23 Ekim 2017 Pazartesi 18:16
 
Öncekiler Sonrakiler

CUMHURİYET KOŞUSU İÇİN START VERİLDİ

Cumhuriyet Koşusu için start verildi
28 Eylül 2017 Perşembe 10:06

Büyükşehir bu yıl beşincisini gerçekleştireceği Cumhuriyet Koşusu ile ilgili olarak çalışmalarına başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl beşinci kez “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu” düzenleyecek. Koşu, 29 Ekim Pazar günü Sekapark’ta gerçekleştirilecek. Geçmiş yıllarda Cumhuriyet kutlamalarına anlam katan koşunun bu yıl da vatandaşlardan büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Cumhuriyet Koşusu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirecek.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kentin bir geleneği haline gelen Cumhuriyet Koşusu ile ilgili olarak çalışmalarına başladı ve proje ortaklarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi’nin ev sahipliğinde Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşen toplantıya Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ulaşım Park A.Ş Genel Müdürü ve Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Özlü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Milli Eğitim Spor Şube Müdürü Haşmet Batur, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Engin Yaşar, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül ve Spor Müdürlüğü organizasyon birimi yetkilileri katıldı.

 

KUTMALARA BU YIL DA ANLAM KATACAK

Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Cumhuriyet Koşusunun kent için bir gelenek haline geldiğini söyledi. Bu önemli organizasyonun Cumhuriyet kutlamalarına anlam kattığını ve artık vatandaşlar tarafından her yıl beklenilir hale geldiğini ifade eden Bilgi, “Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhuriyet Koşusuna büyük önem veriyoruz. Bu organizasyonda hem Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutluyoruz, hem de birlik ve beraberliğimizi gösteriyoruz. Bu yıl da bu organizasyonumuzu proje ortaklarımızla en iyi şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

 

BU YIL BEŞİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü, geçmiş yıllarda gerçekleştirilen Cumhuriyet Koşuları ile ilgili geniş kapsamlı bir brifing verdi.. Sekapark’tan başlayacak olan ve 3 ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan koşu 29 Ekim Pazar günü Sekapark’ta yapılacak. Koşu; 3 km Halk, 10 km profesyonel sporcu ve 1 km’lik Çocuk Maratonu kategorilerinde düzenlenecek. Yarışmalarda ilk 10 dereceye giren koşucular, derecesine göre madalya ve nakdi ödülle desteklenecek.
Bu haber 135 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sürekli yaz saati uygulaması torba yasada

Sürekli yaz saati uygulaması torba yasada

.

Chp'li Tarhan:Kulüpler borç batağında

Chp'li Tarhan:Kulüpler borç batağında

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Araştırma Önergesi vererek, Futbolun üzerindeki siyasi vesayeti ve özellikle Milli Takımlar Düzeyindeki Başarısızlıkları Meclis Gündemine Taşıdı.

Gebze Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı

Gebze Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze’de projelendirilen Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

SEDAŞ' tan olağanüstü durum hazırlığı

SEDAŞ' tan olağanüstü durum hazırlığı

Düzce ilinin İstilli Köyü Yamalılar Mahallesinde SEDAŞ Olağanüstü durumlara hazırlanmanın provasını yapacak.

Tavukçu Necdet'in acı günü

Tavukçu Necdet'in acı günü

.

AKP'de ilk kez oluyor

AKP'de ilk kez oluyor

Reis'e baş kaldırıılar...

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ