21 Şubat 2020 Cuma 01:55

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KAYGILIYIZ

Çocuklarımız için kaygılıyız
15 Ocak 2019 Salı 00:00

.

Eğitim- İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk ve tek basın toplantısını İzmit'te gerçekleştirmesi dolayısıyla her yıl düzenlenen 16 Ocak Basın Onur Günü öncesi  gazetemizi ziyaret etti.


Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Nazan Yavuz’ u ziyaret eden Eğitim- İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık ve Şube sekreteri Bülent UğrasızTürkiye'de görevini layıkı ile yapan gazetecilere her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 'Basın ülkenin demokratik yönetimi için çok önemli bir  görev üstleniyor. Basın susarsa herkes susar.  Bu kadar zor şartlar altında bile halkı aydınlatmak için büyük çaba sarf ettiğinizin farkındayız. Umarız halkın sesi olmaya sadece gerçekleri yazarak halkı aydınlatmaya devam edersiniz'dedi.ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KAYGILIYIZ

Her sene değiştirilen eğitim sistemi ile çocukların ve ailelerin mağdur olduklarına dikkat çeken Çalık, 'Her Milli Eğitim Bakanı değiştiğinde sistem baştan aşağıya değişiyor. Eğitim sisteminde ciddi sorun yaratan değişikliklere gidiliyor. Parasız eğitim yerine özel okullar adeta eğitimin olmazsa olmazı haline dönüştürülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın protokoller dönemi ile Milli Eğitimi bir takım dernek ve vakıflar eline terk etmesi politikasından bir an önce vaz geçmesi gerekiyor' dedi.


Çalık ve Uğrasız ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu haber 649 defa okundu

DİĞER HABERLER

Serdar’da yılların çilesi bitiyor

Serdar’da yılların çilesi bitiyor

İLK KAZMA VURULDU

Gökbudak'dan, Hazro'ya anlamlı yardım

Gökbudak'dan, Hazro'ya anlamlı yardım

Hazro İlköğretim Okulu'na anlamlı yardım

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

Doğu Marmara Kalkınman Ajansı’nın proje destek ve hibelerinden en çok faydalanan, kent için en çok proje üreten kurumların başını çeken KOTO bu kez turizm için çalışma yapıyor.

DOĞADAKİ TABLOLAR

DOĞADAKİ TABLOLAR

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi(İF) Görsel İletişim Tasarımı(GİT) Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Keskin, 19 Şubat Çarşamba günü KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşisi gerçekleştirdi.

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Yücel Boru Fen Lisesi, Fen Bilimleri Olimpiyatının bu yıl ikincisini düzenliyor.

Kocaelispor Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

 Kocaelispor  Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

İzmit'e adanmış bir yaşam.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ