23 Mart 2019 Cumartesi 20:41
 
Öncekiler Sonrakiler

CHPLİLER, 'ZAFER'İ KUTLADI

CHPliler, 'Zafer'i kutladı
29 Ağustos 2018 Çarşamba 14:31

.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ve CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.


“En değerli ve en milli gündür”

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay: “96 yıl önce Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusumuz tüm varlığını ortaya koyarak dünyada emsali görülmemiş bir bağımsızlık savaşından zafer ile çıkmıştır. Büyük Taarruz’u anmak için her yıl gururla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği en değerli ve en milli gündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutan olarak kumanda ettiği ve askeri dehası ile düşman ordusunu püskürterek Anadolu topraklarında tek söz sahibin Türk milletinin olduğunu herkese gösterdiği zafer günümüze daha fazla dört elle sarılmalıyız. Maalesef ki milletimizin bağımsızlığını kazanmasına askeri dehası ile başkomutanlık eden Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlık besleyen ve bunu her ortamda, televizyon kanallarında, sosyal medyada utanmazlık ile ilan edenler türedi. Hatta bu tipler ile sürekli bir araya gelerek poz vermekten çekinmeyen devlet adamlarının da sayısı artmaya başladı.  Efendiler, kendinize geliniz. Atatürk düşmanlığını uydurmaca hikayeler ile destekleyenler ve yaymaya uğraşanlar 96 yıl önce püskürttüğümüz, topraklarımız üzerinde söz sahibi olmaya çalışanların tohumlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin milli ve ortak değerlerine, tarihine saygı duymayanların bu topraklar üzerinde ülkemizi parçalamaya çalışmaktan başka işi yoktur. Efendiler, yılda sadece 1 gün değil bu toprakların nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını her gün hatırlayınız. ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek korkusuzca düşman ile çarpışan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 7’den 70’e kadın, çocuk, erkek demeksizin cepheye koşan halkımızı, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyorum.”


“Darıcalıları meydana davet ediyoruz”

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk:  "30 Ağustos 1922, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, yokluk içindeki ulusumuzun, Çanakkale'den Sakarya'ya uzanan eşsiz mücadelelere sahne olmuş kahramanlık destanı ile Türk milletinin esir edilemeyeceğini bir kez daha gösterdiği, bu bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandırdığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığı tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk zaferin önemini, '30 Ağustos Savaşı, Türk tarihinin en önemli dönüm noktasını oluşturur. Milli tarihimiz çok büyük ve çok parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk milletinin burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir yön vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum' sözleriyle tanımlar. Kendilerini çağdışı ve ham hayallere kaptıranların, ülkemizi Ortaçağ zihniyetine döndürmek isteyenlerin yaptıkları planların asla gerçekleşmeyeceğine, buna asla olanak bulamayacaklarına olan inancımı bir kez daha belirtmek istiyorum. Bu inanç ve kararlılıkla, bütün milletimizin ve Darıcalıların 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta değişmez ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını saygı ve gönül borcuyla anıyorum. Tarihin her döneminde canı ve kanı pahasına eşi görülmemiş kahramanlık destanları yazan ulusumuzun gurur kaynağı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gününü kutluyor, şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu zaferin haklı onurunu, gururunu ve sevincini hep birlikte yüreğimizde hissediyor, 30 Ağustos 2018 Perşembe günü saat:12.00'de Darıca Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştireceğimiz çelenk sunum törenine tüm Darıcalıları davet ediyoruz. Bu çağdaşlık yolunda Şanlı Zaferimiz ve Büyük Atatürk'ün çizdiği yol rehberimiz olmaya devam edecektir."


“Gün adalete ve haklarımıza sahip çıkma günüdür”

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız: “Gün, uğrunda büyük bedeller ödediğimiz özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza, adalete ve haklarımıza sahip çıkma günüdür  30 Ağustos bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinin tarihe kaydedilişidir. 96 yıl önce bağımsızlığını dil, din, ırk, mezhep ve inanç farklılığı gözetmeden omuz omuza kazanan Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve beraberliği bugün yine tehdit altındadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği ‘muasır medeniyetler seviyesi ’ne ulaşmak için koyduğu ‘Yurtta Sulh Cihan’da Sulh’  ilkesinin ne kadar doğru ve gerçekçi olduğu, bugün yaşanan acı deneyimlerle bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bugün Ortadoğu’da sınırlar dış müdahalelerle yeniden çizilmek istenmektedir  Gün, ayrışma değil birleşme günüdür. Gün, ötekileştirme değil kucaklaşma günüdür. Gün düşmanlık değil, kardeşlik günüdür. 96 yıl önce bağımsızlık savaşını kazanan ve laik, demokratik, sosyal hukuk devletini benimseyen Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran azim ve kararlılık bugün bizlerde de mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi özlem ve minnetle anıyorum”


 

Bu haber 840 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ