21 Mart 2018 Çarşamba 05:48
 
  • 3,932 TL

  • 4,820 TL

  • 165,54 TL

  • 116.432

Öncekiler Sonrakiler

ÇÜRÜYEN ÜST GEÇİT İSYAN ETTİRDİ

Çürüyen üst geçit isyan ettirdi
21 Aralık 2017 Perşembe 11:00

.

İzmit Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ve "Biz İzmitiz" grubunun kurucusu Hüseyin Erol, yıllardır mahallede bulunan ve problem oluşturan üst geçitle alakalı bir araya geldi. Aydınlatması olmayan, asansörleri çalışmayan ve gün geçtikçe çürüyen üst geçitle ilgili seslerini duyurmaya çalıştılar. Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman ile de görüşen Erol, konuyla ilgili açıklama yaptı.


Erol'un açıklaması şöyle;

İzmit- Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden değerli üyelerimizden gelen yoğun şikayetler üzerine, sıkıntıya sebebiyet veren demiryolu üst geçidi konusunu görüşmek üzere mahalleye gittim. Mahalle muhtarımız Mustafa Yaman ile buluşup, şikayete sebebiyet veren üst geçidin önünde grup üyelerimiz ile buluştum, kendilerini dinledim. Buluşma neticesinde;


TCDD Hızlı tren projesi kapsamında daha önce hemzemin olan demiryolu geçitleri tel örgüler ile kapatılmış yerine muhtelif alt ve üst geçit sanat yapıları yapılmıştır. Şanssızlık bu ki AB %85 katkısıyle mahallemizde yapılan Demiryolu üst geçitleri gereği gibi yapılamayıp daha doğrusu yapımı kontrol edilemeyip bir sürü hatalı imalatlar sonucunda kötü ve eksikliklerle dolu bir yapı ortaya çıkmıştır. Bu yapı henüz yaklaşık 2 yıllık olmasına karşın işletilmediğinden veya işletmeci (TCDD)kuruluşun bu konuda donanımsız olmasından dolayı mahalle halkının ihtiyacını gidermekten uzaktır. Enerji bağlanmadığı için aydınlatması yoktur. Asansörleri olmasına karşın hiç çalıştırılmamış durumda yapılmış daha sonra anlaşılmaz bir şekilde asansör kabinleri de sökülüp götürülmüş kabin kapılarınnın yeri oluklu saç ile gecekondu mantığı ile güvenlik önlemi olarak kapatılmıştır.BELEDİYE NEDEN DEVİR ALMIYOR?


Bu tür yapılar bir protokol ile Belediyelere devredilir işletmesini de belediyeler yapar.Belediyemiz burayı neden devir almamakta olduğunu 2 yıldır anlamış değiliz.Eksikleri ile de olsa alınabilir yapılan protokol de eksiklikler tespit edilir hangi kurum yaptırırsa diğeri ile mahsuplaşır. Görevi olmadığı halde Karayolu battı çıktılarını yapan Belediyemizin bu davranışını anlamak mümkün değildir.Mahalle halkı olarak biz mi işletelimAyrıca dünden bu güne bir tadilat başladı durum içler acısı bakımsız üstgeçit 2 yılda kullanılamaz hale gelmiş Yaya trafiğine kapatılmış mahallemizden çıkış imkansız hale gelmiştir. Sabahın kör karanlığında yola çıkan, öğrenciler, işe giden kadınlar büyük zorluk çekmektedirler. Bu arada iki saatte bir gelen, saatlerine bir türlü uyum göstermeyen 95 nolu hattın Ulaşım daire başkanlığınca denetlenmesini ve araç sıklığının arttırılmasını ve mahalleden çıkışımızın kolaylaştırılmasını istiyoruz. Bu mahallede yaşayan herkesin özel aracı varmış gibi kabul edilmesini doğru bulmuyoruz. 95 nolu hattın araçlarının saatlerini sıklaştırarak çıkışa katkı sağlamalarını bekliyoruz. İki aylık süre ile onarım için kapatılan demiryolu üst geçidi için çok daha çabuk onarılmasını, teknik olarak uygun ise yürüyen merdiven yapılmasını, asansörün tekrar montajının yapılarak çalıştırılması için TCDD İzmit Belediyesinden, 95 nolu toplu taşıma hattı içinde Ulaşım Daire Başkanlığından acilen çözüm bekliyoruz.Bu haber 1131 defa okundu

köprü kimin kontrolunda

zeki batırer
21 Aralık 2017 Perşembe 18:57

2 yıl içinde bakım isteyen köprü garanti teminatından düştümü?Bu kış ayında bakıma almak hem kullananları madur etmekte hemde bu mevsimde yapılacak inşa çalışmasında sorunlara yol açabilecek.Bir ay önce kaba tamiri yapılan köprü daha uygun mevsimde tamir edilseydi.Ne izmit ne büyükşehir belediyesinin bize ait değil dediği sedaş ve sepaşında aydınlatma bize ait değil dediği köprü ile kim ilgileniyor sahibi kim bilmek isteriz.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Köprü sıkıntısı

FERİT ÖZGÜN
21 Aralık 2017 Perşembe 17:49

Mahallemizin çok kısa zamanda harap olan bu üst geçit Köprüsü'nün en kısa zamanda daha modern bir şekilde yapılmasını yaşlı insanların da buradan yorulmadan geçmelerini sağlayacak düzenlemelerin yapılmasını yetkililerden talep ediyorum.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ