18 Kasım 2017 Cumartesi 14:52
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

CHP MECLİS ÜYELERİ KANDIRALILARI ÜZMÜŞ

CHP Meclis üyeleri Kandıralıları üzmüş
13 Nisan 2016 Çarşamba 12:25

İşgüzarlık yaptılar

İzmit Belediyesi geçtiğimiz Meclis toplantısında Kandıra Belediyesi'nin talebi üzerine 5*1 öğrenciye bisiklet dağıtma kararı almış bu karar CHP'li meclis üyeleri tarafından eleştirilmişti.


İzmit-Kandıra Eğitim-Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Öz, bisiklet dağıtımı ile ilgili CHP meclis üyelerinin eleştirileri üzerine yaptığı açıklamada  'Topluma rağmen iş yapmak ise en basit tabir ile işgüzarlıktır, ipe un sermektir, kendi ayağına kurşun sıkmaktır.' diyerek tepki gösterdi.


Öz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

 

Tolum adına söylenmeyen sözün, ortaya konmayan fiil ve eylemin toplumda karşılığı yoktur ve olmaması da gerekir. Topluma rağmen iş yapmak ise en basit tabir ile işgüzarlıktır, ipe un sermektir, kendi ayağına kurşun sıkmaktır.

 İzmit her ne kadar ülkemizin her şehrinin rengini barındırsa da ve güzelliği bunda saklı olsa da ana rengi ve taşıyıcı kolonları yerli unsurudur. Baktığınız da şehrin ciddi bir seçmen ve nüfusu Kandıra ilçesinden oluşmaktadır, İzmit içinde.
  Bizi üzen ve üzüntüye boğan bir olayı ne yazık ki yaşamaktayız ve hala bunun şaşkınlığı içindeyiz. Belediyeler sosyal bir varlıktır. Kar amaçlı değil insan amaçlı olmalıdır. Bazen sınırlarınız sınırsız olmalıdır her anlamda…
  İzmit Belediyesi sosyo ekonomik acıdan sıkıntılı bir bölgemiz ve kanayan yaramız olan doğanın tüm güzelliklerinin sadece kendinde değil insanında da barındırdığı Kandıra bölgemizde bir proje uygulamaya kalktı.
  İlköğretim 5. Sınıfta ki çocuklarımıza bisiklet kampanyası… Biz bölge adına ve gelecek adına bunu duyduğumuzda heyecan duyduk. Bizim bu heyecanımız bölge adına heyecan idi…
 İzmit’in asıl gerçeği olan ve görmezden gelinen bölgeye atılacak her adım bizim adımımız, söylenecek her söz bizim sözümüzdür, siyasetin hangi sokağından başlarsa başlasın…
  Takip ettiğimiz bu güzel yarınlara dönük, gülüveren yüzlere sebep olacak bu projeye karşı takınılan belediye meclisindeki tavır bizi şaşkınlığa ve hüsrana uğrattı. İçinde çok saygı duyduğumuz CHP’li meclis üyelerimizin hangi gerekçe ile olursa olsun gerekçesiz olarak gördüğümüz sebepler ile projeye karşı çıkmaları siyasi olarak da kendi ile çelişmektir. İzmit’te siyaset yapan herkes bilir ki buranın ciddi bir azımsanmayacak nüfusu Kandıra bölgesine aittir. Yarına talip olanların bu tavrı siyaseten de çok akıl karı bir hareket değildir.
 İçinde her görüşten insanı yani toplumun her kesimini barındıran bir dernek olarak hiçbir siyasi polemiğin içinde olmak ve yer almak gibi bir derdimizin olmadığını ama bölge adına da sözümüz olduğunu bir kere daha ifade etmekte yarar görmekteyiz.
 Bu anlamda çok kıymetli meclis üyelerimizi aklıselim davranmaya ve bu çalışmaya destek olmaya davet ediyoruz. Kandıra da çocuklarımız 5.sınıfta bisiklete de binmese de olur ama bu takınılan tavrın izi yıllar geçse de unutulmaz..
Bu haber 2117 defa okundu

DİĞER HABERLER

Doğan'dan çalışkan işçiye altın

Doğan'dan çalışkan işçiye altın

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çalışkan işçiyi altınla ödüllendirdi.

KOÜ de bir ilk!

KOÜ de bir ilk!

23. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi başladı.

ASKON’dan CHP’ye ziyaret

ASKON’dan CHP’ye ziyaret

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ve yönetimi, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti.

Kocaeli Barosu 79. yılını kutladı

Kocaeli Barosu 79. yılını kutladı

Nice yaşlara...

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

İzmit’te sorumsuzca hareket eden müttehit, İzmit Belediyesi tarafından cezalandırıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET