17 Aralık 2018 Pazartesi 09:26
 
  • 5,378 TL

  • 6,084 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

ÇOCUK KULÜBÜ HAYALLERİNİ TAŞA RESMETTİ

Çocuk kulübü hayallerini taşa resmetti
16 Aralık 2017 Cumartesi 11:57

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, çocukların hayal güçlerinin gelişmesi için “Çocuklar İçin Çocuklarla Sanat” etkinliği gerçekleştirdi.

KartepeBelediyesi Bilgi Evleri, bir alışveriş merkezinde düzenlenen taş boyamaatölyesinde etkinlik gerçekleştirdi. Piri Reis Bilgi Evi ve Emekevler Bilgi Eviöğrencileri “Çocuklar İçin Çocuklarla Sanat” diyerek sanatın her yönünü keşfeçıktı. Bu eğlenceli aktivite ile çocukların duygusal ve sosyal yeteneklerininyanı sıra üreterek algı ve el becerisi yeteneklerinin gelişmesine katkısağlandı.


Kartepede taşlar dile geldi


KartepeBelediyesi Bilgi Evleri, çocukları sanatın renkli, eğlenceli ve hayal dünyasınıgeliştiren yönlerini keşfedecekleri taş boyama sanatı aktivitesiyle buluşturdu.Taş boyama sanatının en büyük özelliği, hayal gücünü, yaratıcılığı ve elbecerilerini birleştirerek taşlar üzerinde resim yapmak ve rengârenkboyamaktır. Her yaşa hitap eden bu sanat özellikle çocukların ilgisini çekiyor.


Kaliteli zaman geçirdiler


Çocuklar,seçtikleri taşların her birini hayal güçlerini kullanarak bir nesneye benzetmekiçin taşları boyadılar. Hayallerini, umutlarını, sevinçlerini taşa resmedençocuklar, sanat ve eğlence dolu kaliteli zaman geçirdiler. Kartepe BelediyesiBilgi Evleri öğrencileri, her hafta farklı bir sanatla buluşturmaya devamedecek.

Bu haber 276 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ