14 Ağustos 2018 Salı 19:12
 
  • 6,515 TL

  • 7,405 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

ÇOCUK EEG ÇEKİMİ BAŞLADI

Çocuk EEG çekimi başladı
27 Kasım 2017 Pazartesi 12:44

Derince Eğitim ve Araştırma Hastahanesi'nde Çocuk EEG(Elektroensefalografi) Çekimi Hizmete Başladı.

Kocaeli ve Marmara bölgesinin önemli sağlık kuruluşlarındanolan ve bünyesinde barındırdığı özellikli sağlık hizmeti branşlarıya bölgeihtiyacını karşılamaya çalışan, SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve AraştırmaHastanesinde çok önemli bir hizmet daha devreye girdi.

EEG(Elektroensefalografi) Nedir ?

EEG,beyin elektrik dalgalarının değerlendirilmesi için kullanılan bir testtir.Elektrot denilen kablolarla kafa üzerindeki çok sayıda noktadan kayıt alınır.Kalp elektrosuna (EKG) benzetilebilir. Çok daha düşük voltajdaki akımlarınkaydı yapılmaya çalışıldığından teknik olarak daha itina gerektirenve genelde daha uzun kayıt yapılan bir işlemdir.


Çocuk EEG’nin ErişkinEEG’ den Farkı  Nedir ?

ÇocuklardaEEG testi iki aşamada erişkinden farklı itina gerektirir. Teknik olarak testinyapılması çocuğun uyum eksikliği dolayısıyla sorunludur. Testindeğerlendirilmesi de çocukluk çağına ait olgunlaşma ve artefaktlarıntanınmasını gerektirir. Dolayısıyla çocuklarda EEG, hem çocuklarla çalışmış birEEG teknisyeni ve yorumu yapacak bir çocuk nöroloğuna gerek gösterir. EEGtestinin sadece uykuda ve aşırı filtrelemelerle yapılması klasik problemlerdir.Ayrıca bazı bulguların epilepsi lehine yorumlanması da sıklıkla düzeltmegerektiren durumlardır.

 

Başhekim Güneş “Sabırve İtina Gerektiren Bir İşlem”

DerinceEğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde hizmete başlayan Çocuk EEG çekimi ile ilgilibilgi veren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş “Çocuk EEG, büyük  sabır ve itina gösterilmesi gereken bir işlem.Bölgede büyük ihtiyaç duyulan Çocuk Nöroloji branşında Hastanemizde  Uz. Dr. Betül Kılıç bu ihtiyacı karşılamakta. İhtiyaçduyulan önemli bir sağlık hizmetinin daha Derince Eğitim ve AraştırmaHastanesinde hizmete girmesinden dolayı sevinçliyiz. Bölge halkımıza ihtiyaçduyulan sağlık hizmetini sunmak için büyük bir gayret göstererek var gücümüzle çalışıyoruz”diye konuştu.
Bu haber 550 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ