21 Mayıs 2018 Pazartesi 00:18
 
  • 4,490 TL

  • 5,287 TL

  • 186,41 TL

  • 102.410

Öncekiler Sonrakiler

ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI AÇILDI

Çocuk Trafik eğitim parkı açıldı
29 Mayıs 2017 Pazartesi 13:57

Başiskele Barbaros Mahallesi’nde yaklaşık 7 bin metrekarelik alan içerisinde yapımı tamamlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklar yaya, yolcu ve sürücü olarak yapılması gerekenleri eğlenceli oyunlar ile yaşayarak görecek.

Başiskele Belediyesi, okul öncesi ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerine uygulama fırsatı vermek için Kocaeli’de bir ilke imza atarak Başiskele Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı hayata geçirdi. Çocuklar bu parkta gündelik hayatta her an karşı karşıya kaldıkları trafik ortamını güvenli bir alanda yaşayarak öğrenecek ve yaşamları boyunca uygulayacak.

Trafik eğitim pistinde, Başiskele’nin şanslı çocuklarına usta öğreticiler tarafından trafik kuralları öğretilecek. Böylelikle çocuklar öğrendikleri trafik bilgileriyle büyüklerine örnek olacak. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın seçim beyannamesinde yer alan ve tamamlanan bu parkta çocuklar eğlenerek bilgiye ulaşacak, hayata bilinçli olarak hazırlanacak. İftar Programı ile gerçekleşen açılış programına Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Akkaya, Başiskele Muhtarlar Dernek Başkanı İlhan Altıntaş, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve davetliler katıldı.


MUHTAR YILMAZ: “7 YILDIZLI BİR ESER”

Barbaros Mahalle Muhtarı Nurettin Yılmaz “Bu güzel esere imza atan Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz’a şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum. Fazla söze gerek yok her şey ortada 7 yıldızımıza yakışır 7 yıldızlı bir eser. Başkanımızla gurur duyuyoruz”. dedi.

BAŞKAN AYAZ: “ 3 AY İÇERİSİNDE 14 AÇILIŞ PLANLIYORUZ”

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz “Ramazan ayının ikinci gününü sizinle birlikte paylaşıyoruz. Ramazan ayımız mübarek olsun. Biz istedik ki geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın trafik canavarı değil trafik kahramanı olsun. Burada bulunan 7 bin 700 metrekarelik alanı bölge halkımıza ve çocuklarımıza yakışır bir şekilde düzenledik. Bu park okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak için Başiskele’nin geleceği olan çocuklarımıza hediye edilmiştir.

Başiskele olarak yaptığımız eserlerle hem Başiskele’ye hem de hayatımıza değerler katmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızı sizin bizlere vermiş olduğu yetkiyi ve kaynakları kullanarak yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla Başiskele’yi Kocaeli’de parlayan bir yıldız, aynı zamanda 7 yıldızlı bir kent haline getirmek için dizayn ettik. Amacımız göz boyamak değil kalıcı eserler bırakmaktır. Görmüş olduğunuz bu eserde bunun göstergesidir. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarla özellikle bayanlarımız ve gençlere yönelik yaptığımız spor salonlarımız ve gençlik merkezlerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Sadece 3 ay içinde 14 açılış gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 7 yıldızlı kentimize kazandırdığımız bir öncü ve örnek projemizin, Mübarek Ramazan ayımızın 2. Gününde açılışını gerçekleştirdiğimiz Başiskele Çocuk Trafik Eğitim Parkımız hayırlı olsun” dedi.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ: “ BAŞKAN AYAZ’A TEŞEKKÜRLER BU GÜZEL ESER İÇİN”

Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise konuşmasında “Güzel bir hizmetin açılışına şahitlik ediyoruz. Gençlerimize yavrularımıza yaptığımız hizmetlerin hepsi az. Onlara daha müreffeh daha yaşanabilir şehirler, mahalleler ve ülke bırakma sorumluluğu bizlerin üzerinde. Hem çocukların eğitimiyle alakalı hem de ailelerin nefes alacağı bu güzel eğitim parkını hayata geçiren değerli belediye başkanımız Hüseyin Ayaz’a teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı bereketli Ramazanlar diliyorum”. Dedi.

Daha sonra Başiskele İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul’un duası ile açılış kurdelesi kesilerek Başiskele Çocuk Trafik Eğitim Parkı hizmete girmiş oldu.

1 milyon 470 bin tl’ye mal olan, Çocuk trafik parkında 13 adet akülü ve pedallı araçlar bulunuyor. 40 kişilik 2 dersliği bulunan 150 m²’lik bir eğitim binası var. 60 koltuklu trafik eğitim amfisi, kısa süreli mini alıştırma alanı, çocuk oyun alanı, 28 araçlık otopark alanı bulunuyor.


Bu haber 1452 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enver Güler'e büyük alkış

Enver Güler'e büyük alkış

İzmit Belediyesi önünde Nevzat Doğan istifa sesleri

Gülaçtı ailesinin acı günü

Gülaçtı ailesinin acı günü

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Duran Gülaçtı’nın cenazesine katılan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve partililer, Gülaçtı ailesini acı günlerinde yalnız bırakmadı.

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları, 24 Haziran seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde Ramazan Ayı’nda da gece -gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

İzmit Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan bebek emzirme kabinlerinin daha düzenli ve temiz kullanılması istendi.

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

.

Beytullah'ı mutlu eden hediye

Beytullah'ı mutlu eden hediye

İzmit Belediyesi, bir çocuğu daha mutlu etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET