konseri ile 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala partililer moral depoladı. 60 Evler Sahili’ndeki amfi tiyatroda düzenlenen konsere CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve il yönetim kurulu üyeleri, CHP Kocaeli 27. Dönem milletvekili adayları, ilçe örgütü başkanları, çeşitli sivil toplum örgütlerinin ve derneklerin temsilcileri, Derince sakinleri ve 24 Haziran için gecesini gündüzüne katarak yoğun bir tempo ile çalışan partililer katıldı.

GELECEĞİ BİZ DEĞİŞTİRECEĞİZ
Konser öncesinde sahneye çıkarak dinleyicilere hitap eden CHP Derince Gençlik Kolu Başkanı Erdal Fener, partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin gençlerle ilgili yaptığı ‘Fizik, matematik, bilim, sanat bilen gençler yetiştireceğiz’ sözlerini hatırlattı. AKP iktidarı ile uzun yıllardır kültürel ve bilimsel gelişimin engellendiğini söyleyen Fener, “Yolcu ve gidici iktidarın yıllardır uyguladığı baskı politikasına karşı yıllardır kullanılmayan bu amfide Kocaeli’nin belki de en güzel yerlerinden birinde etkinliğimizi düzenleyerek partililerimizi bir araya getirdik. Artık bu iktidardan sıkıldık, gelecek bizimdir ve biz değiştireceğiz. Arabanın kaportasına talip olmayacağız beynini yapacağız” diye konuştu.

KARANLIĞI AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ
Fener’in ardından partililere seslenen CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ise ilk olarak Türkiye’de dalga dalga yayılarak tarihe geçen Gezi Parkı Direnişi’nin 5. yıl dönümü dolayısı ile yaşanan olaylarda kullanılan kaba kuvvet sonucu hayatını kaybeden gençleri andı. Nazım Hikmet’in 5 Haziran ölüm yıldönümü de unutmayan Değer, usta şairin ‘Ben yanmazsam, sen yanmazsan nasıl çıkar karanlık aydınlığa’ dizlerini hatırlattı. Değer, “Bizler 68’de, 78’de, 1980’de, Maraş’ta, Çorum’da ve nicesinde yandık. Bütün bunlara karşı inadına demokrasi, barış insan hakları, özgürlükler ve inadına kardeşçe yaşamak diyoruz. 24 Haziran günü sandıklara sahip çıkarak aynı günün akşamında karanlığı aydınlığa çıkaracağız” açıklamasında bulundu.

SARIBAY VE VEKİL ADAYLARINA ALKIŞ YAĞMURU

Değer’in konuşmasının ardından 27. Dönem milletvekili adayları ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay sahneye davet edildi. Katılımcılar, milletvekili adaylarını ve İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı alkış yağmuruna tuttu. Sahnede partililere hitap eden CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, organizasyonu gerçekleştiren CHP Derince Gençlik Kolu ile katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti. Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiğini ve her türlü yıldırma girişimine karşılık usanmadan çalışması gerektiği mesajını veren Sarıbay sözlerini Nazım Hikmet’in, ‘Yapraklara dallara yeşillere dallara nice nice yıllara gülüm nice nice yıllara’ dizeleri ile sonlandırdı. Konuşmaların ardından usta sanatçı İlkay Akkaya, orkestrası ile birlikte sahne alarak sevilen şarkılarını seslendirdi.

Bu haber 587 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kuyumculardan ortak mesaj:

Kuyumculardan ortak mesaj:

Mesleğimize gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz

Sosyal medyada 'oltaya' gelmeyin

Sosyal medyada 'oltaya' gelmeyin

AÖF için ek sefer hizmeti

AÖF için ek sefer hizmeti

.

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Körfez ilçesinde zift birikintisine yapışık halde bulunan Ziftcan sağlığının yanı sıra yeni bir yuvaya kavuştu.

YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

 YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

İzmit Belediyesi tarafından şehrin değişik noktalarında bulunan bayrak direklerinin bakım ve onarımı yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ