22 Haziran 2018 Cuma 18:24
 
  • 4,699 TL

  • 5,465 TL

  • 191,62 TL

  • 95.645

Öncekiler Sonrakiler

CUMHURİYET KOŞUSU İÇİN START VERİLDİ

Cumhuriyet Koşusu için start verildi
28 Eylül 2017 Perşembe 10:06

Büyükşehir bu yıl beşincisini gerçekleştireceği Cumhuriyet Koşusu ile ilgili olarak çalışmalarına başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl beşinci kez “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu” düzenleyecek. Koşu, 29 Ekim Pazar günü Sekapark’ta gerçekleştirilecek. Geçmiş yıllarda Cumhuriyet kutlamalarına anlam katan koşunun bu yıl da vatandaşlardan büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Cumhuriyet Koşusu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirecek.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kentin bir geleneği haline gelen Cumhuriyet Koşusu ile ilgili olarak çalışmalarına başladı ve proje ortaklarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi’nin ev sahipliğinde Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşen toplantıya Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ulaşım Park A.Ş Genel Müdürü ve Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Özlü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Milli Eğitim Spor Şube Müdürü Haşmet Batur, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Engin Yaşar, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül ve Spor Müdürlüğü organizasyon birimi yetkilileri katıldı.

 

KUTMALARA BU YIL DA ANLAM KATACAK

Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Cumhuriyet Koşusunun kent için bir gelenek haline geldiğini söyledi. Bu önemli organizasyonun Cumhuriyet kutlamalarına anlam kattığını ve artık vatandaşlar tarafından her yıl beklenilir hale geldiğini ifade eden Bilgi, “Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhuriyet Koşusuna büyük önem veriyoruz. Bu organizasyonda hem Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutluyoruz, hem de birlik ve beraberliğimizi gösteriyoruz. Bu yıl da bu organizasyonumuzu proje ortaklarımızla en iyi şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

 

BU YIL BEŞİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü, geçmiş yıllarda gerçekleştirilen Cumhuriyet Koşuları ile ilgili geniş kapsamlı bir brifing verdi.. Sekapark’tan başlayacak olan ve 3 ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan koşu 29 Ekim Pazar günü Sekapark’ta yapılacak. Koşu; 3 km Halk, 10 km profesyonel sporcu ve 1 km’lik Çocuk Maratonu kategorilerinde düzenlenecek. Yarışmalarda ilk 10 dereceye giren koşucular, derecesine göre madalya ve nakdi ödülle desteklenecek.
Bu haber 246 defa okundu

DİĞER HABERLER

Seçim günü bu yollar kapanacak

Seçim günü bu yollar kapanacak

Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler nedeniyle üç sokakta ulaşım düzenlemesi yapılacak.

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

.

Meze’m Meze Evi farkı

Meze’m Meze Evi farkı

Şık tasarımı ve hijyenik ortamıyla, farklı tatlar arayan vatandaşların ilgisini çekecek olan Meze’m Meze Evi görkemli bir açılışla hizmete girdi.

Kadıköy Eczanesi hizmete girdi

Kadıköy Eczanesi hizmete girdi

.

Gedikli köy konağı ihaleye çıkıyor

Gedikli köy konağı ihaleye çıkıyor

İzmit Belediyesi Gedikli’ye de konak yapılacak.

Tarhan, Gümüşhane'de oy kullanacak

Tarhan, Gümüşhane'de oy kullanacak

Milletvekili Tahsin Tarhan Seçim güvenliğini sağlayacağı Gümüşhane’de oy kullanacak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET