CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİR SEÇİMLİK ÖMRÜ VAR

CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİR SEÇİMLİK ÖMRÜ VAR
08 Ağustos 2019 Perşembe 12:00

TÜRKKAN’DAN BASKIN SEÇİM VE SÖMÜRGE AÇIKLAMASI


Fox Tv’de Çalar Saat programına konuk olan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kasım ayında erken seçim iddialarını tekrarladı ve mevcut ekonomik durumun yazın sona ermesiyle kötüleşeceğini, iktidarın ise bu tablonun halka yansımadan seçime gitmek istediğini söyledi.

 


CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİR SEÇİMLİK ÖMRÜ VAR
İYİ Partili Türkkan katıldığı tv programında Kasım’da Türkiye’de siyasetin ısınacağının işaretini vererek, “Kasım ayında baskın bir seçim olacak. Ağustos ayında cumhurbaşkanın böyle bir karar alacağına inanıyorum. Sebebi ise ekonominin artık sürüklenecek bir yeri kalmadı. Türkiye’nin dış borcu 450 milyar dolar. Tenceresi kaynamayan vatandaşı bu ilgilendirmiyor. Vatandaş pazara çıkan eşime yok demekten utanıyorum diyor, intiharlar artıyor. Bunun yanı sıra Suriye’nin kuzeyinde yapılmak istenen sınır koridoruyla ilgili sıkıntı var. Bu da Türkiye’nin önümüzdeki dönemde sıkışacağı anlamına geliyor” dedi.
Türkkan, Ak Parti’nin giderek eridiğini, MHP’nin ise seçmenini artık tutamadığını belirterek iki partinin birbirlerine muhtaç olduğunu söyledi. Cumhur İttifakı’nın bir seçim daha gidebileceğini belirtti.

 

AMAÇLARI YENİ PARTİ KURMAK DEĞİL AK PARTİ’NİN KOLTUĞUNA OTURMAK
Babacan ve Davutoğlu tarafından kurulması beklenen partiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Türkkan, “Ben ne Ali Babacan’ın ne de Ahmet Davutoğlu’nun yeni bir parti kuracağına inanmıyorum. Bu yapılan hamleyi AK Parti Genel Başkanlığını bırakacak olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine gelmek için yaptığı bir hamle olarak görüyorum. Yeni bir partinin kurulması için her yerde örgütlenmesi gerekiyor. Bu örgütlemenin 4 kişi arasında değil, tüm Türkiye’de olması gerekiyor. Ancak benim kulağıma bugüne kadar gelen hiçbir şey yok. Böylesi bir çalışmayı gizli tutmak mümkün değil” şeklinde konuştu.

 


100 YILI GÖRMEDEN TÜKENECEK MADENLER İÇİN ÇEVRE KATLİAMINA DEĞER Mİ? SÖMÜRGE ÜLKESİ DEĞİLİZ!
Kaz Dağları’ndaki çevre katliamına da değinen Türkkan, Kaz Dağları’nda kesilenlerin sadece ağaç olmadığını, bir ekosistemin tümüyle yok edildiğini söyledi.
Türkkan, Kanadalı şirketin CEO'sunun Kaz Dağları'nda siyanür kullanacaklarını itiraf ettiğini ancak içme suyuna karışmasına nasıl önlem alacaklarına cevap veremediği belirtti. Çevre duyarlılığı ile ilgili sosyal medyadan bilgilendirici ve dikkat çekici duyurular yapan Türkkan, “Dünya’nın yüzde 20’si kalan yüzde 80’in madenlerini sömürüyor. 100 yılı bile görmeden tükenecek kaynaklar için 4 milyar dolar için Türkiye'de yaşanan bu felakete dur demeliyiz.” dedi.

 

 


MISIR’I KINAYANLAR MISIR’DAKİNİN AYNISI TÜRKİYE’DE UYGULUYOR. DEMOKRASİDEN BAHSETMESİNLER
Türkiye’nin demokrasiden hızla uzaklaştığını belirten Türkkan, “demokrasi diye uyardıkça her sabah başka bir sansür haberiyle uyanıyoruz. Getirdikleri sistem yüzünden Türkiye, darbeci Sisi’yi kınarken Mısır’daki rejime benzemeye başladı. Mısır’ı eleştirirken kendine bak demezler mi? Giderek tek adam rejimine dönüştük. Demokrasiden uzaklaştıkça gitgide güvenilmez bir ülke halini alıyoruz.” dedi.

 


YOKLUK VE FUKARALIK BÜTÜN İKTİDARLARI SÜPÜRÜR, ERDOĞAN BUNU GÖRÜYOR
Katıldığı yayında ekonomik düzenin hayat pahalılığından yokluk ve fukarığa evrildiğini açıklayan Türkkan, “Hiçbir güç vatandaşın yokluk ve fukaralığa isyan etmesinin önüne geçemez. Aşk evlilikleri bile ekonomik sebeplerden dolayı biterken Sayın Erdoğan 17 yıllık iktidarının sonuna geldiğini görmüyor mu?, Türk-iş Başkanı kadim dostu olmasına rağmen Sayın Erdoğan'a isyan edecek noktaya geldi. Çünkü Sayın Başkan işçilerin karşısında mahçup. İnsanlar artık evinde tenceresini kaynatamıyor, son zamlardan sonra ayakta duracak güçleri ise kalmadı.” İfadelerini kullandı.

 

S-400 BAHANE. ABD İSRAİL İÇİN KURACAĞI KUKLA DEVLETLE TÜRKİYE’Yİ TEHDİT EDİYOR.


S-400’ler ile başlayan krizin devam ettiğini söyleyen Türkkan, “Başka NATO ülkelerinde de Rus sistemleri var. ABD, NATO anlaşmalarına aykırı hareket ediyor. Ekonomik şantaj uygulamaya kalkıyor. Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt devleti kurmak istiyor. Amacı İsrail’i ve enerji kaynaklarını korumak. Bu yüzden Türkiye’nin hava savunma sistemi için S-400’ler çok önemli.” dedi.

 

 

İYİ PARTİ BİR DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN SEMBOLÜ
Kurultay öncesi çağrılarına ve kurultay sonra istediğini bulamayan MHP’nin ithamlarına da değinen Türkkan, “İYİ Parti, demokrasi mücadelesi sonucu kurulmuş bir parti. Burada siyaset yapan arkadaşlarımız burada olmaktan çok mutlular ve demokrasiyi iliklerine kadar hissediyorlar. 12 Eylül’ü yaşayan Türkiye’de bir daha demokrasi penceresinin kapanmasına izin vermeyeceğiz. Siyaset dışı yöntemleri denemelerine, demokrasiye zarar vermeye çalışmalarına izin vermeyeceğiz.” dedi.

 


MHP’nin İYİ Parti’ye yönelik ağır ithamları içinde konuşan Türkkan, “Geçmişte birlikte siyaset yaptık. Birbirimizin cenazelerine, düğünlerine katıldık. Ortaya çıkan sorunlar zamanla aşılır, düzelir. Bizim bakış açımız Türk siyasetine artı değer katabilecek, Türkiye'nin sorunlarına çözüm olacak söylemler geliştirmek. Bu MHP, Ak Parti, CHP için de geçerli.” İfadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 859 defa okundu

DİĞER HABERLER

Elazığ'da şiddetli deprem

Elazığ'da şiddetli deprem

Elazığ’da korkutan deprem!

YSK'nın yeni başkanı belli oldu

YSK'nın yeni başkanı belli oldu

İptal edilen İstanbul seçiminde evet oyu kullanmıştı

Başkan Yardımcısı Yalçın, muhtarları dinledi

Başkan Yardımcısı Yalçın, muhtarları dinledi

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, İzmit Fatih Mahallesi, Hatip Mahallesi ve Doğan Mahallesi muhtarlarıyla belediyenin Kuruçeşme hizmet binasında bir araya gelerek, muhtarların sorunlarını dinledi

SEDAŞ ekipleri kar kış demeden çalışmalarını sürdürüyor

SEDAŞ ekipleri kar kış demeden çalışmalarını sürdürüyor

SEDAŞ Ekipleri; özellikle yüksek kesimlerde etkisini hissettiren olumsuz hava koşullarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

MEB'in tartışılan 'başörtülü ve açık anne' resimleri!

MEB'in tartışılan 'başörtülü ve açık anne' resimleri!

Bakanlık soruşturma başlattı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ