22 Ocak 2018 Pazartesi 05:32
 
  • 3,826 TL

  • 4,681 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

CUMHURİYET BAYRAMI, CUMHURİYET KOŞUSUYLA TAÇLANDI

Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet Koşusuyla Taçlandı
30 Ekim 2017 Pazartesi 08:00

Genci yaşlısı binlerce sporsever Cumhuriyet Koşusunda elde bayrak Cumhuriyet için koştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl beşincisini düzenlediği Cumhuriyet Koşusu Sekapark’ta gerçekleştirildi. Cumhuriyet Bayramı’yla aynı güne denk gelen koşuya Kocaeli’den ve il dışından her yaştan binlerce sporsever ilgi gösterdi. Üç kategoride düzenlenen ve 80 bin TL nakdi ödülün dağıtıldığı Cumhuriyet Koşusuna yaklaşık olarak 5 bin kişi katıldı.
 
5 BİN KİŞİ KATILDI
Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Cumhuriyet Koşusu, 10 km koşusu, 3 km Halk koşusu ve 1 km Çocuk Maratonu olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. 10 km koşusuna 1.000, 3 km halk koşusuna 2 bin ve 1 km Çocuk Maratonu’na 2 bin kişi katıldı.
 
ALANDA KAYIT ALINDI
Koşu öncesinde Büyükşehir Belediyesi, yarışa kayıt yaptıramayan vatandaşlar için kayıt masaları oluşturdu. Kayıt yaptıramayan vatandaşlar buradaki görevlilerin yardımıyla başvurularını yaptırarak koşuya katıldılar.
 
KENYA’DAN KASTAMONU’YA KADAR
Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu’na bu yıl da yoğun ilgi vardı. Koşunun herkese açık olmasıyla Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da koşuya katılmak için sporcular kayıt yaptırdı. Yabancı katılımcılar arasında geçen yıllarda olduğu gibi Etiyopyalı, Faslı, Kenyalı, Bulgar, Polonyalı ve Moldovalı atletler yer aldı. Ayrıca Afyonkarahisar, Bursa, İstanbul, Aydın, Trabzon, Düzce, İzmir, Kastamonu, Eskişehir, Kütahya, Konya Kayseri ve Sakarya’dan atletler koşuya katıldı.
 
41 NUMARA İBRAHİM KARAOSMANOĞLU’NUN
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen koşuya Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Ulaşım Park Aş. Genel Müdürü Yasin Özlü Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarigül katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 41 göğüs numarasıyla koşudaki yerini aldı.
 
3 KM’NİN BİRİNCİLERİ
3 km Halk Koşusu’nda genel klasmanda erkeklerde Murat Kurtak birinci, Sinan Tatlı ikinci ve Berke Ertaş üçüncü oldu. Bayanlarda ise Bensu Bozdağ birinci, Ayşegül Gökçe, Gizem Akkuş üçüncülüğü elde etti. Halk Koşusu birincisine 1000, ikinciye 900, üçüncüye 800 TL nakdi ödül verildi. 3 km halk koşusunda dereceye giren sporcular madalya ve ödüllerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi’in elinden aldılar.
 
10 KM’NİN BİRİNCİLERİ
10 km profesyonel sporcuların katıldığı yarışta startı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker birlikte verdi. 10 km koşusunda Kenya’dan üç sporcu dereceye girdi. Benard Sang birinci, Hıllarry Kırayo ikinci üçüncülüğü ise Kımutai Kiplimo elde etti. 10 km bayanlar kategorisinde Kenya’dan Esther Chesang birinci, Sevilay Eytemiş ikinci ve Kenya’dan Stellah Barsosıo üçüncü oldu. 10 km koşusunda birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye 4 bin TL nakdi ödül verildi. Dereceye giren sporcular madalya ve ödüllerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar verdi.
 
ÇOCUKLARIN HEPSİ BİRİNCİ
Cumhuriyet Koşusu Çocuk Maratonu’na 2 bin çocuk katıldı. Sekapark alanı içerisinde yapılan 1 km mesafeli Çocuk Maratonu’nda tüm çocuklara anı madalyası verildi.
Bu haber 793 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET